Dlaczego tyle samorządów wybrało ciemność zamiast tęczę?

Nie. Robią jedynie kolorowe parady. Pełne tańca i miłości. Przemocy nie stosują. Oni nawet nie klną.

Wiem że nie wszyscy tu lubią lewackie fakty ale one naprawdę są bardziej postępowe i mądrzejsze od TVP, republiki czy szmat typu Gazeta Polska.

3 polubienia

Co znaczy"juz nawet"?Niech sie trzymają z daleka od nieswoich spraw!
Uważam ten pomysł,jak niemal wszystko co wyszlo od tzw.“gazety polskiej”,za głupote lub perfidię.
Jest to "odpowiedz"na dokladnie tym samym poziomie co prowokacyjne"parady"na ulicach.
Natomiast niejako przy okazji,okazalo sie ze sa ludzkie skupiska ktorym tak wlasnie sie podoba i nie zyczą sobie tego towarzystwa.Zabronisz?
Nie byloby parad,“bab z brodami i lasek z oojami”,nie byloby i potrzeby opowiadania sie po ktorejs ze stron barykady.
A moze doszło juz do tego ze nie mam prawa ich nie lubić?Ze to owżodzenie umyslu na wzor sowieckiej urawniłowki wyda komunikat Komitetu Centralnego ktory"w trosce"uzna to za wykroczenie i zabroni?

3 polubienia

@collins02, co innego jest nielubienie a czym innym jest “strefa wolna od”…
A właściwie, to od czego wolna ma być ta strefa? Tak konkretnie?

3 polubienia

A może właśnie ludzie nie są ciemni i nietolerancyjni, tylko już mają dość tego tematu i działa im na nerwy, że z każdej lodówki wyskakuje dziś LGBT? Każdy temat eksploatowany ponad miarę zaczyna być w pewnym momencie uciążliwy a potem irytujący, choćby nie wiem jak wzniosły i pozytywny. Czy to będzie ekologia, bezpieczeństwo, wartości chrześcijańskie czy LGBT. Po prostu media bombardują nas tym do zerzygu, a natura ludzka jest przekorna i buńczuczna. Miłość, tolerancja… komunizm też odwoływał się do braterstwa i równości, a każdy wie, jak puste były to hasła i nie dlatego, że ideologia miała złe intencje, ale dlatego, że się po prostu nie da narzucić wszystkim jednego światopoglądu, ani siłą, ani po dobroci. I dobrze, bo chyba właśnie to jest emanacją wolności i odrębności jednostki.

6 polubień

Jestem za! Religia, wiara to sprawa czystko prywatna, tak jak preferencje seksualne. Nikomu nic do tego. Nie należy ich potępiać, ale i nie wspierać. Nie wtrącać się w życie prywatne, chyba, że następuje złamanie prawa.

4 polubienia

Akurat homosie prawa nie łamią bo nie molestują dzieci jak kler. Nie tworzą stref wolnych od hetero :wink:

1 polubienie

Niestety, nasz narodek jest taki, że lubi sie we wszystko wtrącać, wszystkich pouczać i nawracać. Nic nie może byc neutralne.
PS. Podoba mi sie najnowsza taktyka Świadków Jehowy. Kiedyś chodzili po domach, dziś po prostu stoją grzecznie na rogach ulic ze swoimi straganami. Nie narzucają się nikomu, nikogo nie zaczepiają, po prostu czekają aż ktoś podejdzie. Tak powinno wyglądać głoszenie każdej ideologii. Dla porównania - często przy Dworcu WIleńskim jakaś hałaśliwa grupa rozkłada sprzęt nagłaśniający i na cały regulator nawołuje do wiary w Jezusa, skandując bez przerwy jego imię i powtarzając wyświechtane slogany w stylu “Bóg Cie Kocha”

5 polubień

Mnie po prostu zastanawia dlaczego coś co na zachodzie jest od wielu lat normalne w Polsce wywołuje takie zgorszenie? Na zachodzie też są katolickie kościoły.

1 polubienie

Przez krzyczenie, śpiewanie na ulicach nigdy nie zdobędzie się nowych członków czegokolwiek. Może to jakaś sekta? Przypomniały mi się takie akcje w Londynie, wiele lat temu. Niektórzy ludzie postali, pośmiali się i rozchodzili.

1 polubienie

To krzyki rozpaczy. Laicyzacja się pogłębia.

1 polubienie

Powodów jest kilka spora konserwatywność,przywiązanie do Kościoła do tego spory wpływ na wiernych miedzy innymi ostatnio w kwestii LGBT Medialne oczernianie LGBT przez PiS i Kościoł i inne prawicowe media

3 polubienia

Najpierw musisz zrozumieć co to jest tolerancja tradycja faszyzm i patriotyzmXD

Rozne pomysly ludzkosc miala na przestrzeni wiekow, najtrwalszym okazal sie podzial na toalety meskie i damskie :nerd_face:

3 polubienia

Tradycyjnie powinieneś być pańszczyźnianym wyrobnikiem, Dlaczego nie jesteś?

2 polubienia

Nie B tylko Bi :wink:

2 polubienia

A jaka piękna tradycja było posiadanie niewolników!

2 polubienia

@GumowaKaczka
Dobrze ze przywiazujesz wage do takich wartosci njak patriotyzm czy tradycje
Jednak nie kazde przywiazanie do tradycji warto kontynuowac
Ekstremalnymi przykladami niech bedzie wiazanie stop u dziewczynek w Chinach czy okaleczanie malych dziewczynek w niektorych krajach afrykanskich
I tu by trzeba sie zastanowic co jest tradycja warta zachowania

5 polubień

No lepiej bym tego nie ujął,whitecollar…

1 polubienie

Niestety,to UE we wszystko sie wtrąca,poucza i nawraca.I jeszcze mowi co mam jesć i co pić.
Nie twierdze ze organizacje swiatowe czy europejskie,mają milczeć jak zaklete bo nie na tym polega poszanowanie niezawislosci aby ignorowac wszystko co sie gdzieś dzieje.
Ale nadawanie ponadnarodowej mocy prawnej o charakterze szantażu usprawiedliwialo jedynie istnienie komunizmu.

1 polubienie