Czy warto pracować?

Ciekawe w jakich zawodach można się takiej renty dopracować i co najważniejsze z niej skorzystać?
Przed wojną to był szewc :laughing:, w PRL budowlaniec, a teraz?
Mniej lub bardziej kryształowy polityk?

2 polubienia

Kiedyś słyszałem powiedzenie “robota to głupota, picie to jest życie”. Teraz, dowiedziawszy się o rencie alkoholowej, ja muszę stwierdzić, że to powiedzenie jest prawdą.

3 polubienia

Nie @Daniel86 . To nie jest prawda. Wyrażenie “długowieczny alkoholik” to oksymoron. Co z tego, że ktoś dostanie całkiem ładną rentę, skoro wszystko ma chore, wszystko go boli i lwią część renty musi przepić, bo nie wyrobi bez alkoholu. Alkoholicy są bardzo biedni (nie w sensie, że brak im kasy, chociaż to też). Naprawdę nie ma czego im zazdrościć, tym bardziej, że ich życie zwykle niezbyt długo trwa.

3 polubienia

Też to dostanę. Należy mi się.

1 polubienie

Ja widzialam co alkohol z ludzi robi. Znajomi, więc porównanie “zanim wpadli w szpony nałogu” miałam.
Ruina z nich zostawała. Ja nawet nie wiem czy oni zdawali sobie sprawe z tego co się z nimi dzieje.
I to nie był ten najgorszy “sort” co po wode brzozową i dyktę sięgał.
Choc znałam jednego, upijal się juz na sam widok butelki piwa (pustej).
A po dwóch, trzech kieliszkach zaliczał charakterystyczny zsuw pod stół.
W tygodniu nie pil, spawaczem byl znakomitym. Do prowadzenia auta czy innych urzadzen sie nie rwał.
Chory czy zdrowy?

2 polubienia

Jescze Ci stażowego brakuje…

1 polubienie

Rzadko sie zdarza bym się z Tobą zgadzał i tu też nie do końca ale owa renta to jak napluć uczciwym ludziom w twarz…

5 polubień

Jak choroba to trzeba leczyć, a nie dac kasę i puscic na żywioł.

1 polubienie

Abstrahując od zusowskiego bandytyzmu…
Praca jest wartością samą w sobie.Świat bez pracy by nie istniał.
Oczywiście za pracę należy się zapłata.Jaka?To już ustalają DWIE strony.Można zaakceptować albo dalej szukać.Wszystko w temacie.
Gorzej gdy,jak wyżej,finansuje się [sami sobie dopowiedzcie,z czyich pieniedzy i to nie pytając o zgodę…] renty ludzi którzy sami wpędzili się w swój stan…
Co jeszcze?Sanatoria dla narkomanów?
Mieszkania poza kolejką dla recydywistów?[już są i to przynajmniej od 30 lat]
Ludzie którzy w pracy widzą sens a widzieli też radość tworzenia i elementarną uczciwość życiową,zostają po raz kolejny kopnieci w doope bo im się nic nie należy…Jak matkom z 1 dzieckiem,na przykład :rage:

3 polubienia

Taaa, to nie tylko polska paranoja.
Dopiero miesiąc temu Hiszpanie wpadli na to, że wdowa z dwojka dzieci to to samo co “panna” z takąż samą liczbą potomswa.
I pewne prawa wynikające z “radzinnego” powinny byc te same. Renta rodzinna a alimenty?
Czyli przymierzają się do czegoś w rodzaju funduszu alimentacyjnego, a panstwo wykorzystujac narzedzia jakie ma tutejszy urzad skarbowy sciagnieciem kasy się zajmie.

2 polubienia

Pisałem półżartem. Przecież bez powodu by tej renty nie wymyślano, gdyby byli alkoholicy mieli dobre zdrowie.

2 polubienia

“Jedno co warto, to upić się warto” :clinking_glasses:

3 polubienia

I jeszcze co warto… :grin:

1 polubienie

W szynku na rynku wygłupić się warto.
W dobrej kompanii popić się warto.
Czystą, kroplami zakropić się warto.
Upić się warto, upić się warto.
Siedzieć i płakać, i śpiewać to warto.
Z sercem ściśniętym i z duszą rozdartą
Upić się, upić to jedno co warto.
i wygłupić. :thinking:

1 polubienie

Ta…

Mam doczytane. Renta alkoholowa to tylko nazwa potoczna renty należnej za utratę zdolności do pracy. Oczywiście tę zdolność można stracić np. z powodu skutków alkoholizmu.

Tylko wytrzezwiec mozna - podobno?
Noga czy ręka nie odrosnie.

3 polubienia

Ale alkoholikiem zostaje się na własne życzenie, a nie w wyniku wypadku losowego, jak u inwalidy. Sami wybierają taki styl życia i… jakoś nie potrafię wzbudzić w sobie współczucia dla niech.

1 polubienie

Jaka choroba? Póki co nie ma przymusu leczenia się nawet z kataru. Na szczęście alkoholizm nie jest zaraźliwy.

1 polubienie

A co siostro? Nie wypijesz? :stuck_out_tongue_winking_eye:
Swiadomie zadalam pytanie.
Bylam uzupelnic zapasy w pueblu.
Maluch wcinał tutejsza suszoną kielbaske typu kabanosek i popial piwem, bezalkoholowym zresztą. Ale z pianką
Owszem alkoholizm jest genetyczny sklonnosci i możliwość opanowania? Już nie.
Renta to się należy tym co ? Reymont tez byl rencista, potem dostal Nobla
A moczymorda ?
Mrrauuu ?