Czy to jest sprawiedliwe, że mężczyźni mają łatwiejsze życie, więcej czasu dla siebie,

więc mogą się bardziej samorealizować? Czy może jest tak, że kobiety z racji trudniejszego życia, efektywniej potrafią ogarniać całość zagadnień życiowych?

• Spokojniejsza głowa mężczyzn daje większe możliwości
  • Kobiety sprawniej sobie dają radę w życiu
  • Trudno powiedzieć
  • Odrębne zdanie przedstawiam osobno

0 głosujących

Tak, sprawiedliwe :wink:

1lajk

Kobiety ogarniaja bardziej i więcej niż jesteś w stanie sobie wyobrazić.

5lajków

zalezy w jakim spoleczenstwie.

Gdy facet uwaza,ze zrobil 8h i to wszystko z jego strony to zgadzam sie z Toba.

1lajk

@Vilemo nie zauwazylem tego,chociaz mam porownanie roznych nacji z roznych kontynentow.

Z moich obserwacji to radzą sobie porównywalnie, chociaż trudno zaprzeczać, że kobiety mają trudniej, i ze względów czysto fizjologicznych (to ciąża, dzieci, to cykl miesiączkowy utrudnia życie, mniejsza siła fizyczna, która daje możliwości łatwiejszego wykorzystywania fizycznego itd.), i społeczno-obyczajowych (to wypada, to nie wypada, a mężczyźnie wszystko wypada, to mniejsze zarobki, bezpodstawne wykluczenie w wielu zawodach, zakładanie, że kobieta musi zajmować się domem, dziećmi i jeszcze dodatkowo może się realizować…).
W sumie można by z tego wnioskować, że gdyby wyrównać, to kobiety mogłyby być lepsze :thinking:

4lajki

@vera223
Nie zapominaj iż bystra kobieta, świadoma jak działa na facetów i potrafiąca nimi manipulować radzi sobie w życiu doskonale.
Żaden facet nie ma takich możliwości…

Nie myślisz chyba, że Wy na nas nie działacie i nie potraficie nami manipulować (przy odpowiednim wyglądzie i zachowaniu). Ale fakt, jakoś gorzej wyszkoliliście się w tej sztuce, no ale hm, chyba mieliście mniej konieczności jej używać :wink:

3lajki

A nie moga sie razem zajmowac dziecmi i domem?
Stary juz jestem,ale nie dziwne mi bylo umyc noworodka,zrobic pranie,posprzatac,czy ugotowac.
Powiem wiecej,swoich spodni,koszul marynarek,nie pozwalalem nikomu prasowac,nawet matce.
Gdy widze kantki narekawach koszuli.marynarki,lub,dwie kantki na spodniach dostaje nerwicy))

4lajki

Mogą i nie twierdzę, że nie powinny. Chodzi mi raczej o pogląd (jeszcze mega powszechny i czasem rozpowszechniany przez same kobiety), wg którego kobieta ma przede wszystkim zająć się domem, kuchnią i dziećmi, a realizować się zawodowo, w jakichś hobby, zarabiać itd. jakby dodatkowo, jako bonus, a mężczyzna odwrotnie - przede wszystkim pracuje, zarabia, utrzymuje rodzinę, a jak łaskawie jeszcze coś do tego zrobi w domu, to trzeba go za to wychwalać i być dumnym.
Czyli niby wszyscy mogą wszystko, ale nacisk, co u kogo jest “ważniejszym zadaniem”, jest bardzo wyraźny.

1lajk

Widzisz mam 60lat.
Moja zona pracowala zawodowo,moja mama pracowala zawodowo,i moja babcia pracowala zawodowo.
Moj dziedek pracowal w zakladzie i prowadzil swoj warsztat.
Moj ojciec to samo.
Ja pracowalem w dwoch firmach.
Czasu zostawalo na sen,ale w czasie wolnym, by gdzies sie ruszyc,trzeba bylo pomoc.
Bo nie uznaje pracy,by miec tylko konto pelne,ale trzeba z niego korzystac.
I to rodzinnie z niego korzystac.

1lajk

Nie wiem czy takie latwiejsze…

No powiedz, @elsie, czy nie wolałabyś być mężczyzną, nawet jak nie mogłabyś być wtedy w ciąży? Uważam, że jest bardzo dużo niedogodności w byciu kobietą.

Kiedys chcialam byc chlopcem, ale chodzilo mi o chodzenie po drzewach…

1lajk

@Leone_Marco , jesteś jak mój ojciec, nigdy nie pozwolił nikomu wyprasować swoich koszul i spodni , prać swojej bielizny , w jego szafkach i szufladach jest pedantyczny porządek , każda pierdoła na meblach jest czyszczona nawet szczoteczką do zębów a ustawione jak od linijki.

@harmonik ja widze duzo niedogodnosci w byciu mezczyzna. :sweat_smile:

1lajk

Z tymi szufladami polkami bym nie przesadzal,ale wyprasowana kosula,spodbie musza byc na tip-top))
Nie przepadam,za przesada w zadnym kierunku,zawsze gdzies po srodku.
Bielizne,skarpety,tez zawsze pralem sam.
No i buty musza byc,jak lustereczko))
Lubie czystosc,ale musze sie przyznac,ze balaganiarz jestem.)))

1lajk

Każdy jakieś wady ma :wink:

1lajk

No niestety,nikt idealny nie jest,tylko niefajnie,sie mowi o swoich wadach.))

1lajk