Dzień dobry w Dniu Meteorologów

Dzisiaj mamy również:

  • w Finlandii: Runebergin päivä (Runeberg: fiński poeta narodowy)
  • w San Marino: Dzień św. Agaty
  • Dzień Psychoterapeutów
  • Światowy Dzień Nutelli
    Poza tym gratulacje (+ kwiatek) dla @elsie z okazji wczorajszego jubileuszowego 100 wydania kulturalnego poranka!

image

2 polubienia

Nooo, różyczka w “moim” kolorze, DZIĘKUJĘ :heavy_heart_exclamation: :heavy_heart_exclamation: :heavy_heart_exclamation:
A ja zaraz się zbieram na fizykoterapię.

1 polubienie

Nutella to sama chemia

2 polubienia

@Devil
To prawda, Oetkera wyroby tez
ale niektorzy sie juz do chemii przyzwyczaili

1 polubienie

Na okologii będzie fajnie.

3 polubienia

Jaka rozyczka? To zakamuflowana peonia

2 polubienia

Nie wiem czy chemia wieksza niz normalna czekolada. Szklanki maja fajne, wytrzymale niczym musztardowki rodem z PRL.

1 polubienie

@okonek
Oczywisie
@elsie pewnie zapomniala juz jak wygladaja peonie

Pić z tego ciężko. Wolę zwykle kieliszki. A najlepiej z gwinta.

1 polubienie

@Devil
:dizzy_face:

1 polubienie

Ja nie pisze o sloiczkach, nutella jest tez w mniejszych opakowaniach szklankopodobnuch.
A co do skladu? Ostatnio chwala sie, ze zrezygnowali z oleju palmowego, pewni na rzecz rownie zdrowej margaryny.
https://lh3.googleusercontent.com/proxy/6Jb6E6-uqpS_PyaK7DYBo77Ripwd7GD9IpJ14PnAUGW-oSGtvRGbpbq7Xovn7HGBum_rkS0uprQMfn6bNc9TdcTJrgR2l4eX5zEJ1_e-nWY

1 polubienie

A ile jest E?

1 polubienie

Przy tym skldzie duzo byc nie musi. Tak najbardziej to mozna sie przyczepic do waniliny czyli sztucznego aromatu waniliowego, ale on jest tez w czekoladach, gdzie spis tych Ecostam ptrafi zajac polowe opakowania. Czy ciast - kupujac olejek wanilowy do domowych wyrobow dodajesz solidna dawke tej chemii. Ja cukier waniliowy robie zasypujac prawdziwa wanilie cukrem pudrem, po kilku miesiacach w szczelnym sloiczku jest swietny.
A te E to nie wsztystko wynalazki - to jest wykaz/certyfikat wszystkich srodkow dopuszczonych jako dodatek do zywnosci. Nie taki diabel straszny jak go maluja. E300 to na przyklad poczciwa witamina C czyli kwas askorbinowy uzywany jako przeciwutleniacz, uniemozliwiajacy rozwoj plesniakow i drozdzakow.

1 polubienie

Devil

okonek
2h
Pić z tego ciężko. Wolę zwykle kieliszki. A najlepiej z gwinta.

Nie wybrzydzaj, bo przyzwoity człowiek to i z garści się napije…

3 polubienia

Jeszcze tylko z buta nie piłem.

2 polubienia

Z buta da radę, nawet z tenisówka, ale z klapków i sandałów, kicha…
Dlatego gardzę sandałami…

2 polubienia

Co to za but z którego nie można się napić? Żal.

1 polubienie

Warto szukać kompromisu

4 polubienia

Oo…, i to jest przejaw rozsądku…

1 polubienie

But jest jak piwo. Musi być pełny.

1 polubienie