Czy zdrowe są sporty, w których niesymetrycznie obciąża się jedną

rękę i tą samą połowę organizmu, jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, tenis ziemny i stołowy?

Ostatnio dużo rzucałem piłką do kosza z linii rzutów wolnych i za 3 pkt, więcej, niż łącznie przez całe moje wcześniejsze życie, i przez to niesymetryczne obciążanie prawej strony organizmu, stałem się bliski kalectwa na rwę kulszową, a normalnie prowadziłem bardzo zdrowy tryb życia. Jeśli nie cofnie mi się ta przypadłość, to bokiem mi wyjdzie ten sport.

  • Zdrowe
  • Niezdrowe
  • Trudno powiedzieć
  • Mam jeszcze inne zdanie na ten temat

0 głosujących

4 polubienia

Tak, to bardzo znany fakt w medycynie sportowej. Ale wymieniłęś złe przykłądy - gry zespołowe angażują wszystkie mięśnie i całe ciało. Chodzi o takie dyscypliny w których pracuje np. tylko jedna ręka (tenis, rzut oszczepem, dyskiem czy pchnięcie kulą) Sportowcy mają opracowane specjalne treningi, które wyrównują tę dysproporcję.

3 polubienia

A powiadają, że sport to zdrowie.

2 polubienia

MIałem ostatnio podobnie z tą koszykówka ale skończyło się bólem śródstopii szczególnie kiedy wchodziłem do zimnej wody

Sporty są zawsze zdrowe.

3 polubienia

Od takich zaczęłam…

Chyba przez taką kretyńską nazwę papierosów, społeczeństwo pogoniło w końcu totalitarnych marksistów, gdy widziało, że oni nie są w stanie nawet zmienić takiej kretyńskiej nazwy najbardziej niezdrowych papierosów.

1 polubienie

A Giewont to turystyka :stuck_out_tongue: :wink:

2 polubienia

Jednak myślę że nie…

1 polubienie

Mianowicie, że jakie nie?

1 polubienie

Mianowicie że spoleczeństwo pogoniło za co innego…

1 polubienie

Bez względu na to jaki sport się uprawia, zawodnicy dodatkowo trenują w siłowni wykonując mnóstwo dodatkowych ćwiczen, które maja na celu wyrównanie ewentualnych dysproporcji i poprawę ogólnej sprawności fizycznej etc

3 polubienia

A najtrudniejszem rywalem szachisty jest rywal leworęczny… :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

A nie prawda, bo mańkut!! :joy:

2 polubienia