Czy Waszym zdaniem, osoby na stałe mieszkające za granicą, powinny głosować i „układać” życie tym co w kraju zostali?

Pytanie brzmi czy powinni głosować a nie czy powinni mieć prawo do głosowania :wink:

3 polubienia

A to co to w ogóle za pytanie ? Jeśli mają prawo głosować to nikt im nie zabroni przecież … To też trochę pytanie od doopy strony :upside_down_face:

Zawsze można by inwestować w firmy podpisując konkretne umowy między firmą, a rządem …

Wiadomo, że każdy rząd kradnie, dlatego trzeba wybrać najmniejsze zło … A PiS jest zdaje się niestety tym największym …

No właśnie nie… Każdy pełnoletni obywatel Polski nie pozbawiony praw obywatelskich ma prawo głosować ale czy Polacy mieszkający na stałe za granicą, z moralnego punktu widzenia, powinni głosować

1 polubienie

Uważam, że ci, który wyjechali na krótko, nie chcą mieszkać tam na stałe,mają moralne prawo do głosowania. Prawo, nie obowiązek, jak każdy obywatel. Ale jeśli ktoś nie myśli o powrocie, głosować nie powinien, bo często swoją wiedzę opiera na wiadomościach z prasy i TV obcojęzycznej, nie zawsze prawdziwych, często zmanipulowanych. Bo taka jest polityka. Brudna. To tak, jakbym pojechała do mamy i poprzestawiała jej meble po swojemu, mimo, że mieszkać z nią nie chcę.

2 polubienia

Niestety nic nie jest takie proste, a pamiętaj, że skądś trzeba na to 500+ wziąć i jak już to to 500+ powinno być tylko dla tych właśnie najuboższych, a nie dla wszystkich (wszystkich tylko po to, żeby zyskać głosy wyborcze) …

A to jeszcze urzędników trzeba za to opłacić :confused:

A to już zależy … Sytuacja jest (może być zmienna w czasie przecież) poza tym sama wyprowadzka za granicę przy kontakcie z ludźmi w kraju może sprawić, że każdy będzie czuł się moralnie upoważniony … Każdy to może inaczej widzieć :wink:

1 polubienie

Tak jakby wiadomości z kraju nie były zmanipulowane :wink: Optymistyczne podejście :wink:

Na to nie ma złotego środka. Każdy sam musi ocenić czy ma moralne przyzwolenie na głosowanie … Każdy interesuje się sytuacją w inny sposób - mniej lub bardziej …

Rządzenie krajem nie jest proste:) Skądś trzeba wziąć, prawda. Ale wg mnie trzeba było już dawno to zrobić, bo to bardzo ważne dla wielu rodzin. Z jednym jednak się z Tobą zgadzam. Powinna być górna granica. Ale jaka? Zawsze znalazłaby się grupa, która by krzyczała, że ich pozbawiono 500+, bo przekroczyli tę granicę o 3 złote. A przecież nie ma obowiązku składania wniosków o 500+. Nie dostaje się tych pieniędzy z urzędu. Trzeba się troszkę o nie postarać. Dlaczego więc ci bogaci, którzy krzyczą o patologii sami nie zrezygnują?

Zgadzam się że każdy to widzi inaczej. Natomiast jeśli chodzi o wiedzę na temat tego co tak naprawdę dzieje się w Polsce obecnie nie da się zaczerpnąć z drugiej ręki czy TVP/TVN … taka wiedzę ma się robiąc codzienne zakupy, pracując każdego dnia, chodząc do lekarzy czy załatwiając sprawy w urzędach

5 polubień

Obowiązku nie ma, ale kto Ci z moralnego punktu widzenia nie złoży wniosku ? Jak znam pewnych bogaczy co też składają, bo im się należy … To takie gadanie … Przecież ludzie najczęściej wezmą czy zrobią tyle na ile mogą sobie pozwolić …

Ok zdarza się, że tak ktoś nie złoży wniosku, ale to raczej rzadkość …

Oczywiście, że są. Ale tutaj mam przekrój różnych stacji i prasy. Jak coś mnie interesuje to słucham zarówno TVP jak i TVN, czasami nawet zajrzę do Republiki, czy Gazety Wyborczej i próbuję wyrobić sobie własne zdanie. Moja kuzynka w Holandii ogląda tylko TVN i uważa, że wszystko wie najlepiej.

1 polubienie

Właśnie z moralnego punktu widzenia bogaci o te pieniądze nie powinni się starać. Każdy musi to rozważyć w swoim sumieniu.

2 polubienia

Musiabys zrzec sie obywatelstwa polskiego, zeby stracic prawo glosu.

1 polubienie

Ja jestem ciekawa ilu rodaków chodzi na wybory w państwach gdzie przyszło im żyć… ?( jest prawo głosowania?:slight_smile: niech się Polacy zainteresują wyborami ( polityką) … tam gdzie mieszkają na stałe - POLAKU tam twórz swoją rzeczywistość polityczną gdzie mieszkasz - a jak wrócisz POLAKU do kraju ojczystego, to żyj w takiej rzeczywistości jaką masz… i ją zmieniaj… poprzez chodzenie wybory.

1 polubienie

Nigdy tego nie robiłem i nie zrobię, nie płacę w Polsce wystarczająco podatków. Ale znam takich, którzy nie mają z tym problemu, chcą “pomóc”. A jak Ameryka głosuje, to juz każdy chyba wie. Pomagają jak mogą :wink:

3 polubienia

Jeśli ktoś wyniósł się na stałe, to nie powinien głosować.

2 polubienia

Nigdy nie mow nigdy.

Jest to jak @Pitbull slusznie zauwazyl kwestia moralnosci/etyki. A podroze ksztalca.

1 polubienie

Nie mowie “nigdy”. Ale chcę znać założenie.

Jeżeli mają głosować na opozycje to niech lepiej zrzekną się obywatelstwa :rofl: