Czy w Polsce jest tanio?

Wg TVPis – tak.
A według Was? Co jest w Polsce tanie? Oczywiście nie: tanie na tle innych państw europejskich, lecz tanie w stosunku do pensji.
Co można tanio kupić nie stresując się o wydatki?

Zależy na co cię stać, czy dostaniesz kredyt i ile zaoszczędzisz;) Polacy mają takie same potrzeby jak ludzie na zachodzie. Niestety przyszło im w żyć w kraju krępowanym przez durną politykę fiskalną w którym prawo piszą politycy a nie eksperci.
Poza tym historia nas nie rozpieszczała. Kiedy inni rozwijali skrzydła my tkwiliśmy pod czerwonym buciorem przez ponad 40 lat. Świat nam uciekł. Nie bez znaczenia są też koszty pracy.

Nie mówimy rzecz jasna o kredycie - zakładam wydatki z zarobków własnych

Ale to kwestia zawodu. Jak będę prezesem dużej spółki to zarobie tyle że się zesram z dobrobytu. Jak będę ochroniarzem to też się zesram ale z niedostatku.

Na pewno tańszy jest tytoń. Ja wyrobiłem sobie zwyczaj kupowania kilograma tytoniu wracając z Polski, już w strefie bezcłowej na lotnisku. Starcza mi to na ponad pół roku, i zaoszczędzam tyle że zwraca mi się w ten sposób koszt podróży dla mnie samego, a czasami również dla moich dzieci… :wink:

To zależy od zarobków przecież. Niedawno słyszałam tu narzekania na to, że cebula i ziemniaki drogie, a ja nawet nie wiem ile kosztują bo uważam że warzywa i tak są bardzo tanie.

Media są drogie, czynsze. Może, tak mi się wydaje. Czynszu nie mam, ale za media płacę jak każdy i jest to duża część wydatków z budżetu domowego

1 polubienie

Warzywa tanie? Pietruszka 20 zł za kg

Przede wszystkim zlikwidować podatek dochodowy, który jest karą za dobrze wykonywaną pracę, obniżyć podatki do 15%, zlikwidować zasiłki i inne 500+, pogonić ludzi do pracy i gospodarka ruszy.

1 polubienie

Nie wiem, ale u mnie tyle nie kosztuje. Za pół godziny będę w sklepie i specjalnie spojrzę na cenę.

Moge sie tulko opierac,na informacjach z internetu,infernetowych sklepow,gdzie powinno byc taniej,niz w dtavjonarnych,a nie jest.
Wychodzi mi na to,ze w Polsce jest wylacznie tania sila robocza.
Pomimo dumnaj srednie ponad 5000pln,to juz dominata wypada marnie ok 2200pln brutto.
Wybaczcie,nie jest mi do smiechu,bo wiem z zycia,ze polacy sa cenionymi pracownikami w calej unii,tylko nie w Polsce ,ale to jest ponizej granicy ubostwa w krajach zachodnich.

Jestem w Lidlu. Pietrucha rzeczywiście 19.99 ale ile jej kupujesz i jesz? Kilogramami?

1 polubienie

A tu pozostałe warzywa?
To jest drogo?

Tutaj dodaj obrazy

Porównaj cene naszej rodzimej pietruszki z cenami cytrusów sprowadzanych z drugiego końca świata. CO z tego że mało kupuję, to znaczy że ma być drogo? Pietruszka zawsze kosztowała tyle co buraki czy ziemniaki

A coś ty się tak tej pietruszki uczepił, yktóra zużywasz pewnie raz jedną na tydzień do jakiejś zupy. No niech 3 nawet, choć wątpię.
Warzywa są tanie jak barszcz w porównaniu z innymi artykułami.

Policz sobie ile będzie kosztować zupa jarzynowa, a ile duuuży kotlet schabowy @anon44086484.

A może spytaj co jest drogie a co tanie. Bo są rzeczy nieistotne które staniały. Jedzenie jest potwornie drogie.

A ile ty tej pietruchy dajesz do zupy jarzynowej?
Porownujesz garnek zupy do jednego kotleta? Ja garnkami nie jem.
Jedna pietrucha, mały seler, dwie marchewki, kilka różyczek kalafiora lub brokula lub to i to, 5 ziemniaków, garść fasolki szparagowej, groszek z puszki, koperek. Z tego masz duży garnek zupy. Kilogramami do tej zupy nie sypiesz warzyw.

1 polubienie

No właśnie, podlicz to wszystko i porównaj cenę takiej zupy z daniem:
ziemniaczki, kotlet schabowy i dodatek. Zupa jest droższa ( nie zapominajmy o śmietanie do zupki).

Ja nie używam śmietany do zup. Tylko do barszczu i to czasem.
A które danie zdrowsze z warzyw czy z ziemniaka i kotleta?

Cały garnek zupy to wyjdzie maksymalnie kilkanaście złotych.

1 polubienie