Czym jest dla Ciebie wiara?

Czym jest dla Ciebie wiara?
Czym jest wiara we współczesnym świecie?
Czy wstydzisz się swojej wiary?
Mówisz o niej?
Ukrywasz ją?
Jaką rolę pełni w Twoim życiu Bóg?

5 polubień

Nie, Ty nie jesteś Jedrusiem?

2 polubienia

A kto to?

Nie wydaje mi się, że Bóg ma pełnić rolę w mym życiu. Raczej odwrotnie. To ja mam jakąś rolę do spełnienia wobec Boga.

6 polubień

Powinnaś znać Andrzeja jeśli jesteś z pytamy.

1 polubienie

Aaaaa tego co pisał o religii i każdy go tak napiętnował?:thinking::relaxed: Nie to nie ja. A tu też temat religii jest drażliwy?

1 polubienie

Nie, absolutnie nie, pod warunkiem, że nie zahacza o fanatyzm. Pytasz czym jest dla mnie wiara? Czymś bardzo osobistym.

3 polubienia

“Nie, absolutnie nie”

Mów za siebie… ja mam podrażnienia i wysypki :stuck_out_tongue:

1 polubienie

mam ustanawiac sluzebnsc wobec boga i do tego oplacac posrednikow?

1 polubienie

Mnie Bóg cały czas mówi: Ja ci pokażę :stuck_out_tongue:

Religia nie odgrywa w moim życiu roli. Wierzący powie że diabeł mnie opętał a jak mnie lubi to że łaska wiary nie była mi dana :wink:
Czy mam z tym problem? Wcale. Niedobrze jednak gdy zaczyna się mieszać z państwowością, społeczeństwem i prawem. Od tego nawet Chrystus uciekał, więc dziwi mnie że inni próbują. Zwłaszcza, że w ten sposób się bardziej zniechęca niż zachęca. Czasem nawet przekracza granicę absurdu ogłaszając Jezusa królem Polski.
Szatan kusił go ziemskimi królestwami, które ów odrzucił… polski rząd był skuteczniejszy od Szatana :wink:

3 polubienia

Mam edytować swoją wypowiedź ? :wink:

1 polubienie

Nie, bo wtedy ja będę miał odpowiedź nie na temat i znów mnie pokasują :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Hahaha, i tak źle, i tak niedobrze.

1 polubienie

Fajna ta ramka…
Nigdy nie wstydzilem sie i nie ukrywałem ze jestem wierzący.
Marny ze mnie "rycerz"bo dla mnie wiara to nie pole walki lub potrzeba manifestacji.Chrystus przychodzi do kazdego osobno a nie do ugrupowania…
Wiara to opoka w nieustannym poszukiwaniu sensu.
Wiara to zaprzeczenie pychy.
Wiara to oddanie.
Wiara to wdzęczność za dar życia.
Wiara to niezgłębione zródło tajemnic.Im więcej wiesz tym bardziej zdajesz sobie sprawe jak wiesz niewiele.
Wiara w swym indywidualnym wymiarze tworzy tylko Twoja,piekną historię.Dla kazdego inną ze wspolnym mianownikiem w postaci nadzieji.

5 polubień

Gdy Polak mówi że wierzy ale nie uznaje czegos takiego jak KK to muszę go dopiero spytać czy wierzy w Jezusa czy w jakiegoś Mickiewicza czy inne drzewo, czy wiadomo że jeżeli ktoś mówi że jest wierzący i jest Polakiem to wierzy w Boga chrześcijańskiego?

Pięknie to czujesz Pięknie przekułeś w literki :slight_smile:

2 polubienia

Chrześcijaństwo, to nie tylko katolicyzm,

5 polubień

Wiara w moim zyciu,to drogowskaz.

3 polubienia

Ja uznaje KK i nigdy nie mowiłem nic innego.A juz szczególnie na pytamy.pl…Ciekawe czy tutaj tematy takie jak ten,takze będą jedynie przyczynkiem do pogardy i kpin…
A to ze ludzie dokonuja niekiedy masowych skrzywien tworząc prawdziwe schizmy jak np. toruńska,to juz inna sprawa.
Ludzie potrafią bardziej wierzyc w Rydzyka tak jak kiedys wierzyli w papieża.I za kazdym razem mozna bylo odnieść wrazenie ze Bóg im przeszkadza…

5 polubień

Jak coś komuś na sercu leży to i łatwiej o tym mowić :smiley:

3 polubienia