Czy zdajesz sobie sprawe ze czas jest wzgledny?

co ma piernik do wiatraka, tak powiem…

przykładowo, piszę o tym, że jakby ładować energię w przyśpieszenie to w końcu zacznie rosnąć nie przyspieszenie tylko masa, to wynika z równania E=mc2 a Ty mi wyskakujesz NIE DA SIE TAKIE JRAKIETY ZBUDOWAĆ.

no nie na temat

1 polubienie

nieścisłości możesz poprawiać, bo ja to czytam z literatury popularnonaukowej i nie mam z fizyką nic wspólnego od 13 lat

1 polubienie

Po raz pierwszy zaobserwował to Hubble w 1926 roku. Hubble - nie kosmiczny teleskop, a Edwin Hubble, którego imieniem nazwano ten teleskop.

Nie ma krańca świata. Nie istnieje granica między wszechświatem, a tym, co jest poza nim. Gdyby istniała, to wszechświat musiałby tkwić w czymś. Nawet nie można powiedzieć, że poza wszechświatem nie ma NIC. Powiedzieć, że tam nie ma nic, to nic nie powiedzieć.

2 polubienia

Polecam wam na pogodzenie się wykład filozoficzny o czasie wg. książki Ciorana, Upadek w czas.
Długi, ale niezwykle treściwy.
Myślę, że w sam raz jest dobry na sen…

Nie ma takiego napędu, który umożliwiłby rozwinięcie prędkości, która po upływie 30 lat, doprowadziła do 20 lat różnicy czasowej zdarzeń Brat 1 i Brat 2

1 polubienie

krańcem świata jest “ściana”, za którą światło nie dociera

1 polubienie

1 polubienie

Co to jest?
image

Tak właśnie wygląda światło, zanim nie odbije się od jakiegoś obiektu.
Co stoi światłu na przeszkodzie, by nie dotrzeć poza rzeczoną przez Ciebie ścianę?
Postawiono tam coś w rodzaju zwierciadła?

2 polubienia

Co do rolexa?
Glupek w szafirowym garniturku i szmaragdowym krawacie? To VOX
I nie sądźcie! Bo sądzeni nie będziecie

Po drugiej stronie lustra

A nawet, jak jedziemy tramwajem występuje to samo zjawisko, tylko, że w odpowiednio mniejszej skali. Poza tym zarówno tramwaj, jak i wszystko i wszyscy w nim zmieniają swój kształt.
Te wszystkie rewelacje znane mi już były, gdy chodziłem do podstawówki - lata 60.
A tu, nagle wychyla się z tym niejaki dedix. :joy:

2 polubienia

@dedlx brajanek sztucznej AI

1 polubienie

@birbant jest piwo z tutejsza lemoniada zero kalorii zwana casera
Syf jak rzadko

2 polubienia

A dlaczego przeniosłaś ten temat na priw? :shushing_face:

Ucziwie? Smarfony wymagaja jak każdy przedmiot delikanej obslugi

2 polubienia

Ze czegos nie widzsz to znaczy nie istnieje :joy::joy::joy:

Teria jest teorią :rofl::rofl::rofl: