Czy w krajach muzułmańskich akceptuje się ateizm?

A tym czasem w trzynastu krajach muzułmańskich za przyznanie się do ateizmu grozi kara śmierci przewidziana oficjalnie w kodeksie karnym.

2 polubienia

Zadales sobie trud poszukac?

W Syrii jest nawet odłam chreścijański. W Jordanii możesz być ateistą lub mniejszością chrzścijańską. Gorzej z Iranem i Afganistanem.

2 polubienia

W Syrii nie wiem Ale w Jordanii mozna!

Zadałem.

Zapomniales o Libanie.
W Tangerze kosciol dosc pokaznych rozmiarow stoi niedaleko glownego meczetu.
Ale postaw taki w Arabii Saudyjskiej?
Islam ma wiele twarzy.

1 polubienie

No tak, nie ma nikogo gorszego niz niedowiarek

Jest ktoś gorszy. Mianowicie ja. :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Widzisz @ata-ata, opinię o Turcji wyrobiłaś sobie nawet nie mieszkając w tym kraju. Wystarczy mieć kilku miłych sąsiadów i zaliczyć jakieś fajne imprezy. Natomiast mego znajomego napadł w Niemczech turecki gang bo ”sprzedali” go inni Turcy z którymi wcześniej robił udane interesy. Miał wiele szczęścia, że wyszedł z tego cało, tylko ze sfatygowanym samochodem. On również nie był w Turcji, ale mimo to ma inne zdanie o tym kraju niż Twoje. :wink:

3 polubienia

Byc moze masz racje, islam w swej fanatycznej formie jest nardzo “krwiozerczy”
Ja pisalam tylko o Turcji bo tam wedlug mnie odbywaja sie zmagania miedzy tym nowym a starym

@czarny_rycerz

Ja nawet nie sililam sie na obiektywizm. Pokazalam tylko druga strone tego kraju ktora tez istnieje nie negowalam tej negatywnej - z ktora sie tez spotkalam

15h
Opinia o jakims kraju czy osobie zalezy czesto od tego w jakim srodowisku sie obracasz - takie jest moje zdanie
Kiedy do Niemiec przyjechalam Polacy mieli opinie oszustow i zlodziei samochodow - bo czesto tacy tu na poczatku przyjezdzali. Czy to znaczy ze kazdy Polak to oszust i zlodziej?

1 polubienie

@okonek

Wlasnie to chcialam przekazac:

Turcja to niemal od 100 lat kraj świecki, więc trudno brac ich pod uwagę

4 polubienia

Ze świecką takiego kraju szukać. :grin:

2 polubienia

Co do Turcji, to jest kraj wolny światopoglądowo, ale dominuje tam, oczywiście, islam.
Wygląda na to, że nie ma wpływu na politykę tego kraju, w każdym razie mniejszy jest ten wpływ od wpływu katolicyzmu na polską politykę. W Turcji panuje tolerancja, kościoły katolickie i prawosławne stoją tam sobie bezpiecznie i mają swoich wiernych.
Historycznie, w czasach swej imperialistycznej ekspansji, Turcja nie narzucała islamu w podbitych krajach, nie stosowała prześladowań wśród podbitych narodów, przejście na islam było dobrowolne. Dziwne, ale prawdziwe, ale ludy bałkańskie lepiej żyły pod rządami okupanta, niż pod rządami swoich rodzimych władców, bo niektórzy z nich okrutnymi satrapami byli.

Do Turcji można mieć zastrzeżenia, co do polityki, ale nie do postępowania religijnego. W Turcji jest sporo ateistów. Ale na Turcji islam się nie kończy, niestety.

Moje doświadczenia osobiste z Turkami niemieckimi i holenderskimi są umiarkowanie pozytywne.

5 polubień