Doha 2024 WTA 1000

Zapomnijmy o Australii, skupiamy się teraz nad polskimi tenisistkami w Katarze, jakkolwiek by to brzmiało. :grinning:

2 polubienia

Założę się, że zaraz pojawi się tu kolega @collins02

Magda Fręch przegrała I set Z Azarenką 3:6, a w II jest 1:3… 3:3.

Ale za to Magda Linnette wygrała I set 6:1 Z niejaką Nao Hibino. Jest przerwa.

A my czekamy na clou, czyli na pojedynek Igi z Cirsteą.

2 polubienia

Nawet nie wiem czy transmitują…Pakuję się :innocent:
Śledzę tylko online.
Jeśli Fręch z tego wyjdzie to będzie cud.

1 polubienie

A nie mówiłem… :stuck_out_tongue:
Fręch zaczęła pięknie grać i wyciągnęła z 1:3 na 5:3. Siedzę, jak na szpilkach…
Jeest! 6:3
Magda pokazała potencjał i wolę walki. Oby tak dalej.

Oglądam na 2 baty, u Magdy jest jeszcze przerwa.

1 polubienie

Nooo…Nie mówiłeś! :upside_down_face:
Brawo Magda!!!

1 polubienie

Mówiłem, że collins się zaraz tu pojawi. :sunglasses:

Linnette - Hibino 2:3.

Linnette - Hibino. Cholera, tak jak Magda świetnie grała w I secie, tak w II obniżyła lot i jest 4:5. Trzeba jednak przyznać, że nie odpuszcza, tylko za dużo tych błędów własnych.

To samo Fręch, walczy, ale te błędy 1:2.

1 polubienie

Już 2:2.
To trzebaby wygrać!
I wreszcie uwierzyć w siebie!!!

Mam na sky!!!
Gem do zera i 2:3

Widzę że Magda znowu zamiast mijać,gra na Azarenkę.No kiedy ona się tego oduczy?! :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie

I 3:3!!!
Od stanu 15:40,Magda pograła genialnie!!!Tak trzymać!
40:40…Kapitalna piłka!!!
Była szansa na przełamanie ale…3 przegrane piłki i Azarenka prowadzi 4:3

Magda kiedy trafia,jest w stanie zamęczyć przeciwniczkę…Niestety,jest słabsza fizycznie,lżej uderza i przez to musi więcej i szybciej biegać…
No…Od tego gema wszystko zależy…A jest niestety 15:40
I jest 5:3 dla Białorusinki.Ten gem to była miazga.
Azarenka serwuje po wygraną…
15:30…
15:40…
I koniec…Zgasła Magda i końcówka zupełnie bez walki…Szkoda.
Była szansa.I to spora.

2 polubienia

Linnette wygrała II set po mękach i znoju 6:4,
ale Japonka to tenisistka z głębin rankingu, było to widać w I secie, kiedy Polka dominowała. W II Magda, niestety dostosowała się do poziomu rywalki, mecz zrobił się jakiś taki niezbyt ładny, A Japonka poczuła krew. Na szczęście Magda w końcu opanowała sytuację jako tako i po bardzo wyrównanych gemach wygrała.

2 polubienia

Kurna, Magdalena dała się przełamać. 3:5. 3:6.

Trudno mieć pretensje za przegraną z faworytką. Sam mecz był dobry, wyrównany, jedna kAzarenka w tym przypadku zagrała na tyle lepiej by wygrać.

Nie chcę tu występawać w roli kraczącego kruka, ale Magda ma teraz Qiwen Zheng, tę co grała w finale AO.

No i emocje zasadnicze; - Iga za chwilę zagra z Soraną Cirsteą. Trwa rozgrzewka.

SET 1.
Serwuje Iga. 1:0/15 - żeby tak Iga serwowała dalej. 1:1/AD. 2:1/0. Świetne returny i przełamanko-3:1/15. 4:1/30. Obronione trzy brek-pointy i 5:1/AD. Iga serwuje.
6:1
Kapitalny set w wykonaniu Igi. Piekielny serwis - drugi też, gra wzdłuż linii i tylko 2 minimalne auty. Do tego świetny return, szybkość i pełna koncentracja oraz precyzja.

SET 2.
S-Sorana
0:1/30. 1:1/30. Przełamanie i 2:1/30. 3:1/15. 4:1/15. 5:1/15 - to był kosmiczny gem Igi. 6:1. Krótko i na temat.

2 polubienia

Rumunka jakby się zatrzymała w swej karierze.Nie wiem jak tam u niej ze zdrowiem ale grywała już lepiej…
Podglądam mecz katem oka bom w pracy ale…Tu się na emocje nie zanosi.Oby tylko Iga nie zaczęła marnować czasu.

2 polubienia

2:1 dla Igi w 2 secie.A ten trzeci gem to właściwie egzekucja…
Ja pier…,ale jazda!
4:1 a biedna Sorana kompletnie nie ma argumentów…
Inna sprawa ze Iga gra pewnie, jest silna i szybka.Malo zawodniczek by się jej przy takiej grze,postawilo…
5:1 a ten pozornie rozpaczliwy bekhend przed chwila to już absolutne mistrzostwo świata!
6:1 I przyznam szczerze ze spodziewałem się dłuższego meczu. Iga jednak odebrała Cristei wszelka ochotę do gry, juz w pierwszym secie a w drugim właściwie nie było gry w ogóle.
I bardzo dobrze.Po kolejnej przerwie, dobre wejście w turniej to rzecz bezcenna!

1 polubienie

Miazga.
Jak tak dalej, to powtórnie wygra ten turniej.

A Osaka po bardzo dobrym meczu wygrała z Garcią 7:5 6:4. Wyrównane spotkanie, fajna gra i jestem zaskoczony postawą Japonki. Myślę, że stać ją będzie na mieszanie w tym sezonie.

1 polubienie

Zheng vs Linette 5:1 w pierwszym secie. Zbyt szybko ten mecz się rozgrywa.

1 polubienie

Ale ten gem był dobry!

1 polubienie

Podobno Magda miała urodziny wczoraj, przynajmniej ma na co zrzucać swoją potencjalną niemoc…

1 polubienie

Ma znacznie mniej skuteczny serw co było przed chwilą wyraźnie widać…
Jeśli Magda w 2 secie nie zaatakuje,czarno to widzę.

1 polubienie

Magda w 3 secie, traci jednego gema i jest 4:3 dla Zheng przy serwie Chinki. Chciałoby się, żeby Magda zawalczyła :slight_smile:
Koniec meczu…