Dzieci zamojszczyzny

Dlatego wolę matematykę. Ona nie kłamie :slight_smile:

1 polubienie

Ha, bo dzisiaj wszystko można. Dzieciom się już wpaja: jeśli myślisz, że tak jest, tzn, że tak jest. I jak z tym walczyć? Nawet w reklamie kiedyś takie hasło usłyszałam, choć reklam unikam jak tylko się da.
Psychologia mówi o tym, że nie można sobie wmawiać: ja tego nie potrafię, bo to rzeczywiście utrudnia naukę, czy zrobienie czegoś. Ale tutaj mamy przegięcie: wielu chciałoby coś, więc sobie wmawiają, że mogą to mieć. Choćbym nie wiem jak wierzyła, że będę latać, to nie będę (bez sprzętu - patrz “Ptasiek”.
A historię przeinaczyć / podważyć propagandowo? Proste. Zobacz ilu ludzi dziś poprawia mnie, że to nie Niemcy, to naziści, że to nie rosjanie, to putin. O polskich obozach zagłady (no. w Oświęcimiu) też chyba każdy słyszał :frowning:

3 polubienia

Różnica jest ogromna.
Niemcy,jako naród,w ciągu ledwie kilkunastu lat,wyszli z tego,jak nowo narodzeni.
Sowietyzm trwa ponad 100 lat i końca tego nie widać.
Zresztą można szerzej.Komunizm jest jak gangrena w porównaniu z faszystowskim przeziębieniem.Circa 100 do mniej więcej,15…Taki to koszykarski wynik mamy, porównując…

2 polubienia

Nie jest mitem, bo pozostały strzępki pisemnych informacji ze strony mnichów niemieckich, zresztą. Kłamstwem jest to, że przywiązano do wież oblężniczych dzieci obrońców. Obrońcy Głogowa nie dawali żadnych zakładników. Ofiarami było kilka osób z okolicy wyłapanych przez Niemców i nie wzruszyło to obrońców Głogowa, którzy pod własnymi gardłami na rozkaz Krzywoustego musieli utrzymać miasto i utrzymali.

Mitem wymyślonym przez Wincentego Kadłubka jest bitwa na Psim Polu.

2 polubienia

Tak, teraz tak, ale ja pisałam o czasach wojny.

1 polubienie

Jeśli chodzi o świętych, to kilku wymyślono, ale to jeszcze nic, bo kilku papieży z czasów rzymskich, nie istniało w ogóle. Zresztą od św. Piotra począwszy, do schizmy rzymskiej, nie było kogoś takiego, jak papież w chrześcijaństwie, a pierwsi biskupi pojawili się za Konstantyna w Bizancjum.

1 polubienie