Czy wiecie, że dzisiejsza data to PALINDROM?

20.02.2022 – 2202.2022
Widać to zwłaszcza przy zapisie bez kropek.
I szybka zagadka - kiedy będzie następny taki dzień?

4 polubienia

Dodam jeszcze, że ta data jest jednocześnie Ambigramem!
FB_IMG_1645527807912

2 polubienia

A nie boisz się dzisiejszego dnia?

2 polubienia

Pożyjemy – zobaczymy!

2 polubienia

Jeden już znalazłam (obliczyłam?)
23.02.2032

No i siłą rozpędu
24.02.2042
25.02.2052
26.02.2062 itp. Nie chce mi się już dalej wypisywać :joy:

3 polubienia

Co ?

I chyba jeszcze dwa wcześniejsze wymyśliłam
03.02.2030
13.02.2031

2 polubienia

Czy ostatni datowy palindrom będzie 30.09.9003 r.? :thinking:

2 polubienia

Nie wiem, bo trudno jest ustalić ile jeszcze lat będzie Ziemia.
A jeżeli miliony lub miliardy lat?
Ty wiesz ile wtedy palindromów byłoby?
Ale można by mieć świetne zajęcie wyszukując je wszystkie… :shushing_face: :joy:

1 polubienie

Przy obecnej metodzie zapisu daty wydaje się, że to będzie ostatni. Ale nie nie wiem czy doczekam, żeby osobiście to sprawdzić. :sweat_smile:

2 polubienia

Doczekasz, bo zanim Ci się cokolwiek stanie, to kropelki na nieśmiertelność już zostaną wymyślone! :grin:

1 polubienie

O wolisz takie kropelki o smaku bananowym, truskawkowym, czy miętowe? :smiley:

1 polubienie

Wiadomo, że miętowe. Takie o smaku mięty pieprzowej lub piołunu (wbrew pozorom gorzki smak piołunu w niewielkich ilościach prawie uzależnia, bo wciąż się go chce) Spróbuj kiedyś.

1 polubienie

Jak będą te kropelki, nie omieszkam spróbować. :joy:

1 polubienie

No… wtedy, to już będziesz dawkował według wskazań. Wiesz, co by było, gdybyś sobie łyknął wedle woli? Mógłbyś potrzebować pampersów, smoczka i nauki chodzenia! :joy:

1 polubienie

Jeżeli pomylę kropelki na nieśmiertelność z tymi odmładzającymi, to na pewno. :wink:

1 polubienie

Coś Ty… To będą te same, a działanie będzie zależało od dawki. W przyszłości planeta nie będzie zaśmiecana nadmiarem produktów i często jeden produkt będzie spełniał kilka funkcji, np. berecik Jasia będzie jednocześnie workiem na kartofle. :wink:

1 polubienie

A worek na kartofle w takim razie jakie będzie spełniał funkcje, skoro nie będzie mógł być workiem na kartofle? :thinking:

1 polubienie

Zostanie wycofany. Przecież będzie wszystkiego mniej i nie będzie ziemia tak zaśmiecana.

1 polubienie

Jedyną rzeczą, co się uchowa będzie szuflada, bo w szufladzie zmieści się WSZYSTKO ! :joy:

1 polubienie