Czy zdajesz sobie sprawe ze czas jest wzgledny?

Nie zabronione? No to jąkam się dalej :joy:

2 polubienia

Tą grzyby albo ptaki
sspo…sposób mó…mó, mówienia, właśnie taki… :rofl:

2 polubienia

Dobre!!! Spodobało mi się.

2 polubienia

Dodaj grawitację krolowa kier
Kota z usmmiechem

plus zwierzak gekon komnbinuje :green_heart::joy:

1 polubienie

Nkiestety, nie wiem kim byli te ruskie; - Gromkopierdiew i Tichobzdiejew…? :man_shrugging: :crazy_face:

1 polubienie

Trzeba w jakiejś encyklopedii poszukać.
No - czas już na nas. Faktycznie jest on pojęciem względnym, bo przeleciał jakoś tak szybko :joy:

3 polubienia

Źle Wam tu? :frowning: To ja idę na spacer :lying_face: :angry:

1 polubienie

A co Ty masz taki długi nos? Pan premier Cię zaadoptował?

1 polubienie

Nie tylko nie mogłam znaleźć tej emotki obrażonej, którą wklejałaś :joy:

1 polubienie

Tego focha? Bo jej nie ma w naszych emotkach :wink:

1 polubienie

Bo my się tu nie obrażamy…tylko idziemy najwyżej na spacer …w deszcz :lying_face: …idźcie odpoczywać :heartpulse:

1 polubienie

Teoria nic nie udowadnia, bo jest tylko teorią. Nic udowodnić nie zdołała nawet teoria względności. To ją trzeba było udowadniać. Co uczyniono i czyni się do tej pory.

3 polubienia

A cóż ten obserwator tak obserwuje, że mu wolniej czas upływa?

Obserwując obserwatora, który się porusza z względną prędkością wiekszą od naszej, zaobserwujemy, że jego Rolex tyka wolniej. Obserwator, obserwując swojego Rolexa zaobserwuje z ulgą, że Roleks tyka jednak normalnie.

3 polubienia

Dlaczego np.70 ???

Wzór na dylatację czasu jest ogólnie znany. Z jego pomocą można policzyć, z jaką predkością musiałby sie poruszać Brat 1, tak by po 30 latach podróży Brat 2 był od niego 20 lat starszy.

NIE MA TAKICH RAKIET JESZCZE

1 polubienie

nigdzie nie zaprzeczyłeś temu co napisałem

1 polubienie

Prawdziwego faceta poznamy po tym, jak kończy, a nie, jak zaczyna.
Zacząłeś prawie dobrze, by na koniec to koncertowo spieprzyć.

Czarna dziura może (wcale nie musi) powstać jedynie z gwaizdy o masie 20 ~ 150 razy większej od masy Słońca. Chcesz udowodnić, że 80kg można przyspieszyć do takiej prędkości, że jego masa wzrośnie do 20 ~ 150 masy Słońca? :thinking:

Prędkość światła w próżni jest bezwzględna - 299792458 m/s

2 polubienia

OK.

2 polubienia

Masa, a nie gęstość.
Dylatacja czasu występuje nawet przy masywnych piramidach w Gizie. Ciężko to zaobserwować, bo wartości te są niemierzalne.

Dylatację czasu uwzględniono nawet w satelitach nawigacyjnych. Tu różnice między upływem czasu na Ziemi i na pułapie satelity są mierzalne. Na każdej takiej satelicie znajduje się zegar atomowy. Bez uwzględnienia masy Ziemi, odległości satelity od Ziemi i zwiazanej z tym dylatacji czasu, nawigacja przekłamawyała by wskazania nawet do 10 kilometrów.

2 polubienia

Lecąc w rakiecie z jakąś prędkością, czas płynie wolniej. Nie przewiniemy świata do przodu. Tu masa planety, wokół której się kręcimy, nie ma znaczenia. Lecimy. Szybko lecimy.

2 polubienia

OK.

1 polubienie