Dzień dobry w Dniu bez Opakowań Foliowych. Unikacie tych opakowań? Jak? Czego używacie "zamiast"?

W samochodzie wożę zawsze kilka toreb wielorazowych, więc na zakupach foliowych torebek używam jedynie do pakowania pieczywa i jakichś rozsypanych towarów, warzyw, itp. Folii staram się używać jak najmniej.
Poza tym wkurza mnie pakowanie przez producentów swoich wyrobów w wielokrotne opakowania. Przykładowo wytłumaczcie mi proszę, po kiego grzyba pakować blaszaną konserwę rybną w dodatkowy kartonik?

3 polubienia

Dzień dobry. Pijam wodę prosto z kranu. Niestety, moja rodzina upodobała sobie picie wody z plastikowych butelek. Być może latem gazowaną wodą łatwiej ugasić pragnienie, więc czasem też się napiję, ale rzadko. Kranówka jest i tańsza i ponoć równie dobra.

2 polubienia

Jaka piękna kanka, Twoja?

1 polubienie

Z taką chyba nie. Po mleko chodziło się z mniejszą (chyba 1-2 l) i bez kranika.
Ta jest świetna. Kupuję ją! :slight_smile:

2 polubienia

Faktycznie, mała i bez kranika!

2 polubienia

Podobnie z pastami do zębów, kosmetykami, lekami, ze słodyczami typu ciastka, masa tego… Takie opakowania tylko po to, żeby na półce łatwiej było ułożyć…

3 polubienia

@Daniel86 Też piję kranówkę. Nic mi nie przeszkadza, ale mąż twierdził że smak z dzbanka z filtrem jest dużo lepszy więc korzystamy. Nie jest to do końca ekologiczne bo dzbanek plastikowy i filtry też…

2 polubienia

Zadnego alkoholu. A juz za wina z plastikowymi korkami to powinno byc zagrozone z urzedu, publicznym szafotem.

2 polubienia

Darcie końmi.

3 polubienia

@gra
Nie moja, zaobserwowalam przy bloku na osiedlu po drugiej strionie - tam mieszkaja chyba nieco inni ludzie, bo i zieleni wiecej, ani drzew nikt nie wycina

1 polubienie

Czemu tylko dzien bez opakowan foliowych? Powinien byc co najmniej miesiac … :thinking:

4 polubienia

Dla mnie jest on caly rok

1 polubienie

Najlepiej ruski rok … :roll_eyes:

2 polubienia

@gra
@elsie
A to moja wersja tej kanki:

image

3 polubienia

Piję bez filtra. Był w moim domu filtr, ale doszły nas opinie, że dzbanki filtrujące są złe, bo gromadzą się w nich bakterie, a wody nie trzeba filtrować.

1 polubienie

Przed chwilą-RĘCZNIE-zanotowałam:
5 produktów do efektywnego usuwania toksyn:
-zielone warzywa
-buraki
-kurkuma
-czosnek
-rodzina kapustnych
Czy aluminiowe opakowania-osłony np. w czekoladach i innych produktach spożywczych to “opakowania foliowe”?
Swoją drogą z tymi foliami to już różne AKCJE SPECJALNE są organizowane,
a i tak ludzie przyzwyczajeni i z braku alternatywnych i dostępnych rozwiązań niewiele zmieniają na co dzień.
A przecież wiele owoców i warzyw można bez woreczka wrzucić do koszyczka…

1 polubienie

Co za bzdury z tym czajnikiem z filtrem…
Jesli mieszkasz w miescie takim jak Poznan,zrob sobie herbate.Nawet jesli faktycznie PRZEGOTUJESZ wode to bez filtra,masz w szklance błoto.Włóż palec i zobaczysz co na nim zostanie po wyjeciu.
Czysta woda jest w górach i jesli to porównasz,zobaczysz roznice o ktorej nigdy nie zapomnisz.

2 polubienia

A inne “DNI” też tylko po jednym mają…
TAKI DZIEŃ BABCI na przykład… :rofl:

3 polubienia

Ja mam teraz dobra wode. Ale otrzymywana sztucznie - z odsalarni wody morskiej. Obsluguje dostawe w porywach dla pol miliona ludzi, a na powierzchni widzisz tylko niewielki kompleks budynkow i spora hale. A wode z oczyszczalni wykorzystuje sie do podlewania. Ale tu deficyt wody byl i jest stanem permanentnym.
No moze z niewielkim wyjatkiem ostatnich kilku dni, kiedy spadlo jak podawali 200 - 250, a w pobliskich gorach 450 l wody na m2. Norme roczna przyroda chyba wyrobila.

2 polubienia

hahaha