Djoković uwięziony na lotnisku w Australii, podobno coś nie tak z papierami..., przypadek?

Ja Serbow nie lubie…
Nie mam obowiazku kibicowac Nadalowi, ale przydaloby się Novakowi nosa przytrzec

1 polubienie

No dokładnie, też jestem za tym. Skoro młodzi jeszcze nie są na tyle gotowi. Chociaż i Medviediew i Zwierev go nieźle już poobijali.

1 polubienie

Djoković kłamał na deklaracji wjazdowej. Mówiącej, że 14 dni przed przyjazdem siedział w jednym miejscu tylko, a przecież był w Hiszpani i pozostawił tam wiele śaldów po sobie.
Uf, może, jeśli go nie zamkną, to chociaż zabronią mu wjazdu przez dłuuugi czas do Australii. Co bym ewnentualnie już wspierał z przyjemnością.
W takim razie, skoro od wczoraj został wypuszczony z domowego aresztu, wiedząc o swoich sekretach, powinien od razu wyjechać i miałby przynajmniej czystą kartę po tych wszystkichi przebojach. A tu proszę, taki klops. Upór godny mistrza.
Skoro tak tam chce być, to mogą mu nawet przedłużyć pobyt do 12 miesięcy, w pilnie strzeżonym miejscu…

2 polubienia

Tez uwazam, ze lze jak Serb :wink:
Odsiadka to sie raczej nie skonczy, ale nie mialabym nic przeciwko deportacji.

1 polubienie

Ten kanał game to love oraz powyższy, który już wcześniej podałem omawiają właśnie na żywo, co sąd w Australii zadecyduje.

Dorzucę ten drugi link, ponieważ ten na początku jest już niekatywny.
I jestem w kropce, bo nowy też nie działa.
Trzeba zatem samemu szukać. Kanał nazywa się Tennis Talk with Cam Williams

Ja czekam na wynik końcowy. Jesli nie dopatrzą się uchybień proceduralnych jak za pierwszym razem to Djokovic ma przechlapane.

1 polubienie

Słucham tego obrońcy i mam wrażenie, że sprawę Djokowica może wygrać, jest tak mocny w gadce. Jednakże może zabraknąć czasu, bo czas działa na niekorzyść Djokovica i jeśli sąd nie ustosunkuje się dzisiaj do tak mocnych argumentów obrońcy, to będą dalej debatować jak już turniej się zacznie na dobre.

Ja też idę spać, bo już powoli wysiadam.

1 polubienie

A ja czekam na początek turnieju…Moze dlatego ze nie jestem Serbem :wink:

1 polubienie

Mnie ogladanie transmisji sportowych srednio bawi. A juz pisałam, Serbow nie lubię.

W tym właśnie momencie decyzja zapadła.
Deportacja Djokovica. Nie może grać w Australia Open.
Szok, że dopiero teraz nad ranem.

2 polubienia

Wez poprawkę, ze w Melbourne jest 10 godzin pozniej niz w Paryżu.
A trochę wydanie wyroku potrwalo, bo na wniosek adwokatow sprawę rozpatrywal zespół trzech sędziów.
I nie pomogło.
Pytanie czy dorzucą mu trzy lata zakazu wjazdu czy nie?
To już hazard i sie nie zakladam czy tak czy nie.
Jedno jest pewne, ze jest to precedens i następny krok bedzie nalezal do Federacji Tenisowej oraz ATP i WTA.

3 polubienia

Ale dziś zagotuje się w Serbii.

2 polubienia

Wypowiedzą Australii wojne? Czy uznaja ambasadora australijskiego za persona non grata?

1 polubienie

3 lata zakazu jest pewne. Oczywiście, w drodze wyjątku (na zasadzie dyskrecji) władze mogły by się zgodzić w przyszłym roku, tylko na udział w turnieju. Tylko, że to jest teraz pisane patykiem po wodzie.
Co do innych turniejów, to US open też ma potencjalnie ugotowaną sprawę. Jak ma w papierach deportację, to mogą mu odmówić. I pewnie też z przyczyn sanitarnych.
Francuzi z kolei mówią, że nie będzie problemui na Roland Garros.

Ogólnie mówiąc, szkoda, że Djoko nie wyjechał zaraz po cofnięciu mu zakazu wizowego, zaraz jak go z aresztu wypuścili. Wg. mnie zachował sie jednak jak rebeliant, potencjalny problem, etc. I władze mają prawa się obawiać jego złego wpływu na społeczeństwo Australijskie. Gdyby wyjechał, miałby by w papierach wszystko czyste. Zero deportacji, etc.
Zadecydował inaczej… Efekty widać.

3 polubienia

Znając choćby pobieżnie Serbów,wszystko jest możliwe.Będą bojkoty i złośliwe odreagowania…

1 polubienie

Niezła komedia. Miało być, że kto nie ma szczepienia, ten nie gra. Proste. Czy tak trudno to wyegzekwować? Zasady były znane wcześniej. Po jasny gwint dawali mu zgodę na wjazd ze względu na wyjątek medyczny. Ten przyjechał i cyrk. Każdego dnia, przez niemal dwa tygodnie kolejny odcinek telenoweli pt. Novak w Australii. Sprawy sądowe, odwołania… po co to wszystko? Czy oni tam nie mają nic innego do roboty? Jak dla mnie, cała ta afera to kompromitacja władz Australii.

3 polubienia

już zwinął żagle
https://sportowefakty.wp.pl/tenis/980367/novak-djokovic-juz-opuscil-australie
Co do tego wszystkiego? bajzel stworzyli nie do ogarnięcia.
Ale tak jest jak w anglosaskim systemie prawnym wprowadza się precedensy i wyjątki.
W USA żyją z tego stada adwokatów. I maja sie zupełnie dobrze, pracy im nie zabraknie.

1 polubienie

Dzis final Nadal Medvedev. Grają czwartego seta… tak z nudów przerzucalem kanały no i mnie zaciekawiło… oby Rusek wygral… nie lubie tego hiszpanskiego lalusia xd w ogole nie przepadam za hiszpanami XD

1 polubienie

Nadala mozna nazwac wszystkim, ale nie lalusiem :wink:
A to jednak chyba nawet jak Nadal wygra przekazanie paleczki mlodszym, Nadal juz cos przebąkuje o wycofaniu sie z czynnego uprawiania sportu (jesli wczesniej nie odezwie sie kontuzja)

1 polubienie