"Dlaczego super bogate kraje muzułmańskie ( Arabia Saudyjska, Iran, Kuwejt, Bahraj) NIE PRZYJMUJĄ ANI JEDNEGO UCHODŹCY wyznania islamskiego?"

Ale z drugiej strony Zjednoczone Emiraty Arabskie, kraj jakby nie patrzeć bogaty, pełen jest ludzi z Indii czy Chin… Prawdziwych obywateli ZEA jest od kilku do kilkunastu procent i rzuca się to w oczy chodząc po ulicach Dubaju na przykład…

1 polubienie

Bardzo się mylisz. Jordania przyjęła masę syryjczykow, podobnie Turcja.

2 polubienia

Tylko ci ludzie to tam najczesciej druga albo i nawet piata kategoria.
Teoretycznie niewolnictwo zniesiono, ale jak to bywa w praktyce?

1 polubienie

Niekoniecznie, to maly bo maly, ale jednak kontynent.

Są tam tylko 2 kategorie ludzi, Emiratczycy i inni :slight_smile: Rozmawiałem z kilkoma osobami będąc tam na wakacjach i faktycznie można tam zarobić jakieś pieniądze ale 90% osób tam mieszkających ma daleko do luksusowego czy chociażby średniego poziomu zycia. Chcąc założyć firmę trzeba mieć wspólnika obywatela ZEA - polega to na tym ze Ty mu odpalasz duża cześć dochodu a on widnieje tylko na papierze i siedzi w domu licząc swoje miesięczne dochody :grin:

2 polubienia

Jak wpuszczała bez ograniczeń to się królików dorobiła…

1 polubienie

Spokojnie. Dzikie wpuszczanie uchodźców, jakby się już skończyło. Przypominam to tym którzy tego nie zauważyli.
Co do islamizacji, to już w kilku krajach na zachodzie, rządy zmieniły swój stosunek i wprowadzają przepisy laicyzacyjne, między innymi i w Szwecji. Niemcy i Holandia również zaczynają ograniczać obyczaje islamskie w życiu świeckim. I w miejscach publicznych.

3 polubienia

Lepiej pozno niz wcale.
Jak ich jeszcze naucza jesc szynke?
Nie zartuje, wiele fiest hiszpanskich ma w programie konsumpcje swininy - spadek po walkach z islamem i przymusowej chrystianizacji - wiadomonacyjni i muzulmanie wieprzowiny nie jedza pod kara piekla. Wiec najskuteczniejsza metoda na publiczne sprawdzenie czy sie przechrzcili bylo poczestowanie kielbasa :wink:
A traktowanie islamu jako jednolitej wiary? Tam konflikty pomiedzy odlamami duzo sie nie roznia od tych chrzescijanskich od herezji i wojen religijnych siegajacych czasow kiedy sie jeszcze o Mahomecie nie snilo.

3 polubienia

No comment.

1 polubienie

Pisząc z Azji masz na myśli muzulmanow czy wszystkich Azjatow? Bo Chinczykow, Malezyjczykow, Filipinczykow i Hindusow tu jest od groma i ciut ciut. I to nie są uchodźcy tylko imigranci. Co do muzułmanów to nie wiem… jakichś na pewno wpuszczają, znam jednego w naszym miasteczku, chyba z Pakistanu. Widze co jakis czas akcje zbierania rzeczy dla uchodzcow, ale nie wiem z jakich krajow.
Polacy też przybywali tu jako uchodzcy za komuny.
Ogolnie Australia nikomu nie ułatwia dostania się tutaj.

2 polubienia

Oczywiscie tendencyjnie bo to jedna z moich ulubionych organizacji pozarzadowych, finansowana w duzej czesci przez milosnikow praw czlowieka z Arabii Saudyjskiej.
https://www.google.com/amp/s/amnesty.org.pl/wyspa-manus-australia-skazuje-uchodzcow-na-zycie-w-niepewnosci-i-niebezpieczenstwie/amp/
I ostatnie doniesienia

No tak, to są ludzie, ktorzy probuja sie dostac do Australii bez wizy i proszą o azyl, ale przeciez mozna się tu dostac legalnie. Nie tylko uchodzcy tam trafiaja… jakis czas temu u mnie w miasteczku bylo glosno o gostku, ktory urodzil się w Nowej Zelandii, w australijskiej rodzinie ktora akurat wtedy tam mieszkala. Jak mial rok to wrocili do Australii. Cale pozniejsze zycie spedzil tutaj. Jako nastolatek i troche pozniej mial klopoty z prawem, wiec Australia stwierdzila, ze trzeba go wykopac spowrotem do Nowej Zelandii, bo oni nie chcą problemow. Trafil na wiele miesięcy do takiego osrodka, a mieszkancy miasteczka walczyli o jego powrot. To Australia go wychowala i jaki by nie byl, nalezy do nas. Jakos prawie rok to trwalo, ale w końcu wrocil.

