Dlaczego w uczuciach niby człowiek jest mądry, a taki głupi się okazuje?

Jak się haruje to generalnie pomaga na głupoty,bo się wszystkiego odechciewa.

1 polubienie

@Nunu Niestety może się przy okazji odechcieć żyć…

1 polubienie

No nie powiem…Nawet sie uśmiałem :joy: :joy: :joy:

1 polubienie

Z czasem chemia chemią, a jednak rozumu częściej się używa, nawet wbrew sobie i wbrew swojego chciejstwa i często człowiek lepiej na tym wychodzi.
Wiadomo nie wszyscy i nie zawsze, ale człowiek hamuje swoje zapędy i jednak stara się ważyć, a raczej rozważyć pewne kwestie.
Przynajmniej ja tak mam, kiedyś leciałam jak ćma do ognia, teraz hamuję się. Pewnych zalotów wręcz nie toleruję…może to uprzedzenia pewne, no ale wolę mieć uprzedzenia i wyhamować, niż być naiwna jak w młodości. Teraz bardziej myślę o sobie i swoim dobru, wolę założyć, że ktoś nie do końca jest ok i później się miło zaskoczyć, niż wierzyć bez zastrzeżeń a później płakać.

3 polubienia

Słusznie, też muszę się tego nauczyć.

1 polubienie

Macie racje, dziewczyny @Leokadia @Ajko!
Trzeba nie mieć rozumu, by kierować się sercem :slight_smile:

2 polubienia

Rozum się ma, ale za bardzo ufa się sercu, a to prowadzi nas czasem na manowce. Gdybym słuchała serca byłabym teraz w związku z alkoholikiem. Bo sentyment mam do niego do dziś, jest niesamowitym człowiekiem, dobrym, mądrym, finansowo dobrze prosperującym, ale rozum mi powiedział, że nie ma co sobie komplikować życia i tak już wtedy niełatwego. A z alkoholizmu na dobre wychodzi tylko 3 % ludzi. Wiec wiesz…
Gdybym kierowała się sercem, być może teraz nie miałabym tak dobrych stosunków z córkami, które moi “ukochani” mieli ogromną chęć wychowywać. Szkoda, że przez zakazy i nakazy i powinności.
Miłości nie zawsze są nieskomplikowane, niekiedy coś zgrzyta, coś z tyłu głowy mówi że jest coś nie tak, zapalają się jakieś światła ostrzegawcze i wtedy lepiej wyjrzeć zza różowych okularów i jednak przeanalizować. Pomyśleć o konsekwencjach tego wszystkiego…a nie twierdzić że miłość wszystko załatwi i będzie wspaniale.

3 polubienia