Dzień dobry w Dniu bez Opakowań Foliowych. Unikacie tych opakowań? Jak? Czego używacie "zamiast"?

Mamy jeszcze:

  • Dzień Najbardziej Kochanych
  • Dzień Pisma Ręcznego
  • Dzień Piłki Ręcznej

image

3 polubienia

To się nazywa kanka! Na mleko czy coś zgoła innego?

1 polubienie

Ja jeszcze mgliscie pamietam podobne
OPAKOWANIE KTORE SLUZYLO KILKU BODAJZE GENERACJOM

1 polubienie

Sama z taką po mleko chodziłam…

Niestety zdarza mi się używać plastiku… Staram się ograniczać, jego nabywanie, ale z różnym skutkiem (bliskie są mi ruchy less i zero waste)… Już na zakupach w sklepie staram się kupować żywność bez opakowań, na wagę. Jeśli nie na wagę to przynajmniej duże zbiorcze opakowanie, żeby nie mieć 10 małych opakowań, a w każdym po 5 dkg produktu. Jeśli mam do wyboru folię i papier to biorę papier, podobnie jeśli plastik i szkoło, wybieram szkło. Kupowanie plastiku można ograniczyć przygotowując sporo rzeczy w domu, ale nie zawsze jest na to czas. Na zakupy chodzę z własnymi wielorazowymi torbami.

1 polubienie

ja tam z folii nie zrezygnuje calkowicie, choc od lat uzywam do zamrazarki opakowan typu tupper - umyjesz i sie nie martwisz co dalej.
a wybor olbrzymi, producenci (chinscy) wyczuli chyba rynek i w tej chwili problemu nie ma. a i cenowo takie wielorazowe pudeleczko amortyzuje sie po kilku uzyciach. nawet biorac pod uwage mycie.

1 polubienie

@waranzkomodo
U nas sa pojemniki na plastik i papier w niemal kazdym sklepie wiec wypakowywuje co sie da z licznych plastikow, pakuje w swoje torby wielorazowego uzytku a do pojemnikow wrzucam niepotrzebne mi opakowania.

Nie unikam ale też staram się używać ich kilka razy.

1 polubienie

@okonek
A sa one dostatecznie szczelne te pudelka?
Ja uzywam plastikowych cienkich pudeleczek po masle - sa dosc szczelne

tupper to jest taki typ opakowania, ze i rosol w tym zamrozisz i sie nie rozleje. maslo kupuje jak jest, to w kostce. mam maselniczke.

1 polubienie

@Devil Też mi się zdarza użyć jakiegoś “plastika” ponownie.

1 polubienie

@Devil
Robie tak samo!
Uzywam po kilka razy opakowan niektorych, a duze torby foliowe po tureckim chlebie uzywam jako workow na smieci i na plastikowe odpady

1 polubienie

Dokładnie tak.

1 polubienie

Piłka ręczna :+1::ok_hand:

2 polubienia

a nie kaligrafia? :wink:

2 polubienia

To na drugim miejscu :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Nie unikam jesli potrzebuje.I nie robie z tego problemu.
Natomiast wielokrotnie wykorzystuje owe opakowania i nie pamietam abym wydawal na nie kase.

3 polubienia

Nie uznaję piwa w plastikowych butelkach. Liczy się? :grinning:

5 polubień

W rzeczy samej

3 polubienia

No to ekologiczny jestem. :smile:

2 polubienia