Dobry plan na objazd Chorwacji?

Lubię jeździć autkiem jak wiecie.
Zrobiłbym sobie taki 9 dniowy kursik po Chorwacji, większość czasu spędzałbym w trasie, bo tam fajne drogi są. Może jakieś miejsca tam są szczególne jeśli chodzi o taką samochodową wycieczkę?
3yDZ

Odwiedzę też Lublanę.

Wynajmę takie autko:
nissan-qashqai__358803399-460x345

koszt:

paliwo: 2k
autko: 3,5k
hotele: 3k
jedzenie: 0,5k
==========
9k

Uważaj by wypożyczając samochód wziąć taki bez limitu kilometrów. I taki który może opuścić granicę RP. Wypożyczalnie mają gps i zaraz po przejechaniu granicy jeśli ich o tym nie poinformujesz przy najmie zgłaszają kradzież auta. I za 3,5k to weź sobie coś lepszego.

2 polubienia

no wiem, 100 zł kosztuje pozwolenie na wyjazd do Chorwacji i Słowenii, limit 1000km dziennie.
3,5k coś lepszego?
w tej cenie to mam jeszcze:

  • toyota corolla
  • toyota c-hr

Corollą ostatnio jeździłem w hybrydzie. Taka sobie. W tej cenie spokojnie wynajmiesz auto bliżej premium. A zapomiałeś w wyliczeniach o winietach. Nie wiem ile liczyłeś dni najmu ale własnie patrzyłem ile firma płaciła za corollę dziennie i bez limitu płacili 129 pln na dzień.

to pokaż mi taką ofertę, gdzie za 3,5k na 10 dni znajdę taki samochodzik klasy premium.

wg mojej wiedzy najtańszy jest express rent a car. Tam premium (BMW 3, Lexus IS) wyszedłby bodajże za 4,8k. W góry wolę jednak manualną skrzynię.

sprawdzałem też ipanek, 4mobility

Lexus NX cena na 10 dni 3192,00 zł link

łoł, byłoby to super oferta, gdyby nie wkład własny 3k…
potem się mogą o każdą ryskę doczepić tak, że stracisz te 3k.

masz zaufanie do tej wypożyczalni? korzystałeś?

nie ma też nic o zgodzie na wyjazd za granicę

tak. Wystarczy karta kredytowa a wkład własny to płacisz dopiero w przypadku wypadku z twojej winy. Zazwyczaj jest 1000-2000 ale to auto premium. Za 300-400 pln dokupujesz ubezpieczenie wkładu własnego.

jeszcze znalazłem wypożyczalnie https://flexrent.pl/rezerwacja/uslugi-dodatkowe/

kojarzysz może?

za 3,5k miałbym cuprę formentora, 0 wkładu własnego i zgoda za granicę

nie znam. W tej poprzedniej nawet za wiele się nie czepiali o sprzątanie auta po.

Jak jedziesz do Chorwacji to koniecznie zobacz jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie czyli Dubrownik w Dalmacji,na południu.
A nieco dalej na północ,polecalbym maleńka wysepkę Murter.Miejscowi robią rewelacyjna rakije na kwiatach róży.Tzn. kiedyś robili.Babcie sprzedawały na ulicach w wielkich butlach jak po jabolach…

2 polubienia

a jak przez bośnię przejadę? na dowód dam radę?

Nie mam pojecia dlaczego przez Bośnie.Nigdy tam nie byłem…

Lubisz mocne wrażenia, niezapomniane emocje i nie masz lęku wysokosci to polecam Biokovo Skywalk - szklany taras widokowy wystający 12 m znad krawędzi klifu. Widok i wrażenia niesamowite.
Sama droga do tarasu to hardcor w czystej postaci.
Byłam, zaliczyłam i szczerze wyznaje ze bałam się jak nigdy wcześniej :see_no_evil:… mimo wszystko polecam.To trzeba przeżyć, zobaczyć…

3 polubienia

Ja chyba mialem…Serpentyny którymi dojechaliśmy na Murter,wydawaly się nie mieć końca.No ale wtedy,20 lat temu,jakos bardziej przyglądałem się śladom po wojnie…

2 polubienia

Sprawdz na ich stronie konsulatu.
Polska podaje, ze dowod wystarczy

1 polubienie

W Chorwacji są fajne drogi? Xd przeciez to jugoslawia xd

Zalezy gdzie pojedziesz. Oprocz autostrad kozie sciezki gdzie dwa osly sie nie mina rez sa.
Ale co to za zwiedzanie z autostrady?

2 polubienia

Sądząc po planie będziesz przejeżdżał około 2-3km od najmniejszego miasta świata - Hum w Chorwacji. Zjedż kawałek z głównej drogi i zajrzyj. Taka szansa może Ci się już nie powtórzyć.

4 polubienia

@szary ale sobie w brodę pluję, żeś mnie namówił na inną wypożyczalnie!!!
Przygotowali mi samochód jak do Chorwacji, ale bez karty rejestracyjnej. WTF. Pobrali kasę i teraz będę sobie czekał na zwrot. Nie wspominając o tym, że odbiór tylko w tych jebanych Pyrzowicach i zabuliłem po 120 zł x 2 za dojazd tam.

1 polubienie