Czy to prawdopodobne...

zeby rzad przyznal sie do kleski? Moze to fake???

KLIK

1lajk

Tylko naiwni mogli sadzic ze 500+ podiesie dzietnosc .
Czlowiek to taka cholera,ze potrafi myslec.
Za 500pln,nie da sie utrzymac dziecka,a jak podaja dane,ponzd 60% polakow zarabia najnizsza krajowaÔÇŽ
Tylko stanilna dobra syruavja finansowa mlodych,mogla by podniesc dzietnosc polskich rodzin.

4lajki

A, wlasnie! Poza tym i tak wszystko drozejeÔÇŽ

1lajk

No i wymagania mlodych coraz wyzsze.

Oczywiscie. Ale to chyba naturalne: gdyby nie to to nadal zylibysmy w jaskiniachÔÇŽ

1lajk

A mnie w tym wykresie zastanawia co zrobiła PO-PSL w 2009 roku iż tak załamała się liczba urodzin,. Rosła od 2003 roku. Przez 6 lat.
2 lata rz─ůd├│w SLD., 2 lata rz─ůd├│w PiS-Samoobrona, 2 lata PO-PSL i przez kolejne 5 lat rz─ůd├│w PO-PSL lecia┼éa w d├│┼éÔÇŽ

Wi─Öc w artykule jest k┼éamstwo o baby boom za czas├│w rz─ůd├│w PO-PSL (dolny wykres je pokazuje)

SMOK wie i┼╝ kobiety kochaj─ů s┼éowo stabilizacja (znaczy:kasa, ma┼ézenstwo, mieszkanie potem dzieci) wi─Öc por├│wna┼é kurs franka szwajcarskiego w tych latach.
I od 2003 do 2008 wykres frank-z┼éoty spada┼é. Dla mnie to oczywiste. Ludzie (pary) kupowa┼éy mieszkania na raty. Zazwyczaj by je wzi─ů┼Ť─ç pewnie bra┼éy slub. A potem dzieci.
Czyli nie kasa w 500+ powinna i┼Ť─ç ale w dost─Öpne dla m┼éodych mieszkaniaÔÇŽ
Prac─Ö sobie ludzie sami znajd─ů. Partner├│w te┼╝. Dzieci trzeba jednak gdzie┼Ť wychowywa─çÔÇŽ

3lajki

I to wszystko sklada sie na tzw.stabilizacje.

1lajk

Obecnie pracy., w mojej okolicy jest odÔÇŽ Za minimaln─ů pensj─Ö to nikt do roboty nie p├│jdzie. Nawet Ukrainiec. 3 ko┼éa na rek─Ö to minimum kt├│re trzeba komukolwiek da─ç.
Tylko mieszkania jak by┼éy drogie tak s─ůÔÇŽ

A ile wynosi rata i oplaty,za sredniej wielkosci mieszkanie,np.50m2)
Ile mu z tych 3000 zostanie na zycie? 1000,czy mniej?

1lajk

Gdyby 500+ nie było, to też by wszystko drożało. To nie argument.

2lajki

Ceny s─ů zr├│znicowane.

Wynajem:
Dom, w złym stanie technicznym ok. 50-60 m2 około 1000 zł + opłaty.
Dom typowy ok. 140 m2 od 3,5 tys (od r─Öki wynajmuj─ů, oferty w 2-3 dni znikaj─ů) do ok, 6 tys + op┼éaty (te wisz─ů miesi─ůcami). Za ok. 4,5 tys + op┼éaty mo┼╝na przebiera─ç w domach.
Mieszkań jest mało w mojej okolicy.
Wynajem to od 1000 z┼é z op┼éatami (kawalerka, nowa ok. 25m2), Wi─Öksze mieszkania s─ů niewiele dro┼╝sze.
Apartament 2 poziomowy, umeblowany 80m2 na strzeżonym osiedlu z miejscem parkingowym 2200 + opłaty.

Ceny nowych s─ů zbli┼╝one.
Mieszkania jak buduj─ů to s─ů po ok. 5-6 tys m2. Zwykle 30-80m2.
Domy (tych ofert jest najwięcej w mojej okolicy) 80-140 m2 też po ok. 5-6 tys m2. Z tym że to zwykle połowki bliżniaka albo szeregowce.
Takie na samodzielnych dzia┼ékach to ok. 1-3 mln z┼é. Pustych dzia┼éek w┼éa┼Ťciwie nie ma. Deweloperzy kupuj─ů burz─ů i stawiaj─ů nowe budynki w sporym zageszczeniu.

1lajk

Moze tak by bylo, ale nie wiemÔÇŽ

Nie z tego powodu wyjechalem,ze podobaly mi sie Apeniny,czy Wlochy.
Nie zamierzalem pracowac,za najnizsza krajowa,wtedy to bylo 600pln.

1lajk

Czysta kpinaÔÇŽ A dlaczego wyjechala Jula?

1lajk

Wiesz, wiesz :). Przez ca┼ée moje ┼╝ycie zawodowe (wcze┼Ťniej nie zwraca┼éam na to uwagi) wci─ů┼╝ wszystko tylko dro┼╝eje. Co┼Ť stania┼éo?

1lajk

No i mozna policzyc ile z tych 3000 ,zostaje na zycie
Nawet w sytuacji,gdy oboje pracuja,szalu nie ma.

2lajki

Ostatnio czytalem,ze kontenerowce stanialy)))

2lajki

Dokładnie.
2 osoby po 3 koła to 6 tys.
Niewielkie mieszkanko z opłatami to 2 tys.
Do tego jedzenie, 2 telefony (wypasione, wzi─Öte na raty), internet, kabl├│wka, samoch├│d (na raty oczywi┼Ťcie)ÔÇŽ
I 2 osobowa para nie bardzo ma ju┼╝ kas─Ö na dzieckoÔÇŽ

Jak maj─ů sta┼é─ů umow─Ö o prac─Ö to kupuj─ů na kredyt. Raty s─ů do┼Ť─ç zbli┼╝one do cen wynajmuÔÇŽ
Dopiero znalezienie lepszej pracy pozwala pomy┼Ťle─ç o potomkachÔÇŽ

2lajki

Caly czas o tym mowie.
Place w Polsce sa za niskie w stosunku do cen.
Oprocentowajie kredytow hipotecznych,za wysokie
U nas oprocentowanie kredytu hipotecznego,jest stale i wynosi od 1,5-1,75%

2lajki

Z drugiej strony w okolicy jest sporo firm i mn├│stwo zamo┼╝nych ludzi.
Lambo na ulicy spotka─ç mo┼╝na cz─Östo. Kilka je┼╝dzi. Ferrari te┼╝. Na Masserati nikt uwagi nie zwracaÔÇŽ
Parking pod Biedronk─ů nietypowy. Hummery, Porsche, Q7, X5, JaguaryÔÇŽ
Obok poobijane brygadówki z Ukraińcami wracajacymi z pracy.
W sklepie przy kasie spotykaj─ů si─Ö murarze, malarze w polaminonych roboczych wziankach iÔÇŽ prezesi firm w garniturkachÔÇŽ :grinning:

1lajk