Dlaczego stary testament nie wspomina o dinozaurach?

Zawsze mnie to zastanawiało.

6 polubień

A wspomina o trylobitach, amonitach czy nawet o zlodowaceniach?

4 polubienia

Bo w dziele opartym o gusła nie ma miejsca na naukę. …miałam spać :frowning: Ulubioną czynność idę robć :sleeping: :sleeping_bed: :kissing:

3 polubienia

Bo tam gdzie spisywano te historie nie bylo skamielin tego rodzaju. Było inne zagrozenie, jakim byl Babilon i jego wplyw na wczesny judaizm. Który stanal przed wyzwaniem zachowania jednosci kulturowej w owczesnym świecie. To sobie ku pokrzepieniu serc wieżę Babel wymyslili.
Chinczycy mieli pod bokiem pustynię Gobi i dostatek resztek po dinozaurach to sobie smoki stworzyli.

3 polubienia

W ogóle cały pis stworzenia świata i księga Rodzaju była pisana w niewoli Babilońskiej ku pokrzepieniu serc przez jakichś wynajętych wędrownych poetów.

1 polubienie

Jest pewna sugestia co do stworzeń podobnych do dinozaurów a nawet może to dinozaurem było?

Więcej tutaj

Raczej czyms wiekszym od szczura pustynnego?

Przerozne stwory będące wersja szalonego tworu doktora Frankensteina, bedace składakami zwierzat, ludzi, czasem roslin? Pojawiaja się we wszystkich kulturach.
Pierzaste węże, smoki, i
egipscy bgowie, indyjskie koszmarki, grecka menażeria? Słowianie tez mieli swoje ciekawostki genetyczne?

nie ma co się czepiać. Została napisana jak" na zamówienie" Na dodatek językiem przystępnym.

2 polubienia

Jak dla kogo. Ja hebrajskiego nie znam…

1 polubienie

Te pierzaste węże dzisiaj też latają po niebie :grin:

image

2 polubienia

To chemitrailsy…

1 polubienie

Czy mamy 100% pewność, że kiedyś takowych (lub podobnych) nie było?
image

Kto wie? Ale cywilizacje poludniowoamerykanskie będące na etapie technologii kamienia gladzonego podejrzewać o samoloty?
No chyba, że Atlantyda i kosmici po sasiedzku?
Biorac pod uwage liczbe mniej lub bardziej potwierdzonych obserwacji UFO i innych zjewiskk niewytlumaczalnych? To może jakies niedobitki w Andach żyją?

Jeszcze wielu rzeczy nie wiemy. Niektóre z nich czekają na odkrycie a innych nie odkryjemy nigdy. Niektóre są specjalnie przed nami ukrywane i wyrzucane (np. księga Henocha). Dużo sytuacji i “osób” jest taka sama lub prawie taka sama w całkiem różnych społecznościach nie mających ze sobą kontaktu.
Tyle jest jeszcze tajemnic w świecie :wink:

1 polubienie

język też był dostosowany - w końcu nie istniał język polski, francuski czy międzynarodowy angielski. Espetanto też nir wymyślono :grin:

A mnie zastanawia, skąd ludziom przychodzą tak głupie myśli, żeby akurat mieć zastrzeżenia odnośnie braku informacji o dinozaurach w Biblii. Nie po to powstała Biblia, żeby rozprawiać o paleontologii.
Co by się zmieniło, gdyby dinozaury były wspomniane w Biblii? Przybyłyby rzesze wierzących z tego powodu? Nie wydaje mi się …

5 polubień

Dinozaury żyły około od 230 do 66 milionów lat temu a fragmenty Starego Testamentu były pisane ok. X w. p.n.e., a większość ksiąg powstała w V–II w. p.n.e. Mogli więc nic nie wiedzieć o dinozaurach pisząc stary testament.

2 polubienia

Kto wie? W końcu przyzwoitych rozmiarow dinozaur to zwierze reprezentacyjne, nie byle jaki wąż niewyparzoną gębą?

Wspomina gdzieś o potworach ale gdzie dokładnie nie pamiętam

1 polubienie

W Apokalipsie jest coś o smokach. A to chyba gady, nie?

1 polubienie