Dlaczego kościół boi się LGBT i gdzie w tym wszystkim jest Bóg?

Wiele osób LGBT wierzy w Boga

1 polubienie

Odpowiedź jest prosta - im dalej od kościoła, tym bliżej Boga!

6 polubień

Dziwne…
A moze dlatego, ze Jedraszewski slynie z chciwosci ze szczegolnym umiowaniem zlota?
A tu mu klody perfidnie pod nogi rzucają ?

2 polubienia

Sama religia chrześcijańska jest przeciwko LBGT. Niestety, niektórzy ludzie zawyrzają statystyki Kościołowi, że niby religia jest w porządku, a tylko Kościół coś sobie wymyśla.

1 polubienie

To nie do konca tak.
Owszem kosciol homoseksualizm odrzuca (choc moze nie tylko, seks jako taki tez podejrzany. Ogolnie spadek po judaizmie, gdzie z wielu wzgledow, podobnie jak jedzenie, czy uzywanie niektorych przedmiotow, koszerny bywal tylko czasem)
W tej chwili religie tracac rzad dusz ze zdwojona sila zagladaja pod koldry, kocyki czy inne przecieradla. Mozliwosc sterowania podstawowymi odruchami i instynktami to potezna bron. Ale jej naduzywanie powoduje skutki czasem odwrotne do zamierzonych.
A mnie zastanawia i przeraza tendencja do odradzania sie roznego rodzaju ruchow faszystowskich. Majacych poparcie kosciola i to zarowno katolickiego jak prawoslawnego. Nie liczac islamu, ktoremu faszyzm byl zawsze bliski.
Jako, ze akcja zawsze powoduje reakcje w koncu moze (i obawiam sie, ze to nastapi) dorowadzic do konfliktu z fanatyzmami komuszymi, pseudoekologicznymi i roznego rodzaju klinicznymi przypadkami mesjanizmu. A dwa szamba zlane razem fiolkami pachniec nie beda.

5 polubień

Akcja rodzi reakcje…A jak myślisz,co prowadzi do radykalizmu i to kazdego,od komuchów po nazistów?
Bo póki pokolenie znające wojny światowe bylo tu i tam,u steru,można bylo używać argumentów i liczyć ze"wróg" je zrozumie.
Dzisiaj odwrotnie.Nikt nie ma pojecia o wojnie i dlatego robi sie czasem niebezpiecznie.Poparcie kościoła nie jest takie jak w latach 30-tych.W końcu jest róznica miedzy Dominikanami a toruńskimi schizmatykami…
Moje dziewczyny wlaśnie wrociły z Grecji.Nawet na Meteorach nie musialy zakladać spodni :innocent:

1 polubienie

???
To chyba nie on…
“Słynie"z tego raczej “flaszka”
Jako jedyny tutaj,przeczytalem"Odzyskać samych siebie”,Jedraszewskiego,z ok. 1993 roku.Tak wiec dyżurny "argument"prześmiewców o nieznajomosci własnej wiary,moge z łatwością odwrócić,tak jak sie odwracalo zdobyte armaty na polu bitwy…
I twierdzę na tej podstawie,ze był on wspanialym czlowiekiem,niezwykle wręcz,inteligentnym znawcą XX-wiecznych trendów filozoficznych,do których,poza Nietzchem,podchodzil z pasją i wielką tolerancją.
Co sie więc stało?
I kiedy?
To chyba “ten przeklęty dar wolności” z której nie tylko homo sovieticus nie potrafi korzystać…
Doganiamy świat tam gdzie zło i łatwizna.A za zródło tej erupcji,ja osobiście uznaje torunską sekte która zagospodarowała sobie czerń i uczyniła z niej siłe…

2 polubienia

Nie wycieraj sobie gęby Bogiem w którego nie wierzysz.Dopiero co napisaleś ze Go nie ma.

1 polubienie

W Ewangeliach nie ma ani słowa na ten temat, tylko w listach. Co innego stary testament…

2 polubienia

Umilowanie zlota ujawnilo sie w calej krasie podczas biskupiej poslugi w Lodzi, biorac poprawke na legendy miejskie? Tez ogromne. Jedraszewski w przeciwienstwie do Głódzia nie jest ostentacyjny. Inny kaliber. Intelektualny tez.
A chciwosc nie wyklucza inteligencji i erudycji.
Ale jak wiesz, Jedraszewski moja sympatia sie ni cieszy (co pewnie malo go obchodzi) i zdazyl niestetety odejsc dosc daleko z tym co mowi teraz od tego co pisal w czasach poznanskich.
Mysle, ze pobyt w wielokulturowej i dosc lewoskretnej Lodzi :wink: mial na niego fatalny wplyw.
W kazdym razie moim zdaniem jego miejsce jest raczej w dziale filozofia a nie wprowadzanie tejze w zycie? Metoda slonia w składzie porcelany.

2 polubienia

Och,bardzo obchodzi bo upadek czlowieka,moze nie jest fascynujący ale wiedziec warto!
A czy obchodzi etatowych tutejszych"plujów",to juz nie moja bajka.
Ja wiem ze ten obraz mozna namalowac używając kolorów a nie jak czarno bialy.Pluje sobie tego trudu nie zadają.
Ciekawe jest to co piszesz o"lewoskretnej Łodzi".Kto wie? :thinking:
W Poznaniu tego nie bylo tak jak nie bylo entuzjastów np.Pisludskiego…A to tylko circa 250 km.
W sumie,nawet zabawne… :roll_eyes:
Jak i to ze za mlodu,Jędraszewski wyglądal jak,pisz wymaluj…John Gielgud :wink:

1 polubienie

No tak bo wiele osob homo wierzy w Boga, ale kosciol boi sie ideologi lgbt a nie ludzi z inną orientacją

Nie istnieje żadna “ideologia LGBT”

1 polubienie

To są tematy sprowadzające się do jednego:
“Ilu ludzi powinno zamieszkiwać ZIEMIĘ?”
Dlatego już trwają zaawansowane prace nad sposobami wysyłania chętnych na Marsa…

1 polubienie

Za blisko… Jeszcze gotowi wrócić :wink:

2 polubienia

KARMA WRACA… :wink:

1 polubienie

Dobra wiec moze ktos tak nazywa pewien ruch, pewne zmiany mające to i to na celu…

A koty czasem zwracaja karmę :stuck_out_tongue_winking_eye:

Kot zawsze wybiera “własną ścieżkę”
/jak mi cos nie smakuje ,to nie jem ,a kot zwraca ? /

No niezupelnie.
Kot zwykle ma wyczucie co mu moze zaszkodzic (wyjatek czesto stanowią dekoracje swiateczne i pochodne)
A co do tych wlasnych sciezek?
Wszystkie prowadzą do ulubionego fotela panciostwa.