Czy zachodni mężczyźni zatracili poczucie męskości?

“Dżentelmenów i wieśniaków” tak jak i “Damy i wieśniaczki” lubię obejrzeć.
To są często przerysowane postacie,być może na potrzeby tego programu powstałe.
A z męskością jest tak jak im ich wzorzec podpowie,
czyli kwestia wychowania i tyle.
Jakiś Twój IDOL istnieje?

1 polubienie

A to teraz mnie pytasz?Bo nie widze adresata :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Równouprawnienie zobowiązuje…

Zachodni mężczyźni, czy też raczej mężczyźni z zachodu, w dużej mierze zostali wykastrowani przez lansowany tam model cywilizacyjny, w którym bycie dżentelmenem z biegiem czasu coraz bardziej było utożsamiane z seksizmem, a bycie kobiecą kobietą z objawem nierówności płci. Ileż to już mieliśmy przypadków, że po latach mężczyzna dowiaduje się, że nawet w sytuacji, gdy zbyt śmiało komplementował kobietę, wobec dzisiejszych kryteriów dopuścił się molestowania, spoglądał zbyt seksistowsko, lub o zgrozo - patrzył wzrokiem erotomana.

6 polubień

Wciąz wchodze do windy,uśmiechniety i puszczam dziewczyne przodem.I wciąż to działa,podobnie jak w pracy gdy robie to samo w drzwiach.Lub w autobusie…
Mam wrazenie ze to jest po prostu naturalne kiedy widze uśmiech wdzieczności.Przeciez to są sekundy…
Stąd wniosek ze najgorsi są ci co próbują przy tym"grzebać" i dorabiać ideologie.
Na szczescie reakcja jest taka jak w przypadku…tzw.parytetów dla kobiet :rofl: Ten caly feministyczny marksizm został z ręką w nocniku na środku jezdni bo dziewczyny …są dziewczynami i nic tego nie zmieni.

5 polubień

@collins02 Ile pań należy przepuścić przodem? Bo spotkałam się już z sytuację, że mężczyzna przepuszcza tylko “swoją kobietę” w drzwiach a idącą tuż za nimi damę już nie🙃 Jakoś czuję, że to trochę pokłosie kultury dworskiej: panie się wychwalało w pieśniach, damie serca przynosiło się trofea z bitew i wygrywało dla niej turnieje: a w domu i społeczeństwie status pań był raczej marny… Ale odrobina kultury jest w życiu społecznym jak najbardziej w porządku.

2 polubienia

Ja również nie przepuszczam okazji, żeby przepuścić. :wink:

3 polubienia

:joy: he he he…

Do rzucania mięsem :open_mouth:???

1 polubienie

No wiesz, “brzydkimi wyrazami”.

Ja wiem, ale chyba nie o takie równouprawnienie kobiety walczyły :frowning: Jeśli tak, to ja się wypisuję z tego klubu.

1 polubienie

Ja dawno się wypisałam!

Lecę po liście palmowe i maczugę… no i golić i myć też się przestaję. Po dwóch tygodniach będę męski jak dzik :stuck_out_tongue:

Się gada… i gada… ale nikt nie wie o czym… Bo co to w ogóle znaczy być męskim? Jeden wzorzec, czy różne? Dla każdego czasu ten sam?

2 polubienia

Liscie palmowe moge Ci podeslac. Zamiast maczugi proponuje porzadny kamien piesciak i oszczep. W tlumie poreczniejsze. :joy:
Tylko skad Ty skore na ubranie wezmiesz? Hodowle poliestrow czernobylskich zalozysz?

3 polubienia

Jaką skórę? Od tego się to całe zniewieścienie zaczęło… od ubrań. Prawdziwy chłop chodzi z przepaską i śmierdzi z daleka moczem. Dziewczyny kochają prawdziwych mężczyzn :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Prawdziwy chlop przynajmniej raz w tygodniu przychodzi do domu pijany.

1 polubienie

W polskim klimacie to jesnak cos na grzbiet potrzebne, moze w takim razie jakas niedbale zdarta i wyprawiona skora z pisowca? :thinking::stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Moczem? Dziewczyny lubią… brąz :grin:

@anon86894402 Może teraz jest ten czas żeby uznać że nie ma jednego idealnego wzorca i że indywidualne podejście jest ze wszech miar uprawnione…

1 polubienie

Moim zdaniem zawsze był