Drodzy pytamowi emigranci ekonomiczni

Skąd czerpiecie codzienną wiedzę o Polsce?
Tradycyjnie z onetów i wirtualnej polszy tudzież polskich kanałów TV typu TVN24 czy z waszych krajowych mediów ?

Czy tyle samo czasu poświęcacie na newsy dotyczące waszych drugich ojczyzn?

2 polubienia

Wiedze czerpie sie przez cale zycie.Poza tym jestem 1-2 razy w miesiacu,w domu.
Codzienna wiedza nie jest wcale wazniejsza od tej stalej,historycznej.Ale generalnie,najczesciej z mediow choc coraz rzadziej dotyczy to telewizji.

1 polubienie

Wiecej na ta druga. A moj moherowy informator czyli rodzicielka stara sie, zebym o kraju nie zapomniala. Nawet nie wiesz jak teraz w kraju wspaniale porzadek zaprowadzony.

3 polubienia

Z mediów UK czy PL?

Obu oczywiscie.Choć w Anglii z pewnoscia nie jestesmy tematem na breaking news :smiley:

1 polubienie

My tu w Watykanie mamy to w dupie. Hajs liczymy non stop popijając wino.
Tylko ten Franciszek wiecznie marudzi.

1 polubienie

Nie obchodzi cię brexit?

1 polubienie

Wiedze o Polsce czerpie prawie wylacznie z wypowiedzi niektorych forumowiczow i sporadycznych relacji rodziny
Czasami prasa i dokumentalne media pisza no Polsce tutaj - ale rzadko. Najlepsza byla wypowiedz Wiszniewskiego w sprawie Smolenska
Na codzien raczej niemiecki bo w tutejszej bibliotece moge znalezc ciekawe ksiazki, filmy i relacje dokumentalne (ciekawe np film dokumentalny Mankella o Afryce nie wiem czy w Polsce osiagalny) - to tak na marginesie
Lepiej jest mi znana polityka i kultura niemiecka niestety. Coz, te 35 lat zrobilo swoje- Poza tym polityka polska wydaje mi sie czasami groteskowa - tez niestety

4 polubienia

Obecnie kompletnie nie obchodzi.Mam staly pobyt,stały settlement a za jakies dwa lata,moze wzme sie za drugie obywatelstwo.Lubie takie wyzwania i czuje sie na silach wlasciwie juz teraz.

2 polubienia

A co wasze media piszą o Polsce? Mają ubaw?

1 polubienie

@Devil
Nasze media mowia o Polsce ze Polityka polska jest niezrozumiala. I z tym sie zgadzam

1 polubienie

@okonek
:dizzy_face:
A moja rodzina to niestety ten gorszy sort i wiadomosci z komentarzami mam wiec inne

Emigranci, jesli już!

2 polubienia

A wiesz, że nie zauważyłam? :sweat_smile:

Poprawie

No i jeszcze jedna uwaga:
Ja nie jestem emigrantka ekonomiczna!!!
Mnie z Polski po prostu grzecznie(?) wyproszono
Wowczas bylam elementen burzycielskim. Dzisiaj bym byla drugim sortem a moze nawet i trzecim?
Widocznie nie pasuję do tego kraju image

5 polubień

Emigrant - wyjeżdza z kraju
Migrant - podróżuje między krajami
Imigrant - przyjeżdza do kraju

4 polubienia

Powiedz to słownikowi w moim phonie.

2 polubienia

Zalezy od punktu siedzenia. W nowym kraju to imigranci. Niekoniecznie ekomomiczni.

1 polubienie

Słowniku Devila: Słuchaj!
To mówiłem ja - BIngola!

2 polubienia