Czy to nie zabije baterii?

Na szczęście Polacy nie baterie. Swoje potrzeby pragnieniowe mają.

2 polubienia

Większość telefonów wyłączy się zanim bateria jest kompletnie rozładowana aby zapobiec niepożądanym efektom rozładowania. Zauważyłaś, że nowe telefony przychodzą teraz z baterią naładowaną do około 50-60%, a nie jak dawniej, z rozładowaną.

3 polubienia

i to jeszcze pyskuje zanim sie wylaczy :wink:

Jestem jak nowoczesny smartfon. Dopijam kiedy tylko można. Nigdy nie trzeźwieję do zera ale i nigdy nie przesadzam na maxa co by nie mieć zaburzeń koordynacji psycho-ruchowej.

1 polubienie

tiaa, synapsy pozbawione wlasciwego elektrolitu zachowuja sie nieobliczalnie.

A ładowarka zostaje w kontakcie?
To błąd, który często popełniamy.

2 polubienia

Moja jest cały czas w listwie.

1 polubienie

Która jest stale On?

No tak.

To równie dobrze możesz zostawiać ją w kontakcie, samozapłon gotowy.

1 polubienie

ja mam listwe z przyciskami odlaczajacymi. kto by sie tam szarpal z wyjmowaniem ladowarki?
https://f.allegroimg.com/s512/010a37/3216118f430e8274f10b1af257af/Listwa-przedluzacz-z-wylacznikami-bolcem-5-gniazd
tylko gniazdek jest 7 i cala biala.
telewizor, maszynke grajaca i lampke w salonie podobnie scentralizowane, bo gniazdko z tylu i i tak musialbym miec rozgaleznik.

3 polubienia

Taka jest okey, te z jednym wyłącznikiem na cały panel są bee

2 polubienia

Ja ten guzik wyłączam tylko jak jest burza :slight_smile:

1 polubienie

u mnie jak jest prawdziwa burza to sie glowny wylacznik w budynku wylacza. a w domu czesto tez glowny domowy - ale niestety jakosc dostarczanego tu pradu, gdyby nie system bezpiecznikow rozwalilaby kazda elektronike i bez burzy.

1 polubienie

pierwsza taka domowym sposobem w ladnej obudowie zrobilismy sobie do domu na poczatku lat 80, do urzadzenia bedacego ukryta spawarka, ale dla niepoznaki naszacego szumna nazwe telewizor Rubin. podobno ten model juz nie wybuchal, ale jak sie z domu wychodzilo to byl wylaczany.
gasnica samochodowa tez stala.

2 polubienia

Byłam smarkiem, jak ten telewizor tata kupił, coś tam mówili o samozapłonach.

2 polubienia

Dlaczego błąd? Kilowat kosztuje około 15 centów. Ładowarka bierze max 3 - 4 Waty gdy nie ładuje, czyli zużyje około 30 -50 centów na miesiąc. Moje schylanie się dwa razy dziennie jest warte więcej :rofl: :rofl: :rofl:

3 polubienia

Nie miałam na myśli rachunków za prąd, częstą przyczyną pożarów, są pozostawione ładowarki w kontakcie, nie wszyscy mają flagowce :wink:

2 polubienia

Nawet te tańsze ładowarki i telefony muszą mieć certyfikaty bezpieczeństwa.

Ale z drugiej strony, nikt Ci nie zabroni na przykład cowieczornego polewania dywanów i ścian wodą w mieszkaniu, żeby zapobiec pożarowi :rofl: :rofl: :rofl:

1 polubienie

Każdy postępuje, jak mu wygodnie :relaxed:
Wspomniałam kiedyś, że od miesięcy korzystam z internetu w telefonie, bateria na tym cierpi, dlatego uśpiłam lub wyłączyłam wiele aplikacji, ustawiam ciemne motywy, i wyłączyłam wszystkie diody i efekty świetlne.

2 polubienia