Drugie wynika z pierwszego?

https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-co-dzieje-sie-z-cialem-po-stwierdzeniu-zgonu,nId,3100045

  • Nie, to wyjątek
  • Tak, znieczulica postępuje
  • Trudno powiedzieć

0 głosujących

zakladasz kronike wypadkow?
nie wiem co to - czy znieculica? raczej nie.
o ile lekarzy jak im pacjenci umieraja zrozumiec moge (choc nie moge zrozumiec czemu ludzi w stanie agonalnym nie zabiera sie na oddzial reanimacji?) to zostawienie potluczonego czlowieka i spychotechnika ´kto ma sie tym zajac?
ja na szczescie mieszkam w kraju gdzie izb wytrzezwien nie ma, a pijanego albo odwozi sie do domu, albo do szpitala, gdzie jego miejsce.
pogotowia tez nie ma - sa trzy rodzaje karetek wypadkowych - pierwszy poziom - jak najszybciej odstawic czlowieka do szpitala - przyjezdza z przeszkolonym kierowca - ratownikiem. drugi poziom to jak nasza “R” - z lekarzem i podstawowym wyposazeniem, i trzeci - to przyjezdza do ciebie maly szpital na kolkach.
oprocz tego jest jeszcze transport medyczny, ktory pozwala chorym na pobyt w domu, tylko na niezbedne zabiegi i badania dowozi do szpitala.
tez nie jest idealnie, ale przynajmniej wiesz czego sie spodziewac.
a i policja w razie czego - bo bedzie szybciej sama zawiezie, albo bedzie eskortowac prywatny samochod przy dojezdzie.

1 polubienie

Interesują mnie wypadki, bo uważam je co najmniej za nieprawidłowość, więc dobrze byłoby eliminować ich przyczyny.