Czy zapisuje się jakoś zdania po rosyjsku ale zwyklymi literami?

Szczerze? Pojęcia nie mam. Nigdy nie pisałam fonetycznie i nie mam pojęcia jak coś fonetycznie napisać. Wolałabym nawet godzinę szukać wyrazu w słownikach i napisać go jak należy, niż napisać go po swojemu.

1 polubienie

Ja też jestem zwolennikiem poprawnych form, ale funkcjonuje (głównie w Internecie) pisanie po rosyjsku alfabetem łacińskim i zasada jest taka, że jeśli dany znak w cyrylicy wygląda tak samo, to go nie zmieniamy. Kiedyś nawet na jakimś czacie z kimś tak pisałem.

Dla “восемь” znalazłem zapis vosem’ - apostrof na końcu zastępuje rosyjski znak miękki.

2 polubienia

Sa międzynarodowe zasady zapisu fonetycznego alfabetem łacińskim. Masz to podawane praktycznie w kazdym slowniku i encyklopediach.
Co do tego czy jak zapiszesz slowo rosyjskie czy innego kraju uzywajacego innego alfabetu? Pewnie jak ktos bedzie znal litery lacinskie i do tego bedzie wiedzial jak sie to czyta po polsku to zrozumie. :rofl::rofl::rofl:

2 polubienia

Nas w szkole uczyli rosyjskiego…
A ja poznalam alfabet rosyjski w dziecinstwie, wiec przyszlo to naturalnie, bez stresu. Co z tego zostalo? Pewnie po trzecim stakanie bez zakaski to by sie przypolmnialo

1 polubienie

Pisanie polskimi literami po rosyjsku jest zupełnie możliwe, nie ma problemu. Ale dla tych, co znają polskie - łacińskie znaki. Rosjanie mieliby kłopot ze zrozumieniem.

Nauczenie się cyrylicy jest łatwe.

Jeżeli ktoś chce nauczyć się rosyjskiego, powinien nauczyć się ich liter.
Bez tego będzie o wiele trudniej. Skrócenie drogi do celu, w tym przypadku ją tylko skomplikuje przy porozumiewaniu się z Ruskimi.

5 polubień

Ty pisz po germańsku folksdojczu jeden. Ruski zostaw dla Polaków. Po polexicie będzie powiem aneksja naszego kraju przez Rosję. Już to przerabialiśmy.

1 polubienie

Cicho tam bo w pracy jestem

Ty w pracy? Heheheh!!

Jak to kiedyś ruskie mówiły? - Kura nie ptica, Polsza nie zagranica…

3 polubienia

Tak. Żeby żyć muszę pracować xd

Praca jest dla biednych.

No i zgadza sie

Mogę ci jakoś pomóc :sweat_smile:

Jeszcze spijesz totalnie gumowego i dopiero będzie…

2 polubienia

No nie wiem…
Jakbyś mógł.