Dlaczego w uczuciach niby człowiek jest mądry, a taki głupi się okazuje?

Ale w takm razie skad wzielo sie powiedzenie, ze czlowiek na wlasnych bledach sie nie uczy?

1 polubienie

@okonek @Jedenon @Bingola @Ajko Może też temu winna literatura i kinematografia, te wszystkie romantyczne mity. Potem ludziska sobie nie wiadomo co wyobrażają a tu zwykłe. Oczywiście uniesienia są przyjemne i sprzyjają przedłużaniu gatunku.

4 polubienia

Mówisz o wsuwach międzynożnych? :rofl:

3 polubienia

@okonek Może to zależy od człowieka. Jeden musi mocno oberwać, żeby się nauczyć, drugi się delikatnie sparzy i potem przez całe życie będzie unikał, choćby niebezpieczeństwo było tylko potencjalne.

2 polubienia

Troche tak. Ale to raczej jest na zasadzie okularow … albo różowe albo czarne. Tak samo masz w tzw “depresji”… wszystko widzisz na czarno , nie probujesz nawet szukać pozytywów.

1 polubienie

To jest zaburzenie psychiczne i ma numer w ICD

1 polubienie

Jest takie powiedzenie, że miłość jest ślepa. Ale za to piękna. A może dlatego jest piękna, że nie dostrzegamy wad osoby, którą kochamy?

5 polubień

Ja mysle ze jest piękna bo widzimy bardziej drugą osobę niż siebie.

2 polubienia

@Jedenon Różne z tym bywa, czasem lubimy/kochamy kogoś za to że jest w nas tak zapatrzony i szaleje na naszym punkcie - i tylko za to…

Jeżeli w towarzystwie osoby będąc długi czas i ten czas jest krótki, a poza towarzystwem nawet krótki czas jest długi, to znaczy, że jesteśmy zakochani w tej osobie.

1 polubienie

@Jedenon Bo miłość się nie kończy, ona się tylko uspokaja, krzepnie… Nie możemy być cały czas na miłosnym haju, bo wykończyło by nas to fizycznie i psychicznie… Inna sprawa że niektórzy ludzi tylko tego haju szukają, żyją tylko od zauroczenia do zauroczenia…

1 polubienie

Kto chce zjednoczenia duszy,
ten już wpadł po uszy.
To i owo zespolone,
wynik - stany zjednoczone.
:rofl:

1 polubienie

@Bingola Nie! O miłosnym zespoleniu i o dusz zjednoczeniu! :joy::rofl::rofl:

2 polubienia

Wady mozna dostrzegać.Miłość jednak pozwala nic sobie z tego nie robić-w koncu wady ma każdy.
Miłość pozwala wierzyć ze sie wszystko przezwycięży.
Miłość pozwala byc na tyle skromnym by nie uważać ze czyjeś wady są gorsze od naszych wlasnych.

3 polubienia

No,jesli tak to jestem wyjatkowym czubkiem :wink:

2 polubienia

Nie zawsze są piękne, czasem wręcz toksyczne, zwłaszcza gdy uczucie źle ulokowane. Mam to na co dzien z moją córką, co gorsza ona w przebłyskach rozsądku / czasem jej się zdarza/ wie, że to toksyczne, ale nie chce czy nie umie tego zmienić.

2 polubienia

No bo,jak pisalem wyzej,milosc czy zauroczenie nie poddaje sie"argumentom" czy rozumowi.Stawiajac jednak na piekno,mialem na mysli prawdziwa milosc,co z kolei bardzo czesto jest trudne do oceny “na goraco” :thinking:
Owszem,uporczywe trwanie w czyms beznadziejnym to juz przesada.Ale nie kazda taka sytuacja zasluguje na miano milosci…
Widac to pozniej gdy sie z tego wychodzi…Wtedy czlowiek mysli:“Ale bylem glupi!” albo"Co mi do licha odwalilo?"

3 polubienia

W klasyfikacji ICD to jest F.6.39 z tego co pamiętam. Kora przedczołowa w tym bierze udział, a ona rozwija się najpóźniej. Chemia,jaka się wytwarza w tej chorobie odbiera rozum czasem nawet na 4lata. Ale jak się haruje w stresie to trochę pomaga…taka profilaktyka.

2 polubienia

@ihtiel To niestety może być taki schemat… Świadome lub mniej świadome pakowanie się w związkowe tarapaty…

3 polubienia

Miłość jest światłem naszego życia, a małżeństwo, rachunkiem za to światło.

7 polubień