Czy w Polsce jest tanio?

Dobra nie ma znaczenia. Dla mnie warzywa są tanie. Drogie są sery jeśli już!

Nie zwracam na to uwagi, nie ma zdrowego jedzenia, jest tylko takie, które mi bardziej smakuje. Osobiście wolę zupy nafaszerowane zieleniną, uwielbiam jeść same warzywa, albo twaróg ze szczypiorkiem , rzodkiewką i zielonym ogórkiem. W biedniejsze dni jemy mięso, tego mam pod dostatkiem .

1 polubienie

No właśnie, a za kilkanaście złotych kupisz kg schabu i masz z tego 3 obiady dla 2 osób.

Dla mnie też nie mają znaczenia ceny warzyw i nawet nie wiem ile kosztują, dodam że zazwyczaj kupuję w warzywniaku, nigdy nie czułam się zrujnowana po ich zakupie. Dlatego dziś byłam w Lidlu po piwo z Browaru Grodzisk i specjalnie sprawdziłam, i zrobiłam zdjecia cen.
Mięsa nie jem więc…
Wiem że sery są drogie.

A piwo polecam :wink:

Ale dolicz ziemniaki i przystawki do tych obiadów :smiley:

Pomidory to ja taniej kupię w Ontario. :smile: Może nie dużo taniej ale taniej (99 centów za funt, to około $2.2 za kg co na złotówki wychodzi jakieś 6.50 PLN). Brokuły też.

1 polubienie

Ja na szczęście nie muszę oszczędzać na jedzeniu, ser uwielbiam, zawsze mam kilka paczek, to wszystko pikuś przy cenach w zwykłych kawiarenkach. Wczoraj i dzisiaj szlajaliśmy się po mieście, tu kawka, tam lody, w jednej kawiarence zapłaciliśmy 24 zł za dwie kawki, w drugiej 37 zł za dwa pucharki lodów, najtańsza kawa to 9 zł :))))

2 polubienia

Ceny kawy w sieciowych kawiarniach są absurdalne, dlatego omijam je szerokim łukiem. Za papierowy kubek wrzątku z łyżeczką zmielonej kawy każą sobie płacić tyle co za obiad w małej jadłodajni (15-18 zł)!

2 polubienia

Czyżby kawa w Starbucks też tańsza była za bajorem? Kawa kosztuje mniej niż $5, czyli mniej niż 15PLN.

1 polubienie

Kawa w 7heven koszt 23 pln. Nie wiem za co bo szału brak.Mało domowy ekspres na kapsułki 8 kapsułek 26 pln . Kupiłem automatyczny i spokój :slight_smile:

2 polubienia

Za 26 zł to ja mam pół kilo kawy tchibo na jakiś miesiąc

2 polubienia

Za 100 pln mam kilogram dobrej kawy która wystarczy mi na 3 miesiące.

Pomidory żółte są droższe. Czerwone też są tańsze.

Kawę pijam z wypalarni, takie też odwiedzam kawiarnie, gdzie są kawy z całego świata, odpowiednio i swieżo wypalane, a ich cena w kawiarni 9 zł.
Paczka kawy już jest dużo droższa od sklepowych ale pyszna.
Tego nauczyła mnie córka która mimo skończonej logistyki na politechnice, jest baristką, marzy o własnej kawiarni a póki co pracuje jako baristka w kawiarni z wypalarnią w Berlinie.
Polecam każdemu kupić kawki z wypalarni…
Sieciowki kawiarnie to śmieci a ceny są nieadekwatne do jakości

2 polubienia

To nie kawiarnie w sieciowkach, ja muszę mieć podaną kawę w filizance

1 polubienie

Zarabiam w Niemczech i polskie ceny mnie nie szokują… ale jest wiele rzeczy, które w Niemczech są tańsze, a i warunki gwarancji są dużo lepsze.

3 polubienia

W Media Markt jest taniej na niemcowni.

1 polubienie

Jest tanio dla…przyjezdnych.Np. dla mnie :smiley:
Natomiast w odniesieniu do pensji,jest bardzo drogo i niestety,coraz drożej.
Prosty przykład.Jesli w Anglii zarabiasz 5-7 razy więcej niż w Polsce a ceny są w wielu branżach zbliżone,to o czym tu gadac?
I w ten sposób,nikt mi nie zarzuci ze czepiam się inflacji wywolanej przez 500+ :smile:

1 polubienie

Tanio???ja zawsze jak jestem w Polsce,to sie za glowe lapie jak mi leca stowki.Jesli chodzi o AGD w Anglii jest tansze.Z ciekawosci sprawdzilam cene lodowki,ktora kupilam.Ja kupilam na wyprzedazy grudniowej,ale nawet w normalnej cenie,po przeliczeniu byla 500 zl.tansza niz w Polsce.

2 polubienia

Akurat na ceny warzyw i owoców rada jest taka, żeby ogarnąć, gdzie co kupować. Rzeczy, które u nas łatwo i małym kosztem rosną, w warzywniakach, na straganach itp. są wielokrotnie tańsze niż w marketach. A tymi bardziej egzotycznymi albo poza sezonem-w marketach są względnie tanie. Dzisiaj na targu kupiłam pietruszkę za 7 pln za kg. Co nie zmienia faktu, że owoce i warzywa rzeczywiście drożeją. W porównaniu do np. serów czy mięsa są tanie, ale trudno nie zauważyć, że za siatkę zieleniny teraz płacę ładnych parę pln więcej niż np. rok temu. Nie tak dawno podliczyłam. Za siatkę roślinek (z jakichś straganów, nie ze sklepu, więc większość była raczej tańsza niż w sklepie) zapłaciłam ponad 30 pln, prawie 40. Biorąc pod uwagę, że na luzie zrobi się z tego jedzenie na kilka dni, jak się postarać (no ok, tego było dużo), to jest raczej tanio.( @anon44086484 )
Rok temu za podobną ilość płaciłam poniżej 20 pln (!). Sprawdzone w starych notatkach w telefonie, gdzie była lista zakupów i przybliżona kwota, jaką oczekiwałam zapłacić. I już w porównaniu do tego teraz jest drogo. Wzrost cen warzyw i owoców jest ogromny (chociaż różny, są rzeczy, które podrożały nieznacznie, i które podrożały wręcz o wielokrotność swojej wcześniejszej ceny). Chyba nietrudno zgadywać, co możemy za to winić.

1 polubienie