Dlaczego nie mogę kupić leków na receptę?

Dlaczego w Polsce nie możemy iść sobie do apteki i kupić lekarstwa jakie chcemy? Dlaczego Państwo traktuje nas jak idiotów, którzy niby zaraz nakupią tonę lekarstw i się zabiją? Dlaczego nie mogę sam decydować o tym, co chce brać i co jeść? I to jest wolna Polska? Polska niewolnicza, w której nawet muszę pasy zapinac we własnym samochodzie

2 polubienia

Bo państwo dba o społeczeństwo a nie jednostkę. By nie było chaosu. By było w miarę sprawiedliwie.

1 polubienie

Ty masz pracować, płacić podatki i robic dzieci które potem też mają pracować i płacić podatki. I tak w kółko. Nie pozwolą ci legalnie przedawkować. Masz żyć dla państwa

1 polubienie

Co stoi na przeszkodzie? nie rozumiem.

No jak… Musisz najpierw iść po receptę do lekarza, stać w godzinnych kolejkach lub płacić 100 zł za prywatną wizytę

1 polubienie

Jeśli kolejna recepta jest kontynuacją jednego leku, u nas wchodzisz bez kolejki.

Ale dlaczego masz być na łasce lekarza? Dlaczego sama nie możesz iść do apteki i kupić leki jakie chcesz?

Ja w ogóle nie stoję w żadnej klejce do lekarza, jeżeli mam leki w systemie, dzwonię wypisują mi receptę i na drugi dzień ją odbieram.

Bo nie wszystkie leki można kupić bez recepty?

No i właśnie o tym mówię. Dlaczego nie można kupić tych na receptę? Dlaczego sam ich nie mogę kupić? Traktuje się nas jak idiotów i tyle

Wyobrażasz sobie taką sytuację, że każdy leczy się sam?
Wiesz ile lekarze mieliby roboty, jak pacjenci przychodziliby z powikłaniami po niewłaściwym stosowaniu leków.

1 polubienie

@anon57379857, albo ja czegoś nie rozumiem, alboooo
No kuźwa nie wszystkie leki możesz sobie kupić ot tak sobie, ze względu na silne działanie.
Kto weźmie odpowiedzialność za złe dawkowanie ?

1 polubienie

Odpowiedzialność ponosi ten, co je kupuje i tyle. Debile by się zacpali, a reszta brałaby zgodnie z instrukcją. Recepty to zło i wyciąganie jeszcze więcej kasy od nas. Wszystkie leki powinny być dostępne od ręki

Ale jakieś zasady muszą obowiązywać, a nie samowolka.

1 polubienie

Jaka samowolka? Dlaczego nie mogę sam się leczyć, tylko muszę byc na łasce konowala lekarza?

To moje życie i moje decyzje czy ja chcę brać ten lek czy tamten

Myślę że jest w tym co piszesz jakiś sens. Wiem ze może narkotyczne mocne leki to może niekoniecznie( aby nie zacpac sie mimo wszystko), ale wiele innych tez na recepte. I nawet takie ktore bierze sue stale i lekarz z marszu przepisuje cd, no ale trzeba jednak do tego lekarza isc.
Mialam ostatnio taką sytuację ze pani w aptece sprzedala mi lek bez recepty ktory jest na receptę ale pelnoplatnie a ja po wekendzie ( bo to akurat w sobote w nocy było) dostarczalam receptę.

Wszystkie leki powinny być dostępne, a jak ktoś jest idiotą to się po prostu zacpa, selekcja naturalna.

Posadz sobie w ogrodku bielun vzy inna cykute i masz z glowy cpanie. Bo po co masz ludziom miejsce w kolejce aptecznej zajmowac?

Za to też idziesz siedzieć, także…