Dzień dobry w Dniu Fotografii Zwierząt Domowych. Pochwalicie sie swoimi pupilkami?

Sprytny zwierzaczek!

@Aszka_J , to nie jest obojętność , raczej bezsilność, niemoc.

2 polubienia

No nie pochwale sie bo w czasach gdy pies sobie żył,robilem zdjecia aparatem a nie komórką.I wszystko jest teraz w domu…

1 polubienie

ale negatywy chyba mozna przerobic na digitalne zdjecia?

1 polubienie

Ewa ja stawiam na mułojada, one mają takie trąbki zamiast paszczy :rofl:

2 polubienia

Marzy mi się artystyczna rogatnica. Picasso.
670d7726c3d94ba8cf7b4c132458e89d

Jednak przy niej już nic nie będzie takie, jak było do tej pory. Nie lubi konkurencji. Potrafi zdemolować akwarium, a trzymanie na łańcuchu i w kagańcu nie wchodzi w grę.

4 polubienia

Poczekamy co powie właściciel akwarium :wink:

2 polubienia

To nie problem,wpuscic w komputer.Tylko aparat jest bw Polsce i raczej ostatnio,nie myślałem o nim…

1 polubienie

Powiedz, że jest piękne? Ja bym się w nie gapiła całymi dniami i nocami też :slight_smile:

3 polubienia

Piękna kolorystyka, doczytałam teraz , że miażdży skorupiaki, żywi się też koralowcami, rozpierduchę Ci zrobi, kup lepiej glonojad .

2 polubienia


Ta rybka jest piękna.

4 polubienia

Tak, piszą że to ryby Mandaryny , żyją wśród koralowców.

3 polubienia

Harlequin pod Bartłomiejem w anemonie miedzianej.

5 polubień

@anon75849589, wyłącznie dla empatów mam wrażenie ta niemoc …
Widzę co niektórzy wyczyniają ze swoimi zwierzakami na mojej działce.
Czasem starczy mi tych emocji, powiem Ci szczerze …

2 polubienia

Jeszcze takich okazów nie widziałam w akwarium.
To wszystko wygląda tak, jakbyś ukradł kawałek rafy koralowej morzu, jest bajecznie.

2 polubienia

Oooo, Bocca, takie akwarium z rybkami, to najlepszy uzdrowiciel na skołatane nerwy jest.
Miałam kiedyś dwa razy, to wiem (oczywiście nie taka profeska jak u Ziraaela).
Mogłam się gapić na nie godzinami. Ale “um, um”, nie robiłam jak one. Spoko :joy:
A jak się moje gupiki rozmnażały, to już w ogóle odlatywałam …:wink:

2 polubienia

@Aszka_J , tu się zgadzam, wielu działkowców dziwi się , że nie wyganiam kotów i jeszcze je karmię . Każdego roku ktoś je podtruwa lub łopatą zabija, tego też … Śpi na moich nogach , kochany był…

3 polubienia

Miałam też akwarium, ale to było mało profesjonalne podejście.
Zgodziłam się bo syn mnie prosił, a potem kto sprzątał…zgadnij :wink:

2 polubienia

6 polubień

Na zdjęciu, to nawet ja bajecznie wyglądam.

W praktyce jest trochę inaczej. Wprawdzie akwarium słonowodne jest mniej wymagające od słodkowodnego, ale i ten wymaga trochę pracy.
Cotygodniowe sprawdzanie zasolenia i jakości wody. PH, poziom nitratow i fosfatow musi być w normie. Inaczej wszystko zdechnie.
Nie można też dolać zwykłej wody z kranu. Musi być tzw. woda osmozowa. Przefiltrowana w procesie osmozy odwróconej. Do mojego akwarium dolewam ok.8 litrów tygodniowo, bo jak wiadomo woda paruje. Wodę kupuję w specjalistycznym sklepie.
Nie można też pomieszać gatunków ryb, skorupiaków, mięczaków i stawonogich z różnych regionów świata. Indonezja pogryzie się z Morzem Śródziemnym.
I podstawowe manko. Nie można z pupilami wyjść na spacer.

.cieszę się, że Ci się podoba.

4 polubienia