Dlaczego polskie kino nie idzie w horrory?

Pierwszy od… nie wiem kiedy polski horror. Na dodatek slasher (morderca i potykające się o wszystko, uciekające ofiary):

Piękne mlode aktorki dla których zapewne obejrzę ten film. Z Rodzinki.pl
Dlaczego polskie kino ma tak mało horrorów? Jaki ostatnio dobry horror widzieliście?

Ostatnio ten oglądałem. Polski film zakręcony w 3 du… Nie każdemu takie coś odpowiada. Ja obejrzałem do końca. Uwaga wrażliwi, chłopcy klną jak szewcy!

1lajk

Prawdę mówiąc, to po Ptakach Hitchocka nie miałem farta na dobry horror. To, co oglądałem, wszystko nudne i przewidywalne do bólu.
Tak, że nie martwi mnie brak horrorów polskich.
Horror to my możemy mieć w innej dziedzinie.

4lajki

Obczaj Uciekaj, To my i Midsommar. Inne spojrzenie na kino grozy.

Biorąc pod uwagę budżet, jakim zwykle dysponuje polskie kino i ogólnie poziom większości mainstreamowych filmów w PL, całe szczęście, bo to mogłoby być gorsze niż polskie komedie romantyczne.
A ostatnio widziałam chyba “Noc oczyszczenia” (tę pierwszą), trochę horror, trochę thriller, trochę sf, średnio inteligentne, ale z ciekawym, odjechanym pomysłem kino klasy B, dość znany tytuł.

Iii tam…

Hitchockowi trudno dorównać, ale masz rację

i dodatkowo często zamiast straszyć - śmieszą :slight_smile:

1lajk

Noc oczyszczenia to nie horror raczej. Widziałem całą trylogie i podobało mi sie. A nawet dało do myślenia. Jedna noc w roku kiedy możesz być bezkarna…

Co do budżetu - Miasto 44 pokazuje że można.

1lajk

Wiem, to w ogóle starsznie wymieszany gatunkowo fil, nawet elementów czarnej komedii tam nie brakuje, można też coś podciągać lekko pod film psychologiczny, ale coś z horroru (typu slasher) też na pewno ma.

1lajk

Z mniej znanych ale moim zdaniem fajnych - 13 grzechów. Tez daje do myślenia.
Masz spory dług, dziecko w drodze, nie masz pracy. Nagle odbierasz telefon i słyszysz ofertę: dużo hajsu w zamian za 13 zadań. Zadanie 1: zabij muchę. Zadnie drugie: zjedzą tą muchę. Trzecie: Spraw by obce dziecko na ulicy zaczęło płakać. I tak coraz gorzej. Jednocześnie za każdym razem faktycznie dostajesz przelew :slight_smile:

A mnie niektore kawaly zamiast smieszyc - straszą

2lajki

Jak dotad,Polska nie ma nic do powiedzenia w tym gatunku a proby w rodzaju Wilczycy,sa oglednie mowiąc,poprawne.Czyli nudne.
Ale to nie wstyd!
Mam w pracy dostep do kanalu Horror movies…Jest to w 90% degrengolada,glupota i impotencja…
I pomyslec ze w latch 60-tych,Anglicy sami byli w stanie za sprawa wytworni Hammer Horror,nakryc czapką reszte swiata!Peter Cushing czy Christopher Lee…
Teraz impotenci leja farbe,tworza jakies debilne monstra i mysla ze to straszy,jak ktos ucieka przez pol filmu w ciemnej piwnicy :face_with_raised_eyebrow:
Slowo horror jest od circa,20 lat,zdegradowane do poziomu dla…Zostawmy to.

1lajk

A idź pan w ch…ę !
STRACH SIĘ BAĆ!!!:wink:
A tak serio
To co jest fajnego w horrorach?
NO CO???

Co Ty, tylko filmy dokumentalne chciałbyś oglądać? :rofl::rofl::rofl: