Dziecko asertywne

https://www.fakt.pl/wydarzenia/zaginiona-16-latka-w-samolocie-do-nowego-jorku-powod-szokuje/7rn8kff
Rodzice zebrali owoce tego, co zasiali.

1 polubienie

nie wiem co w tym z asertywnosci?
po prostu mala miala wyobraznie i musiala to niezle zorganizować, bo to niby ruch bezwizowy, ale pewne dokumenty potrzebne sa.
inaczej do samolotu juz w Polsce nie wpuszcza.
a rodzicom pogratulowac sprytnej latorosli.

2 polubienia

Dokładnie, co Ty z tą asertywnością? Chyba pomyliłaś pojęcia. Dziewczyna po prostu ma fantazje i tyle! :slight_smile:

3 polubienia

To jest skutek chronienia dziecka przed ponoszeniem konsekwencji. Dobrze, że skończyło się na iluś tysiącach wydanych na bilety a nie gorzej.
I tak nie zostałaby wypuszczona z lotniska przez urzędników, no chyba, że by się trafil ktoś objedzony hamburgerami rzuconymi na mózg…

Dlaczego mieliby jej nie wypuscic z lotniska? 16 lat w USA to juz dorosla osoba, w wielu stanach może prawnie uniezaleznic sie od rodziców.

1 polubienie

Tam imigration odpytuje przyjezdnych na lotnisku.

Odpytuje, ale jak miala pieniadze na pobyt i zajladajac angielski w stopniu komunikatywnym?
Do tego czysta kartotekę? To akurat by sie zainteresowali …

1 polubienie

Bilet do Stanów sobie kupiła, ale kto zapłacił za jej powrót?

1 polubienie

Pasja nie zna ceny

2 polubienia

Może jakoś taniej ją odesłali do rodziców a na pewno taki wariant odesłania niepełnolatka przewiduje regulamin linii.

Pytanie skąd wzela na bilet i inne oplaty? Jak nie zarobila to rodzice do takich “miedziakow” pewnie wagi nie przywiązują.

3 polubienia

Pytanie kto wpuścił nieletni samą do samolotu lecącego za granice.?

2 polubienia

Nieletnia pewnie sobie wykupiła opiekę linii lotniczej dla nieletniej i ją odstawili od checkinu do rąk na pokład. Zew przygody rozumiem, tylko nie kumam, że ona nie miała wyrzutów, że to robi.

Jak skonczone 16 lat?
Większość linii lotniczych nie robi problemu, co wiecej taki nastolatek moze juz byc opiekunem mlodszch.

2 polubienia

Ale bym dostała w DUPĘ!!!

1 polubienie

Oni pewnie jeszcze to będą wspominać w formie anegdoty. Jaki rodzic takie dziecko.

1 polubienie

.oh runaway child. :hatched_chick: :small_airplane:

1 polubienie

Nie wiem?. Jakby sie by udalo?
Rodzinę w USA mam.
Z tych co w biedzie raczej nie zostawia. Moze by byli nieco zaskoczeni?
A to wszystko wina Balcerowicza, ze dolar tani i paszport w domu.

1 polubienie

Ja to rozumiem tak, że każdy kij ma dwa końce. Cechy charakteru niebezpieczne w 16 lat mogą się okazać bardzo przydatne w wieku 36 lat.

Można to porównać do 1-rocznego dziecka, które już potrafi chodzić, ale jeszcze nie wie, dokąd nie warto iść. Ale przecież nie zmienia to faktu, że umiejętność chodzenia może się kiedyś przydać temu dziecku.

3 polubienia

Otóż to! Samodzielność, wiara w siebie, odwaga, fantazja. Te cechy kształtują rodzice zatem ci spisali się na medal. A że 16 lat, to głupi wiek, więc ukierunkowanie energii troszkę zboczyło na manowce.