Dlaczego telefony są takie drogie?

Stoję przed wyborem telefonu i laptopa i mam niezłą zagwozdkę, bo jak kupię jakieś badziewie, to będę żałować, a z drugiej strony przecież nie kupię sobie smartfona za 4 tysiące, czy laptopa za 5 tysięcy. Na co Wy zwracacie uwagę i na co radzicie zwrócić uwagę? Zakupu muszę dokonać, tylko jak wybrać? mam zastanawiać się pół roku, może rok?

Telefon kosztuje “producenta” kilkanaście dolarów, Ty płacisz dużo bo chcesz go kupić.
Ja wolę kupić poprzednią generację flagowca od Samsunga czy LG niż model z niższej półki ale nowy.
Co do laptopów, tak samo - wysoki biznesowy model sprzed dwóch lat, zamiast najnowszego konsumenckiego świecidełka.

6 polubień

Umiesz znaleźć tego flagowca? czy ten wysoki biznesowy model? Jak to robisz?

Ostatnio kupiłem synowi S9+ za niecałe 1800, nowy S10+ kosztuje ponad 4000.
Praktycznie każdy producent laptopów ma serie biznesowe i biznesowe premium :smile:

1 polubienie

to zalezy od potrzeb - smartfona kupilam najtansze xiaomi i jestem z niego zadowolona, w gry komputerowe nie gram, wiec jakies superkarty mi niepotrzebne. ale lapka juz wybralam ze sredniej polki. HP zreszta.

2 polubienia

SMOK kieruje się praktycznością.
Każdy telefon(smartfon) dzwoni.
Czyli sprawdzam w sieci jakość rozmów.
Wazna dla mnie jest szczelność telefonu (bardziej chodzi o pył niż o wodę).
Na telefonie nie gram. nie serfuję po sieci. Czasem korzystam z jakiś apek.
Gwarantuję iż telefon z a 120 zł, nowy mi wystarczy (raz kupiłem komuś taki - tylko do dzwonienia - z zaskczeniem odkryłem, bo potestowałem, iż w moich zastosowaniach działa tak samo…).
Sam używam badziewia… Jestem zadowolony… Co poł roku sprawdzam czy wymienić telefon i jakoś nie widzę przeskoku…Jak napisałem, też dzwonią, też kilka apek dziala… Nie potrzebuję 16 procesorówi 8 aparatów foto itd…

7 polubień

I bravo Smoku.
Za moj telefon zaplavolem 70€ dzwoni,mozna prognoze pogody sprawdzic,cos zanotowac.
I gdybym mial wymienia,kupie podobny,za pare €,nie bedzie zal,fdy trzeba bedzie wyrzucic))

2 polubienia

Ja mam Huawei za 100 euro i robię na nim to samo co robiłbym na telefonie za tysiąc, nie jest to telefon tylko do dzwonienia czy z funkcją notatnika :rofl:

3 polubienia

Zgadzam sie,tyle,ze czytac wcos na teleyonie,niezbyt wygodnie,film ogladac,juz calkiem zledo tego korzystam z laptopa,lub tabletu,przydaje sie cos zanotowac,chocby liste zakupow
Kilka zfjec zrobilem telefonem,ale to jest porazka
Wiec telegon uzywam,do tego,do czego jest przeznaczony,do telegonowania,wysylania wiadomosci,czasem meila.
I calkowicie mi wystarcza ten Huawei,powiem wiecej,zonie kupilem troche nowsza wersje za 120€,tez jest zadowolona.
Nowy Samsung S-10 note,to koszt 1300€ie wiem,moze on loda robi,lub cos w tym stylu))
Za ta cene mam 10szt Huawei,do konca zycia mi wystarczy))

3 polubienia

Wszystko zależy od tego do czego chcesz takiego sprzętu używać. Do codziennych, typowych zadań wystarczy ci średnia półka. Drogiego kompa warto kupić tylko wtedy kiedy się gra, tworzy animacje 3d, projekty albo zajmuje się programowaniem.
Przeciętny kowalski jedynie przegląda neta, słucha muzy, robi fotki i ewentualnie korzysta z office. Do tego nie trzeba potężnej jednostki.
Podobnie sprawa wygląda z telefonami. Jeżeli zależy ci na dobrym aparacie, graniu, filmach HD i płatnościach zbliżeniowych to trzeba kupić flagowca. Warto zwracać uwagę na pojemność baterii. Zwykły janek potrzebuje po prostu telefonu - rozmowy, smsy, fotki, wifi. Uważam że najlepszą oferte dobrych i niedrogich phonów ma Xiaomi. Ja mam model Redmi Note 7 i jestem zadowolony.

Kupuje się do przodu by starczył na kilka lat. Poza baterią patrz na pamieć ram i moc procka.

2 polubienia

Chułałeja sobie spraw :slight_smile:

Taki mi się podoba , ale selfie nim nie zrobisz , sprawdzałam to wiem :stuck_out_tongue_winking_eye:
SY300_QL70

3 polubienia

Weźcie tylko pod uwagę kłopoty Huaweia w Ameryce i Europie - niedługo może stracić wszystkie funkcjonalności Androida związane z Google.

I dla5edgo mam dac 1200€ wiecej.
Wyrzuce i kupie cos innego.
A poza tym,m9zna zainstalowac inne apl8kacje,nie zwiazane z google.
A tez nie jest to taka prosta sprawa,pozbaeic uzytecznosvi sprzetu,powiedzmy 50 000 000 ludzi.muszw dac vcs w zamian.

Bez roota niewiele na phonie zrobisz. Mnie wkurza że nie mogę wywalić apek typu chrome i mapy.

1 polubienie

To tez jest wkurzajace,ale to przewaznie,najczesciej na telefonie muzyki slucham,wiec zbytnio mi to nie przeszkadza.

Ja tez tak kupuje
i syn tez
A mamy sprzet super sprawny.
Wczoraj nawet lapek spadl mi ze stolu, bo zahaczylam o sluchawki. Troche sie cos tam poluzowalo, syn docisnal i lapcieo nadal sprawny

ani zaplacic tym sie nie da
ale chetnie bym sobie taki zafundowala

1 polubienie

Zauwazylam ze drogie telefony kupuja przede wszystkim: Turcy, Polacy i mlodziez
Chyba tylko dla "prestizu!, bo mjak sie nie ma w glowie, to trzeba miec przynajmniej na ekranie

1 polubienie

To tak szpan,
Bo kto wydaje ponad 1000€ na telefon.
Albo bogaty,albo szpaner.

1 polubienie