Czytaliście kiedyś apokalipsę św Jana?

Dość niepokojące treści tam są. Kreatury, aniołowie, zniszczenie, ponure wizje. Mogą to być zapowiedzi przyszłości?

3 polubienia

Nie przepadam za literaturą z gatunku fantasy :slight_smile:

2 polubienia

Za literaturę faktu się wziąłeś? :wink:
Łatwiej jest byc czarnowidzem niz jasnowidzem.
A takie male Apokalipsy powtarzają się cyklicznie.

1 polubienie

zapowiedź przyszłości to już jutro zobaczysz w pracy :hippopotamus: :hippopotamus: :hippopotamus: Śpij, bo ich nie zniesiesz.

1 polubienie

To nie fantazy a smutne doswiadczenia ludzkosci spisane przez kogoś, kto byc może byl (nieswiadomie) pod wplywem wspomagaczy? Sporysz?

2 polubienia

Jak to mówiła Doda? Napisali to ludzie napruci tanim winem i palący jakies zioła. I chyba nie było to dalekie od prawdy :slight_smile:

2 polubienia

Przedwczoraj skończyłem Księgę Jeremiasza a dzisiaj Mądrości, Joela i Malachiasza (Dwie ostatnie krótkie są).

Apokalipsę czytałem dawno temu, pewnie niedługo znów sobie odświeżę, (słuchając), to może wrócę do tematu.
Niektóre części Biblii są dla mnie skomplikowane, niektóre nudne lub po prostu ich nie ogarniam. Podobała mi się za to Księga Estery.
A co do przewidywania przyszłości - kiedyś koniec naszego świata nastąpi. I nie chcę sobie z tego robić żartów, ale do tego stwierdzenia geniusza nie trzeba …

6 polubień

Czy czytałam? Dawno temu.
Jak dla mnie to dramatyczna wizja końca świata z zawartym opisem Sądu Ostatecznego.

Myślę, że jest tam zawarta wizja nowego świata po upadku starego.
Ta księga jest bardzo tajemnicza i trudna do zrozumienia.
Nawet jest coś o Tobie, cytat:
“Imię tej Bestii to 666– po dziś dzień jest to symbol Szatana.”

3 polubienia

To nawet nasz HOKO o tym wie! :slight_smile:

Ten to wie wszystko … Nawet więcej niż wszystko …

1 polubienie

No, nie wie tylko kiedy Ziemia urodzi drugi Księżyc :slight_smile:

2 polubienia

image

Doda skrzydeł ci doda
:angel:

2 polubienia

Koniec naszego prywatnego swiata nastapi. Co tam jest jesli druga strona istnieje? Na razie nie jestem tego ciekawa.

Szostka to pol tuzina. Co ciekawe, ale najstarsze cywilizacje nie poslugiwaly sie systemem dziesietnym?
A 12.

1 polubienie

Dlatego, że go nie wspieramy w wyborach
Na Przewodnika Ludzkości,
To nam tej wiedzy nie przekazuje
Lub pisze głupoty ze złości …

2 polubienia

Wino w tamtych czasach było jednak towarem luksusowym. Doda niedouczona. O piwo bylo łatwiej, wiecej uwazano je za niezbędne do zycia.
A co do palenia? To prędzej fajki z haszyszem. Niby zioło, ale jednak przetworzone.

1 polubienie

Ale wyraźnie powiedziała: “tanim winem”

A to wtedy bywalo jakies tanie? Co prawda Jezus się wykazal zamieniając wodę w wino, bo ponoć było lepsze od podanego przez gospodarzy, ale to juz Nowy Testament.

1 polubienie

Czytałem ale żeby pojąć trzeba znać ST

1 polubienie