Dlaczego w tym poje..ym kraju nie można nagrywać rozmow?

Jestem w sytuacji, że powinnam nagrywaac larwę jedna ale nie… Bo w Polsce to nielegalne i nawet jakby ktoś Ci powiedział przez telefon, że Cię zabije to nie służy jako dowód. Sprawdziłam wiele aplikacji i żadna nie nagrywa rozmów. Brakuje dźwięku albo tylko mnie słychać. Macie na to jakaś radę?

Dyktafon.

Cóż :confused:

.pozostaje uczyć się na pamięć.

1 polubienie

mozesz nagrywac
tyle, ze nie jest to dowodem jak nie masz dobrego adwokata lub nie bierzesz slubu z kotem w Las Vegas

Nie można nagrywać rozmów? A dlaczego

Mozna, ale nie maja wartosci dowodowej
Teoretycznie🙄

2 polubienia

Dużo zależy czy nagrywasz osobę w sytuacji prywatnej czy służbowej. W tej drugiej można i stanowi dowód tylko nie wolno upubliczniać. ( okazanie sądowi nie jest upublicznianiem)

2 polubienia

Na telefonach z Androidem 9 i 10 bez specjalnych sztuczek nie da się nagrywać.
A tak an marginesie, w Polsce nagrywanie jest zupełnie legalne i może służyć jako dowód, jeżeli jesteś prywatną osobą i uczestniczysz w rozmowie. Nielegalny jest podsłuch, czyli np. przychodzisz z telefonem, który nagrywa. Dopóki bierzesz udział w rozmowie, to ok, ale np. zostawienie nagrywającego telefonu i pójście do toalety jest nielegalne.

4 polubienia

Tak właśnie jest :grin:
Dodam do tego że: Możesz nagrywać wszystkie swoje rozmowy prywatne i z firmami. Takie nagrania można przestawić w sądzie jako dowód, ale sąd nie musi ich wziąć pod uwagę. Nie wolno takich nagrań rozpowszechniać… ale po zanonimizowaniu już można :stuck_out_tongue_winking_eye:
Na telefonach z nowymi Androidami trzeba mieć pełną wersję programu ACR

3 polubienia

nagrywanie nigdzie nie jest nielegalne
co do tego czy moze byc dowodem w sprawie? cywilnej tak, karnej, sciganej z urzedu nie
w Hiszpanii wystarczy poinformowac, ze rozmowa jest nagrywana

Bo to niby nielegalne i że musi być zgoda. Tak… zgoda np. osoby, która nęka albo włamywacza. Logika…

No coś takiego doczytałam. To jak mnie będą mobbingowac w pracy to będę nagrywać.

1 polubienie

Sorry jak ku… nie mają jak tam jest czyjś głos? i czarno na białym

To przecież na jedno wychodzi. Nagrywanie

Zaraz oblukam to ACR, sam używam Total Recall, a to przestało działać od Androida 9. To znaczy działa, ale słabo, bo do nagrywania używa mikrofonu.

W ostatnich dniach przestał mi działać ACR, ale do niedawna chodził jak złoto :grin:
Szukam w sieci rozwiązania.

Gdyby można było nagrywać rozmowy i wykorzystywać je w dowolnym celu to ludzie zaczeliby uważać co mówią a wtedy podsłuchiwanie mijałoby się z celem

Zrootować tele i zainstalować Total Recall :wink: