Czy w krajach muzułmańskich akceptuje się ateizm?

Można sie w takiej np. Syrii przyznać że jest sie ateistą i ma się wyje*e na religie?

2 polubienia

Nikt nic?

Moszna

A skąd! Ateiści ąa tam traktowani tak samo, albo jeszcze gorzej niż chrześcijanie!

3 polubienia

Żal. Trzeba tam wysłać moich 4 jeźdźców.

To dlatego niewielu ma odwagę po nich jechać. Jaki z tego morał?

2 polubienia

smiem watpic - jako obcokrajowcowi moze Ci ujdzie jak nie bedziesz sie za bardzo pchal w oczy z tymi rogami i kopytkami :wink:
nie zapominaj, ze islam nie przewiduje podzialu na sacrum i profanum. tam religia jest jedynym prawem.

2 polubienia

Prawdziwe z nich diabły.

oni maja swoja Apokalipse i Wielkiego Mahdiego - islam z chrzescijanstwa czerpal pelnymi garsciami - czy akurat popelnil plagiat w kwestii jezdzcow to nawet nie wiem.

2 polubienia

Nie będzie allah pluł mi w twarz.

diabla to “pozyczyli” jeszcze od Jahwe, chyba na wieczne nieoddanie.

1 polubienie

Czyli ja jestem wymyślony? Bóg istnieje a ja nie?

a jaka masz gwarancje, ze Bog tez nie jest wymyslony? przynajmniej w takiej postaci jaka sprzedaja kaplani roznej masci?

2 polubienia

A głupi ludzie w nas wierzą heheheh

1 polubienie

To zalezy w jakim srodowisku
Dzieci mojej sasiadki maja zony i mezow ateistow i nie ma z tym zadnego problemu w wiekszych miastach w Turcji. Gorzej jest na wsi
Nie znam innych panstw islamskich ale o Turcji duzo slyszalam i ogladalam tureckie programy. I jak slysze opinie Polakow o tym kraju to…lepiej juz nic nie powiem

2 polubienia

opinie o Turcji sa bazarowo-wakacyjne jak sadze?
i pewnie teraz jeszcze “podbudowane” tureckimi serialami?

1 polubienie

Zgadzam sie z tym
Ja jak juz mam okazje (sasiadka Turczynka) to zainteresowalam sie bardziej tym krajem. Bylam miedzy innymi na wykladzie o islamie, rozmawiam z mlodymi Turkami, co roku biore udzial w tak zwanym dniu Zielonego Meczetu, poznaje historie i obyczaje. Bralam udzial w uroczystosciach zalobnych gdy zmarl maz sasiadki. To bardzo ciekawy kraj - moim zdaniem. I chociaz jest ta gorsza strona tego kraju i spoleczenstwa to ta lepsza zdecydowanie przewaza!

1 polubienie

@Bingola
A skad wiesz?
Nie zgadzam sie z tym - a wiem o Turcji dosc sporo
Bardzo pochopna opinia.Szerzej o tym napisalam ponizej
Rozmawiales z Turkami? Zwlaszcza tymi wyksztalconymi?

@ata-ata na Turcji islam sie nie konczy.
a nawet nie zaczyna.
ja do tej religii mam stosunek bardzo ostrozny.

1 polubienie

Ateizm jest jednym z najgorszych występków. O wiele, wiele gorszym niż wiara chrześcijańska.

1 polubienie

Dlatego zaznaczylam ze pisze tylko o Turcji

1 polubienie