Dacie wiarę?

Podobno ok. 9 milionów ludzi w PL nosi protezę zębową.
https://www.9milionowpowodow.pl/
Macie wszystkie zęby? Albo protezę lub implanty? Ja już nie mam 3.

2 polubienia

Dam wiarę , spora część moich koleżanek miała całe protezy w wieku 25 lat.
Ja mam 3 braki niczym jeszcze ich nie zastąpiłam :stuck_out_tongue:
Do znudzenia będę powtarzać , że uzębienie to w przewadze geny , gdyby ich wygląd i stan miał zależeć od ilości spozywanego cukru czy palenia papierosów, miałabym 3 czarne kły.

6 polubień

Mam poki co swoje. Plomb tez niewiele.

2 polubienia

Jako dziecko zmusic mnie do mycia zebow dawało sie z trudem. Ale mleczaki mialam leczone.

2 polubienia

Święta prawda. Znam takich, co myją zęby po każdym posiłku, kupują jakieś drogie pasty, a i tak zostawiają co miesiąc krocie u dentystów, bo ciągle coś mają nie tak. Ja się ograniczam do zwykłego mycia zębów rano i wieczorem jakąś najtańszą pastą (byle miętową :slight_smile: ) i zero problemów. Mam dwa ubytki (jeden zastąpiony implantem, drugiego nie widać) i parę plomb wykonanych w ciągu kilku dekad. Słodyczy jem sporo.

4 polubienia

Mam jeden implant. Moim zdaniem to jedynie słuszne rozwiązanie. Niestety drogie jak cholera.

2 polubienia

To ja wole flaszkę. Do picia zębów nie trza XD

2 polubienia

Jest mi wstyd ale mam 3 braki,miałam super zęby ale ciąże mi je zniszczyły i stąd te braki. W tym roku, całkiem niedawne byłam u stomatologa i na szczęście oprócz tych braków wszystko jest ok. Wszystkie pozostałe zęby są ok i nie mam kamienia ani nic z tych rzeczy.

No tak, jak zamierzasz przyjmować pokarmy w płynie :slight_smile:
A tak na poważnie, kompletne uzębienie jest potrzebne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych - muszą odpowiednio rozdrobnić jedzenie, inaczej pojawią się problemy gastryczne…

2 polubienia

Mimo 6 krzyżyka na karku mam wciaz wszystkie zeby zdrowe i na swoim miejscu. Mało tego - nie pamiętam kiedy ostatnio miałem jakaś naprawę ubytku, chyba z pięć lat temu.

5 polubień

@whitecollarworker , ja palę papierosy a w metryce mam 50 + :rofl::rofl:
Podobno mam ładne zęby :wink:

3 polubienia

Pewnie palisz białe miętowe :stuck_out_tongue:

1 polubienie

To powód do dumy @Bingola .

1 polubienie

Moja sąsiadka jest 80+ i ma prawie wszystkie swoje zęby, że aż się ci z pogotowia dziwili, gdy jej kazali wyjąć protezę, a ona, że niby jak? :slight_smile: Twierdzi, że to dlatego, że całe życie jadała dużo twarogu. Ale to raczej też geny :slight_smile: Chociaż, może jednak wapń z nabiału też.

5 polubień

Chcesz mieć białe zeby?
Pij codziennie szklankę spermy

Sorry tak mi sie skojarzyło z młodości wierszyk :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Teraz żółte , cienkie .
Byłam zdrowym dzieckiem , antybiotyki do tej pory są u mnie rzadkością , moje rodzeństwo też ma ładne zęby i to zasługa genów , tak samo siwizna, ja na dobrą sprawę nadal włosów nie muszę farbować.

1 polubienie

Ja mam mocne ale żółtawe. Korzenie potężne.

1 polubienie

Mógłbym za bobra robić.

@whitecollarworker też wierzę, tak jest z moją teściową i też uwielbia twaróg , ale nigdy nie paliła papierosów i nie pije alkoholu , nie wiem czy to ma znaczenie.

1 polubienie

A wiesz , że te żółtawe lepiej mieć ?
Moje niby względnie białe , ale orzecha zębami nie rozłupię i piwa nimi nie otworzę a stary owszem :wink: