Czy to jest sprawiedliwe, że mężczyźni mają łatwiejsze życie, więcej czasu dla siebie,

więc mogą się bardziej samorealizować? Czy może jest tak, że kobiety z racji trudniejszego życia, efektywniej potrafią ogarniać całość zagadnień życiowych?

  • Spokojniejsza głowa mężczyzn daje większe możliwości
  • Kobiety sprawniej sobie dają radę w życiu
  • Trudno powiedzieć
  • Odrębne zdanie przedstawiam osobno

0 głosujących

Tak, sprawiedliwe :wink:

1 polubienie

Kobiety ogarniaja bardziej i więcej niż jesteś w stanie sobie wyobrazić.

5 polubień

zalezy w jakim spoleczenstwie.

Gdy facet uwaza,ze zrobil 8h i to wszystko z jego strony to zgadzam sie z Toba.

1 polubienie

@anon70601590 nie zauwazylem tego,chociaz mam porownanie roznych nacji z roznych kontynentow.

Z moich obserwacji to radzą sobie porównywalnie, chociaż trudno zaprzeczać, że kobiety mają trudniej, i ze względów czysto fizjologicznych (to ciąża, dzieci, to cykl miesiączkowy utrudnia życie, mniejsza siła fizyczna, która daje możliwości łatwiejszego wykorzystywania fizycznego itd.), i społeczno-obyczajowych (to wypada, to nie wypada, a mężczyźnie wszystko wypada, to mniejsze zarobki, bezpodstawne wykluczenie w wielu zawodach, zakładanie, że kobieta musi zajmować się domem, dziećmi i jeszcze dodatkowo może się realizować…).
W sumie można by z tego wnioskować, że gdyby wyrównać, to kobiety mogłyby być lepsze :thinking:

4 polubienia

@vera223
Nie zapominaj iż bystra kobieta, świadoma jak działa na facetów i potrafiąca nimi manipulować radzi sobie w życiu doskonale.
Żaden facet nie ma takich możliwości…

Nie myślisz chyba, że Wy na nas nie działacie i nie potraficie nami manipulować (przy odpowiednim wyglądzie i zachowaniu). Ale fakt, jakoś gorzej wyszkoliliście się w tej sztuce, no ale hm, chyba mieliście mniej konieczności jej używać :wink:

3 polubienia

A nie moga sie razem zajmowac dziecmi i domem?
Stary juz jestem,ale nie dziwne mi bylo umyc noworodka,zrobic pranie,posprzatac,czy ugotowac.
Powiem wiecej,swoich spodni,koszul marynarek,nie pozwalalem nikomu prasowac,nawet matce.
Gdy widze kantki narekawach koszuli.marynarki,lub,dwie kantki na spodniach dostaje nerwicy))

4 polubienia

Mogą i nie twierdzę, że nie powinny. Chodzi mi raczej o pogląd (jeszcze mega powszechny i czasem rozpowszechniany przez same kobiety), wg którego kobieta ma przede wszystkim zająć się domem, kuchnią i dziećmi, a realizować się zawodowo, w jakichś hobby, zarabiać itd. jakby dodatkowo, jako bonus, a mężczyzna odwrotnie - przede wszystkim pracuje, zarabia, utrzymuje rodzinę, a jak łaskawie jeszcze coś do tego zrobi w domu, to trzeba go za to wychwalać i być dumnym.
Czyli niby wszyscy mogą wszystko, ale nacisk, co u kogo jest “ważniejszym zadaniem”, jest bardzo wyraźny.

1 polubienie

Widzisz mam 60lat.
Moja zona pracowala zawodowo,moja mama pracowala zawodowo,i moja babcia pracowala zawodowo.
Moj dziedek pracowal w zakladzie i prowadzil swoj warsztat.
Moj ojciec to samo.
Ja pracowalem w dwoch firmach.
Czasu zostawalo na sen,ale w czasie wolnym, by gdzies sie ruszyc,trzeba bylo pomoc.
Bo nie uznaje pracy,by miec tylko konto pelne,ale trzeba z niego korzystac.
I to rodzinnie z niego korzystac.

1 polubienie

Nie wiem czy takie latwiejsze…

No powiedz, @elsie, czy nie wolałabyś być mężczyzną, nawet jak nie mogłabyś być wtedy w ciąży? Uważam, że jest bardzo dużo niedogodności w byciu kobietą.

Kiedys chcialam byc chlopcem, ale chodzilo mi o chodzenie po drzewach…

1 polubienie

@Leone_Marco , jesteś jak mój ojciec, nigdy nie pozwolił nikomu wyprasować swoich koszul i spodni , prać swojej bielizny , w jego szafkach i szufladach jest pedantyczny porządek , każda pierdoła na meblach jest czyszczona nawet szczoteczką do zębów a ustawione jak od linijki.

@harmonik ja widze duzo niedogodnosci w byciu mezczyzna. :sweat_smile:

1 polubienie

Z tymi szufladami polkami bym nie przesadzal,ale wyprasowana kosula,spodbie musza byc na tip-top))
Nie przepadam,za przesada w zadnym kierunku,zawsze gdzies po srodku.
Bielizne,skarpety,tez zawsze pralem sam.
No i buty musza byc,jak lustereczko))
Lubie czystosc,ale musze sie przyznac,ze balaganiarz jestem.)))

1 polubienie

Każdy jakieś wady ma :wink:

1 polubienie

No niestety,nikt idealny nie jest,tylko niefajnie,sie mowi o swoich wadach.))

1 polubienie