Czytaliście dzieła Marksa ? Ile ich jest ? Jakie są długie (w porównaniu np do biblii)?

W sensie prawa autorskie czy jak xd ?

PS. Trochę wypiłem xd

To może byśmy w końcu wrócili do tego wątku ? :wink:

Znalazłem to i jestem ciekaw czy mógłbyś coś dodać do tego, albo polecić jakąś książkę poszerzającą ten temat ?

Mógłbyś też polecić najważniejsze (czy najsłynniejsze) tytuły związane z samym Marksem :slight_smile:

A Ja dalej czekam na jakiś opis tych zmieniających się sojuszy między Wielką Brytanią, Francją i Hiszpanią na około rewolucji francuskiej :wink:

moze sie doczekasz
dzis bedzie o Waterloo i wyspie sw.Heleny. :skull:

1 polubienie

Będziesz tworzyć pytanie a la objaśnienie ?

jako ciekawostke na dzis. byla to ostatnia koalicja antynapoleonska.

2 polubienia

Poczytam z zainteresowaniem.

1 polubienie

Ty kochany @birbant-cie to nie czytaj tylko wez sie za tworczosc wlasna :wink: :smiling_face_with_three_hearts: :heart_eyes:

1 polubienie

Niech odpowie na moje ostatnie pytania na privie i w pytaniach :wink: :smiling_imp: :face_with_monocle: :roll_eyes: :innocent: :upside_down_face:

ja tam sie nie bede pchac miedzy wodke i zakaske - ustalajcie sobie sami…

Spokojnie czasu jest mam nadzieję, że jeszcze sporo …

Nowy odcinek Historii bez Cenzury na temat Gieorgij Żukowa …

I teraz pytanie kim był Engels ? Pytanie także do Ciebie @birbant

EDIT: Już znalazłem skrót myślowy w postaci Wikipedii , ale może coś wiecie na jego temat ?

Engels byl przyjacielem i czesto sponsorem Marxa.

1 polubienie

Czytałem. Nudne i niezbyt mądre, moim zdaniem.

3 polubienia

Ja czasami odrobinę podczytywałam, ale nawet nie powiem, gdzie to leżało u rodziców, by wykorzystać, gdy czasem były jakieś braki papieru toaletowego. A ile przeczytałam? No właśnie tyle :slightly_smiling_face:

Marks bardzo zaszkodzil swoja “tfurczoscia” innym ruchom emancypacyjmym - zarowno pracownikow najemnych jak i kobiet i dzieci. Nawolywanie do rewolucji (zrealizowane w koncu w Rosji) czy stworzenie komunistycznej miedzynarodowki pograzylo idee socjalizmu. Ludzie w wiekszosci socjalizmu od komunizmu nie odrozniaja. Zwlaszcza, ze komunisci ten pierwszy termin zawlaszczyli. Podobnir jak okreslenie ludowy uzywajac w odniesieniu do wsi, a nie pierwonebgo - ogolu obywateli. Ale uczenie w szkolach takich “drobiazgow” byloy nie do przyjecia dla wspolczesnej pozal sie Boze lewicy bredzacej o rownych zoladkach jak i prawicy o prawie boskim.
O PiS to juz nie wspomne, bo oni to dwa w jednym komunizm podpierany prawem boskim (to znaczy kanonicznym)

3 polubienia