Czy wierzycie w oficjalnie podany poziom inflacji w Polsce na poziomie 2,9 procent?

Wiesz ta grafikę wziąłem z FB z jakiejs grupy Korwina, który przecież uważa że wszędzie jest socjalizm a ten prawdziwy kapitalizm to dopiero on stworzy gdy dojdzie do wladzy

1 polubienie

megalomania tego pana jest niezglebiona.:grin:

1 polubienie

O co Wam chodzi?
W Polsce ZAWSZE było drogo…
Pamiętam mój szok gdy pojechałem do Norwegii. Zawsze mówiono jak tam drogio… G…prawda. Ceny, a było to blisko 10 lat temu były jak w Polsce, niewiele wyższe…

Ja kupuję markowe piwo po 2,60…
A już pisanie iż zagraniczne piwo w Polsce jest droższe niż za granicą… Jest, bo jest sprowadzane. Te które piję w Czechach kosztuje 1,80 zł…

Ale były rzeczy naprawdę tanie. A teraz nawet kartofle moga byc po 3 - 4 zł choc niggy nie były ponad 2 zł.

Przykro mi @GumowyKrokodyl . Ale z roku na rok coraz mniejsza grupa ludzi ma coraz większy majatek.
Bogaci bogacą sie szybiej niż biedni… znacznie szybciej…

1 polubienie

A ile zarabiałeś 5 lat temu?
Weź nie płacz. Bo uwierzę iż podwyżka nie pokrywa wzrostu cen przysłowiowych kartofli…

1 polubienie

Niewiele mniej niż teraz.

A ja znacznie więcej.
Prawde mówiąc nigdy nie zwracałem uwagę specjalnie na ceny w sklepach. Mam ochotę to kupowałem. Dzis tym bardziej…
Aha, dziś nic nie jadłem. Bo mi sie nie chciało. Głodu nie czułem…

1 polubienie

Pierwsi chrześcijanie, to typowy komunizm. Zresztą od ich komun nazwa pochodzi. Gminy dzieliły się na komuny.

5 polubień

Zgadnij jaj we wloszech nazywa sie gmina/urzad miejski/gminny
Komuna))

2 polubienia

Bo w Rzymie i wokół powstawały pierwsze komuny chrześcijańskie. Za cesarzy; Tyberiusza i Kaliguli. I nikt chrześcijan wtedy nie prześladował jeszcze. Zresztą te prześladowania, to wielka przesada.

2 polubienia

a dla odmiany w hiszpanskiej Galicji gmina to parroquia czyli parafia.
chcemy czy nie Europa jest moze nie kolebka - bo to jednak kolebka byla afrykansko-azjatycka czesc srodziemiomorza, ale ziarno padlo na zyzny grunt i sadzonka sie przyjela.
w komunie to zyja malpy bonobo.

2 polubienia

U mnie nawet na radiowozach pisze.
,polizzia comune di Paolisi’’
Z tego wynika,ze jestem malpa))

2 polubienia

A w Polsce sa cmentarze komunalne

4 polubienia

I mieszkania. Zresztą nie tylko w Polsce.

3 polubienia

Absolutnie nie wierze! Pamietam ile wydawalam rok temu a ile teraz. Nawet na bazarze ceny sa nawet trzykrotnie wyzsze. Zgroza!

2 polubienia

Kiedy wpadam do Polski,lubie pierwsze zakupy.Bo tamta kasa pozwala poruszac sie swobodnie…
Jednak od mniej wiecej,2 lat,oczy mi z orbit wychodzą gdy patrze na swoj koszyk i na kwote do zaplacenia…
Owszem,mnie latwiej dostrzegac bo jestem tu raz na miesiac,raz na dwa miesiące…Ale moja zona klnie jak szewc po kazdych zakupach!
Żywnosciowych oczywiście.Jesli bowiem chodzi o ciuchy,da sie dzieki obnizkom i internetowi tak lawirować ze temat podwyzek moze teoretycznie nawet nie istnieć.

4 polubienia

Tak, mowie wlasnie o zywnosciowych! PS Ja tez klne…

1 polubienie

Ostatnio mówili co stoi za wyższymi cenami żarcia:

  1. Susza
  2. Strach rolników przed ubogimi plonami - muszą się nachapać póki się da.
  3. Social (masz więcej więc wydaj więcej frajerze).

Janusz wychodzi więc w najlepszym wypadku na zero.

1 polubienie

Zobaczymy, co będzie, gdy odblokują cenę energii? Może być ciekawie.

1 polubienie