Dieta odchudzająca?

Znów zaczyna brakowac mi kategorii zdrowie psychiczne
A tiktok pełen idei jak zwykle.:laughing::wink:

Tez bym schudła jakby mi ktoś kazał jeść tort czekoladowy z musztardą :rofl:

3 polubienia

Pieprzę takie jedzenie :rofl::rofl::rofl:

3 polubienia

Kolejna celebrytka bez wiedzy czy konkretnych badań, wyliczeń. Nie ma jedzenia - diet idealnych. Dieta przypadek jak się zna swe ograniczenia żywieniowe dobowe, z wyliczeniem zapotrzebowania kcal na konkretny cel. Często można sobie pogorszyć myśląc na oko - jeden lubi musztardę a inny będzie się męczyć, jak ma uczulenie np na gorczycę którą ma składzie większość, wyjątek to diżą bardzo ostra na bazie wina i papryk, podobnie z cukrzycą - obniża poziom glukozy. Jak dieta to jedynie osobiście pod swoje potrzeby z uwzględnieniem badań na zapotrzebowanie w węgle, cukry, tłuszcze, witaminy itd. Dieta Keto graniczna czy np Dąbrowskiej nie powstała od przypadku, była stworzona tylko dla kogoś

2 polubienia

Musztarda bez gorczycy???
Kolego ta Dijon to kilka rodzajów. Zawsze podstawa sa ziarna gorczycy w roznym stanie - od całych po utarte na gladka mase. Plus ocet i dodatki wino, miód, zioła. W oryginalnej nie stosuje sie szfranu, ale jadlam wg starej receptury z lekko rozgniecionych ziarenek z octem, miodem i szafranem.
Osobliwa, ale do mdlego mięsa z indyka pasowała.
Ot trafilam na jeszcze jednego milosnika kuchni “fuzjon” czyli eksperymentalnym laczeniu smakow z roznych stron swiata.
Ja ze swojej strony do tego dolozylam kopytka z sosem z grzybków moon. I chinska kapuste wymieszana z kiszonymi ogorkami i oliwą.
Oczywiscie spozywane w kolejnosci potraw, bo obawiam sie, ze wymieszane razem na talerzu byloby niejadalne.

1 polubienie

Tak jest musztarda bez gorczycy dla osób które są na nią uczulone, i to nie kaprys producentów a ulżenie w bólach i powikłaniach, które ma każdy uczulony i w różnym jego stopniu. Kubki smakowe w różnej ilości to każdy ma inne, i smaki są wymuszone. Pierwsze diżą było na podstawie mieszanki wina, póżniejsze wersje wymusił rynek zbytu

Kolego, musztarda bez gorczycy to jak kielbasa bez mięsa.
Dijon to miejsce, gdzie ponoc pierwszy raz ten sos wymyslono
We Francji zreszta. A sama nazwa pochodzi od rosliny- gorczycy, ktora w tym języku to moutarde.
Owszem do grupy tego typu sosow mozna tez zaliczic pasty otrzymywane z nasion niektorych odnian kapusty, swego czasu, bo nie wiem czy w PL robi sie jeszcze “musztarde sarepska” na bazie nasion dzikiej kapusty pochodzacej z Indii?
Może to masz na mysli?
W koncu nazewnictwi jest dosc umowne, pierwsze staropolskie bigosy robilo sie bez kapusty :grinning::grinning::grinning:

1 polubienie

Hm kiełbasa i mięso teź jest robione z roślin i warzyw

Nie nzywaj tego miesem, bo moje kubeczki smakowe obrazasz :rofl:

1 polubienie

Smakuje nijak