Dlaczego ludzie robią sobie takie rzeczy?

Oto ofiara człowieka. Rozumnej istoty stworzonej podobno na podobieństwo Boga:

3 polubienia

Trzeba się dobrać do tyłków gnojkom i po kłopocie.

3 polubienia

niskoroslosc to po naszemu karzelek?
dzieci bym nie winila, ale ich rodzicow tak - bo jakie wzorce te male Australijczyki z domu wyniosly, ze znecaja sie na innym?

5 polubień

Takie podejście do drugiej osoby wynosi się rodzinnego domu, jak i wpływu z zewnątrz. Jeśli sam agresor jest traktowany w domu podobnie lub grupie to nic nie zmieni jego zachowania, Taka moda - bądź twardy pozbawiony emocji, rozpychaj się łokciami, zamiast proszę czy dziękuję, to ewidentna tradycja wielu rodzin, nieuświadomionych że jednak to oni są słabi,pomimo że się wyśmiewają z słabszej czy chorej osoby, to ta słabsza często ma siłę woli by żyć po swojemu

5 polubień

Nie wiemy co to za rodziny, ale trochę przesadzili, ten mały wyglądał na przerażonego, bo oglądałam to w TV.

2 polubienia

ostatnio temat modny jakby sie zrobil, ja juz sama nie wiem ile w tych wiralach jest sztucznosci, byle sie pokazac a ile prawdy?

1 polubienie

Nagrany filmik był w samochodzie jak mały krzyczał, że chce umrzeć podobno już jest, o tym głośno, bo matka zamieściła go w sieci.

Może mają w Australii własnych narodowców, którym tylko silna rasa bez defektów genetycznych pasuje a wszelka odmienność przeszkadza? :thinking: :thinking:

2 polubienia

Akurat dzieci są okrutne same z siebie, nie potrzebują tego wynosić z domu, w domu mogą zostać najwyżej naprowadzone, że to nie jest ok, i przez naprowadzenie nie rozumiem bicia.
Znajdź mi klasę, w której nie ma i nigdy nie było “kozła ofiarnego” do znęcania się, a reszta dzieci nie dokucza sobie nawzajem, kiedy tylko może, to może uwierzę, że dzieci bywają z gruntu dobre i miłe :wink:

5 polubień

Nieprawda. Małe dzieci nie mają uprzedzeń. Dopiero w przedszkolu się ujawnia wychowanie.

2 polubienia

No to wychowujmy nadal dzieci w ten sposób, że dorosłemu mogą na głowę narobić. Mogą wszystko, to o co chodzi…

Nie mają uprzedzeń, ale nie mają też zahamowań. Nie zdają sobie sprawy jak krzywdzą inne dziecko, czy zwierzę. Choćby przywiązując kotu puszkę do ogona, czy nadmuchując żabę.

1 polubienie

@vera223 dałabym Ci ramkę za te początkowe słowa,bo one są prawdziwe,znam jedno dziecko,które ŚWIADOMIE I Z PREMEDYTACJĄ jest okrutne dla drugiego człowieka,nawet dla dorosłego.

2 polubienia

Ja się nie zgodzę. Dzieci (małe) nie mają po prostu limitu szczerości. Nie kłamią.

Sprecyzuj pojęcie “małe dziecko”. Bo już trzylatek potrafi kłamać, nieudolnie- to prawda, ale celowo.

4 polubienia

ba, trzylatek to juz swietnie rozumie pojecie “interes wlasny”.

2 polubienia

Dziecko szczerze i bezpośrednio reaguje na inność. Tolerancji trzeba uczyć od niemowlęcia.

Zdziwiłbyś się.

2 polubienia

W tej chwili walka innych z “normalnymi” jest trudniejsza niż dawniej. Kiedyś rechot zostawał na terenie szkoły. Dziś wchodzi do sieci i okrąża swiat powodując skutki takie jak na filmie powyżej.

1 polubienie

I potrafi ten interes wykorzystywać… No, chyba że jest nieinteligentny.

2 polubienia