Dobry wieczór z piosenką-niespodzianką

Widac co kraj to obyczaj.W Anglii,moje dziewczyny ktore przyjechaly na Swieta,byly w szoku gdy poczuly doslownie na kazdym kroku,zapachy trawy i innych cudow.Wszedzie,ze szczegolnym uwzglednieniem dworca…

3 polubienia

Wolność, wszędzie postrzegana inaczej.
Wrócisz do domu, to sobie jego piosenkę o wolności zapodaj …

6 polubień

Ale ja ani po bawarsku,ani po niemiecku…

2 polubienia

Jakoś będziesz sobie musiał poradzić … :grin:

2 polubienia

Jprdl! Rozumiem, co trzecie słowo. I to nie do końca na pewno.

2 polubienia

Czasem sa tlumaczenia ale nie zawsze…

2 polubienia

tu masz slowa Freiheit.

4 polubienia

Wiem, że to wolność. Poza tym jest takie miasteczko w Niemczech przy granicy z Holandią niedaleko Heinsbergu, Nawet tam byłem.

2 polubienia

nie pytaj co wyszlo z tego tekstu po wrzuceniu w tlumacza google, w kazdym razie dobry humor mam zapewniony na caly wieczor…

3 polubienia

To i ja dodam moją ulubioną niemiecką kapelkę :roll_eyes:

2 polubienia

To nie jest ani Hochdeutsch, ani Plattdeutsch :rofl: Nie brzmi też jak Szwabski i Bajerski :yum:

1 polubienie

a czort wie czy w ogole ma cos wspolnego z jakimkolwiek dialektem niemieckim?

1 polubienie

Super :rofl: jego najlepsza piosenka :rofl:

1 polubienie

Nie wiem, czy to tylko moje wrażenie, ale niemiecki nadaje się tak do śpiewania jak widelec do jedzenia zupy. A poza tym Niemcy jak tylko muzyka zaczyna grać, to oni zaczynają maszerować. :rofl: :rofl: :rofl:

7 polubień

Piszesz jak… Beksinski przed laty.
Kiedy slyszal Rammstein,od razu zaczynal maszerowac,stukajac obcasami :smile:

3 polubienia

Tu jeszcze ujdzie ten niemiecki

Poniżej to samo w 4 językach, do wyboru, do koloru …

2 polubienia

W tradycyjnej piosence,niemiecki lubie chyba tylko w wydaniu Marleny Dietrich :slightly_smiling_face:
A kiedys bylem maly,moja kuzynka podkochiwala sie w…Franku Schoeblu :face_with_raised_eyebrow:
Trudne do wytrzymania to bylo bo bogaci rodzice kupowali jej plyty Franka a ja jezdzilem do niej na wakacje…
Ale moglo byc gorzej gdyby sluchala duetu, Monika Hauf i Klaus Dieter Heinkler.To bylo cos na miare naszych Zofii i Zbigniewa Framerow :roll_eyes:

1 polubienie

A pamięta ktoś Udo Jurgensa???

2 polubienia

No pewnie.Potrafil spiewac.

1 polubienie

Też kiedyś “leciał na okrągło”…

1 polubienie