Czy to już kres państwowości?

Np jak jem obiad to równocześnie coś oglądam … :wink:

Dołożyłbym do tego jeszcze trochę. Aby obejrzeć porządnie kilka filmików trzeba najpierw znaleźć te które obejrzeć warto. Trzeba więc przelecieć sporo badziewia jutubowego aby wyłuskać to co warto na forum wyciągnąć. To też zajmuje czas i to sporo czasu.
Właśnie ten zalew treści zniechęca mnie do grzebania w YT.

5 polubień

Istnieją metody oszczędnościowe.

@anon52897632 dość szybko wyłapuje wartość materiału i wstawia go na forum, opisując ten manewr:

Zobaczyłem dopiero 43 sekundy tego filmu, ale zapowiada się ciekawie.

3 polubienia

Zwykle dwie pierwsze minuty wystarcza.
Jak w tym czasie nie wbudzi to zainteresowania to przygotuj sie na lanie wody, wyswiechtane komunaly lub gadanie bzdur i na dokladke prężenie sie przed kamerka. Manieryczne.
A im wiecej “tytulow naukowych” niezwiazanych z tematem tym weselej. :wink:

5 polubień

Czy mama Cię nie uczyła że czytanie przy jedzeniu szkodzi? Nie wiem na co, ale podobno. image

3 polubienia

ale kolega nie czyta, a oglada…

2 polubienia

Ogląda tekst na ekranie, sama pisałaś: w przypadku braku książki. image

1 polubienie

kolega oglada filmiki z YT
ja czytam ksiazki z ekranu lub smartfona, ale nie przy jedzeniu.

2 polubienia

Książki czytywałem i przy jedzeniu, i przy czynnościach odwrotnych… :roll_eyes: :grimacing:

3 polubienia

ale ksiazki
bo do czynnosci odwrotnych to, jak mawial moj niezyjacy juz wujaszek, pozyteczniejsze sa gazety (do lat 90 nie kupowal papieru toaletowego, pociete gazety w pieknie wykafelkowanej lazience to byl jego znak rozpoznawczy, zreszta jajcarz byl z niego w ogole)

3 polubienia

Takie pocięte gazety na gwoździu to przez lata był najnormalniejszy widok. Jeżeli wujaszek się przyzwyczaił to mu się nie dziwię. Dobrą cechą było to iż podczas siedzenia miało się zajęcie: mięcie, zgniatanie i rozprostowywanie tego skrawka aby stał się miększy, nie drapliwy. image

1 polubienie

Przynajmniej takiej ekranowej książki nie pochlapiesz zupą, czy nie obryzgasz gdy prychniesz bo Cię coś nagle rozśmieszyło. image

Przy jedzeniu zwykle ogladam dziennik.
Na tutejszum kanale wiadomosci 24.

Czyli TV jest regulatorem Twojego życia? Wiadomości lecą to siadam do obiadu? image

Na 24 leca non stop. Blok wiadomosci jest polgodzinny, powtarzany przez 5 godzin. W razie czego pojawiaja sie wedrujace paski lub przerywaja program.
Taki hiszpanski format CNN

1 polubienie

Podobno to bardzo wiele rzeczy … Ale można słuchać czegoś oglądając, a nie koniecznie czytać :wink: A ja czasu nie marnuje XD

Czytanie nie jest marnowaniem czasu, wręcz przeciwnie.

2 polubienia

Chodziło o czytanie w połączeniu z jedzeniem … I tak samo oglądanie filmików na YT :wink:

1 polubienie

Najpierw moja mama, a potem żona walczyły z tym, że czytam przy jedzeniu. Obie przegrały… :grinning:

2 polubienia

Ze mna nikt nie walczyl poza ksiazkami.
Niestety przy jedzeniu zawsze ksiazka tez bywa jakims okruchem “poczestowana” - a ja staram sie, zeby ksiazek nie niszczyc.

2 polubienia