Dlaczego tragedia jednostki jest ważniejsza od masy?

idac ta droga? to niby skad sie te potrzebujace dzieci wziely i dlaczego spoleczenstwo ma na nie placic? i gdzie jest jakies kryterium “potrzeby”?
w cywilizowanych krajach jak idziesz w gory, wlazisz do jakiejs jaskini czy nawet wsiadasz do samolotu placisz ubezpieczenie (nie jest ono wysokie) - ziarnko do ziarnka i na akcje ratunkowe czy odszkodowania sie uzbiera.
ale sluzby w stanie gotowosci sa juz utrzymywane z budzetu.
jak Ci sie dom pali to bedziesz sam gasil czy wezwiesz straz?

1 polubienie

Przybędzie ksiądz z wodą i modlitwą. Straż jest czerwona więc lewacka.

Sorry musiałem XDD

4 polubienia

Korwin przyjedzie gasić.

2 polubienia

Kacper_Jagielski
A kto ratował pijanego ,który niedawno na Giewont bodajże chciał wchodzić?
Kto pozwala tysiącom ludzi wchodzić do wody,gdzie nie ma ratownika?
Kto wyciąga pijanych z rozbitych samochodów?
MASA składa się z JEDNOSTEK …

2 polubienia

zapomniales dodac - pozbawionych instynktu samozachowawczego.
w normalnym kraju taki “taternik” dostalby fakturke za akcje, ze do konca zycia by sie nie wyplacil jesli nie milaby ubezpieczenia.
co do topielcow? jesli wlazlby na zakazie kapieli - to nawet nie wiem czy ubezpieczenie by to uznalo.
a jak juz jestesmy przy topielcach? to ostatnio uznalam, ze ryb z Morza Srodziemnego moze lepiej nie jesc? bo nie wszystkich z tych kajakow i tratew jednak zywych odlawiaja, rybki tez maja pozytek. zwlaszcza jak ladna pogoda i nie ma wiatru i towarzystwo niczym Kolumb - byle przed siebie.
samochody? - to od biedy bys z mandatow za jazde po pijaku na to uzbieral.

1 polubienie

A na wypadek porywaczy, pedifili i zabójców, też jesteś ubezpieczony?

1 polubienie

Nie jest ważniejsza. To nie kwestia socjologi tylko mediów. Rozdmuchali sprawę dla kasy, czytelnictwa, tematu.
Dla normalnego społeczeństwa ważniejszy po jego interesie jest interes społeczny, nie jednostkowy. Oczywiście widząc chore dziecko żalimy sie nad nim, jest dla nas bliskie i ma takie być po to żebyś słał pieniądze. Czysty marketing.

Ludzie tak naprawdę maja wszystko w dupie, także swoje dzieci a zwłaszcza cudze.

4 polubienia

Powoli…
ja nie mam w doopie swego dziecka.

Ty sie nie liczysz :wink:

1 polubienie

O!
Ciesze sie.Ba!Jestem caly happy bo to byl cholerny rok…

1 polubienie

W takim razie następny będzie cholernie dobry, collins.

1 polubienie

Oby…Mam troche dosyć…

1 polubienie

A to już mój i mojego dziecka problem, nikogo to nie powinno obchodzić, ani innych ludzi ani tym bardziej media

No i bardzo dobrze, że ludzie wchodzą tam, gdzie nie powinni. Selekcja naturalna musi być i nikt nie powinien takich ludzi ratować

No i dlatego ja nie zamierzam płacic za poszukiwania jakiegoś cudzego dzieciora, co ono mnie obchodzi… Rodzina powinna za to płacić i się martwić, a nie ja

To byłoby dla ciebie za drogie. 200 lat by nie starczyło żebyś uzbierał na taka akcje poszukiwawczą.
Dlatego w XIX wieku, aby zmniejszyć podziały, rażącą niesprawiedliwość, wprowadzono cywilizację i równość.

1 polubienie

Gdyby mi państwo nie zabierało ponad połowy pensji byłoby mnie stać na wiele więcej i sam wiedziałbym lepiej od państwa na co je wydać

raczej pojawili sie socjalisci, myleni obecnie z komunistami.

Nie myleni. Socjalizm to komuna, wszystkim po równo, wszystkim gó…wno

Nie. Gdyby państwo nie zabierało nam kilkuset złotych to wydalibyśmy je na podstawowe badania albo plomby u dentysty. Nie mówiąc o szkole, wiekszośc dzieci byłaby debilami gdyby szkoła była całkowicie płatna.
Mimo wszystko, możesz korzystać z ekstra usług w razie czego jeśli będa ci potrzebne, jesli nie to skorzystają inni. Wspólnota i solidarność.
Za poród nie musisz zapłacić kilku tysięcy, za opiekę zdrowotną nad dzieckiem też. Nie daj Boże coś sie stanie, nawet bedąc bezrobotnym masz opiekę. Jeśli chcesz korzystasz, jesli nie to korzystają i tak inni.
Policja tylko prywatna ? Byłoby państwo bezprawia.

2 polubienia