Czy to prawda że ciało żyje jakiś czas po śmierci?

No tak, Ty “tudorka” jesteś. Ale, prawdę mówiąc, to te sprawy nie tylko ich specjalnością były.
Na temat ścięć, też mógłbym parę przykładów podać, co się tam działo.

2 polubienia

Bullshit

Dokładnie.

1 polubienie

Ależ doskonale wiem że nie tylko ich i nie tylko w średniowiecznej Anglii tak było :slight_smile:

1 polubienie

Taki żarcik

1 polubienie

I tak mi się przypomniało ścięcie Margaret Pole…która potem została beatyfikowana…Nowy ,zestresowany kat,kilka uderzeń w ramiona…a ona okaleczona uciekała …matko, rzeźnia…

2 polubienia

O tych sprawach to mógłbym tu do rana pisać, Nie tylko o dekapitacji głowy. Ale, mógbym, nie oznacza, że chciał bym.

1 polubienie

W sumie …ja też,ale to nie znaczy że by mi się chciało :grin:

Historia ludzkości pokazuje, że bardzo urozmaicano egzekucje różnorakie. I, niestety, było to rozrywką dla ludzi. Nie wiem, ale dziś pewnie też dla wielu by było.

4 polubienia

Tego sznura mogłem mieć kilometry, gdybym tylko chciał …

Chora tradycja jak i choinki w domu w drugiej połowie grudnia …

6 polubień

Wiem, wiem, jeśli chodzi o Ciebie, a właściwie o Twój zawód.
Ale Ty nie należysz do wierzących w zabobony.

6 polubień

Wiem… im brutalniej tym lepiej…

1 polubienie

Tak.

1 polubienie

Znam ten temacik wyśmienicie Birbanciku.:grin::stuck_out_tongue:

2 polubienia

W połowie lat 70 byłem kierowcą karetki pogotowia, więc i ja tego sznurka mogłem mieć. Pamiętam pewną Wigilię, kiedy pojechaliśmy do samobójcy. Za późno, ale ostał się ino sznur…

Parę lat temu powiesił się mój sąsiad. W tym dawnym moim mieszkaniu, w Kerkrade. Też miałem okazję…

4 polubienia

Hmmm…w sumie też mogłam mieć gdy mój kuzyn się powiesił no ale jednak chyba wolałabym krew ściętego :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Byłem wiele razy na miejscu, gdzie dopiero co wisielec zdjęty ze sznura… Rodzina w strasznym szoku, płacz, tragedia, w powietrzu jakiś bardzo ponury klimat …
Trzeba być potworem albo kopniętym w dekiel, by w takich momentach myśleć o tym, by zabrać sznur. Nigdy tego nie robiłem.

5 polubień

Nie masz mentalności średniowiecznego plebejusza Krzyś :person_shrugging:

3 polubienia

Po rewolucji francuskiej, robiono badania zgilotynowanych głów, czy jeszcze coś czują, widzą i słyszą. I jak długo? Materiału do tych badań mieli nadmiar… :rofl:

3 polubienia

Ogarnęli gilotynke to ciekawi byli…

2 polubienia