2 polubienia

Kara banicji w spoleczenstwie (nie obrazajac nikogo, bo pojecia przekroczenia prawa na przestrzeni wiekow bywaly rozne) pierwotnie skladajacym sie z przestepcow? Historia gdzies musi nie tyle hichotac, co tarzac sie ze smiechu. Kilku moich znajomych jeszcze na poczatku lat 90 chcialo emigrowac do Australii, dwom sie udalo, reszta dostala odpowiedz odmowna. Ale obie to byl reeksport z inych krajow, w jednym przypadku azyl w GB i w drugim szukanie miejsca na ziemi po upadku apatrheidu w RPA.
Z tych, ktorzy probowali z Hiszpanii nikomu sie nie udalo. Ostatnio nawet znajomy, ktory niby fachowiec, pracowal jakis czas w EUIPO czyli europejskiej agendzie od ochrony znakow towarowych tez obszedl sie ze smakiem w kwestii zamieszkania na stale z rodzina w Australii.
A Australia to ja moze turystycznie, ale o przeprowadzce na antypody nigdy nie marzylam.
Co do powiazan z Azja? To oczywiste - przeciez samo polozenie geograficzne to wymusza.

W czym ja się do jasnej anielci mylę? Czy ja wyraziłam jakiekolwiek własne zdanie w temacie? Ja cytuję cudze słowa przecież, cudzysłowiu nie widać? Był i jest. Stawiam takie pytanie by poczytać odpowiedzi… a tu jakiś atak personalny z czterech stron świata… … śmieszne to trochę w sumie…

A ten madry cytat to z czyich ust?
Tak.Mniej wiecej o to wlasnie chodzi.
Nie ma tu moze koordynacji ktora znioslaby wszelkie watpliwosci ale to fakt.
Syryjczykow wsrod emigrantow jest ok 4-5 %.To dane z pocz. zeszlego roku.Poza tym,jak latwo sobie wyobrazic,pod warunkiem ze sie CHCE,prawdziwe ofiary wojny,nie maja zadnych szans aby sie stamtad wydostac poniewaz nie posiadaja juz nic…Mowili o tym jakze czesto,przestawiciele organizacji charytatywnych…Natomiast politycy chyba nigdy…
Islam zawsze dazyl do podoboju Zachodu a takze konsekwentnie zwalczal chrzescijanstwo,ze szczegolnym natezeniem w sredniowieczu az do XIX wieku.Potem przerwa na wielkie wojny w XX wieku i…Wracamy do"zrodel" :face_with_raised_eyebrow:
Tylko ze teraz swiat odsunal od siebie grozbe wojny ale przede wszystkim,dokonal niebywalego i szybkiego postepu technologicznego ktory zostawil i 2 i 3 swiat,daleko z tylu.W tej sytuacji mozna juz tylko prowadzic albo wojne podjazdowa zwana pelzajacym imperializmem,albo szerzyc terroryzm.
Mozna tez wywolac lokalny konflikt jak to sie stalo za sprawa ISIS i"lokalnie" mordowac…Drogi nie prowadzace do nikad ale to tylko nasz punkt widzenia.Dla nich zabijanie niewiernych psow to sens istnienia.
Sa wyjatkowo perfidni nawet wobec swoich wspolwyznawcow.Nie udzielaja zadnej pomocy,nie wpuszczaja nikogo [poza Turcja] i nie kontroluja piractwa zerujacego na tzw. imigrantach.
To lezy w ich doskonale pojetym interesie.To czego nie dokonali przez 1500 lat,moze sie stac faktem bez zadnej wojny a jedynie przy pomocy paru spektakularnych zbrodni.
I obecnosc chrzescijanstwa jest jedyna sprawa ktora ich na jakis czas,jednoczy.Inaczej sunnici z szyitami juz dawno zaczeliby sie wyzynac na nieznana dotad skale.

1 polubienie

Czytałam o tej tragedii https://wiadomosci.wp.pl/grecja-zatonela-lodz-na-pokladzie-50-osob-6466573397117057a i w gąszczu komentarzy na dole, ktoś zadał pytanie takie i jednocześnie sam odpowiedział na nie. Nie jestem pewna tylko czy to dokładnie ten link, bo komentarze mi się nie wyświetlają obecnie i nie mogę sama zweryfikować.

1 polubienie

Zeby bylo zabawniej, zeby migrowac do Australii trzeba pokazac zaswiadczenie o niekaralnosci :stuck_out_tongue: w formularzu jest pytanie “czy byles karany?” I lista przestepstw i trzeba zaznaczyc tak/nie (moj brat na to "a to dalej jest taki wymog? XD)
Ja tez nigdy nie marzylam o przeprowadzce tutaj :stuck_out_tongue:
Chiny wykupuja Australie…

2 polubienia

Daleko nie maja.
Z rego co wiem Afryke tez wykupuja.
Przy ich zaradnosci i planowaniu na dziesieciolecia moze sie okazac, ze jezykiem urzedowym na swiecie stanie sie mandarynski :roll_eyes:

To wszystko są typowe polskie teorie spiskowe …

Pomyśl logicznie … Gdzie by się uchodźcy do Australii mieli pchać ?

Poza tym Arabię Saudyjską oddzielają od żyznego półksiężyca bardzo duże pustynie … Kto by tam ryzykował iść … Bo Ja na ich miejscu na pewno nie …

Liban jest blisko, Turcja też …

Te teorie spiskowe nie mają żadnej racjonalnej racji bytu …

Odpowiem na twoje ostatnie pytanie teraz … Może to i logicznie brzmi, ale jest to oczywista bzdura …

Dokładnie - polecam przeczytać moje wcześniejsze wypowiedzi …

Jezu - już ten temat jest taki długi, a ludzie dalej nie potrafią wyciągać prostych wniosków …