Dzień dobry w Dniu Muzyki Country

Poza tym mamy:

  • japoński Dzien Szacunku dla Starszych
  • polski (Światowy?) Dzień Sybiraka
  • Dzien Bezpieczeństwa Pacjentów

image

3 polubienia

Za muzyką country nie przepadam (to taki raczej amerykański odpowiednik disco polo) ale pozostałe święta jak najbardziej na miejscu i godne uwagi.

1 polubienie

Ten dzien szacunku jest troche kontrowersyjny.
Gdyz moi zdaniem,na szcunek trzeba zasluzyc.
A niektorzy starsi mysla szafunek z posluszenstwem.
Jestem bezpieczny,jak pacent,moj lekarz domowy,nie wie gdzie mieszkam )))
Dzien dobry w sloneczny cieply dzien.)))
Google Photos

5 polubień

Porownywalabym ja raczej do muzyki ludowej

1 polubienie

Akurat u nas tez teraz wyszlo slonce
Dzieki za foto :smiley:

1 polubienie

Dotarłam do informacji , że w tym roku święto w Japonii wypadło wczoraj , 16 września.
Poczytałam tyci tyci skąd się wzięło i takie tam :wink:

1 polubienie

U nas sl9neczko jeszcze do k9nca pazdziernika przynajmniej,powinno grzac,listopad,to juz roznie bywa,ale trz sa sloneczne dni,
Dopiero w grudniu zazwyczaj zaczyna sie,pora deszczowa’’

1 polubienie

Czasem tak bywa ze w tych kalendarzach moich swieta maja inna date
Ale brawa dla ciebie ze to znalazlas
image
Dopiero teraz zobaczylam…w zeszlym roku bylo 17.09
Musze dokladniej sprawdzac daty

1 polubienie

Znalazłam , bo w Japonii jest ogromny niż demograficzny , specjaliści od marketingu policzyli , że za kilka lat wzrośnie sprzedaż pampersów dla dorosłych , zmaleje dla dzieci.
22 % ludności to seniorzy po 65 roku życia, młodzi unikają związków i rodzenia dzieci , to zasługa korporacji które uważają swojego pracownika za własność , praca w nadgodzinach , brak czasu dla siebie itd , itp.
Podobno za rządowe pieniądze szkoli się swatki i organizuje randki , byle tylko młodzi chcieli związków i dzieci !

1 polubienie

Wczoraj blues- dzisiaj country…
OK!
Posłucham wieczorkiem…
A znalazłam w Wiki,że:
“W Polsce dzień 30 września od 2015 roku obchodzony jest jako Polski Dzień Muzyki Country”
/z tymi świętami jest niezłe zamieszanie …/

1 polubienie

Przeciez disco polo to też swojska muzyka “ludowa”

1 polubienie

Tylko nie krzyczcie na mnie!!!:innocent:

2 polubienia

Ja tak nie uwazam, ale nie upieram sie przy swoim zdaniu

W Niemczech raczej nie ma zwyczaju ustepowania miejsc

1 polubienie

Dziekuje za interesujace informacje! :smiley:

1 polubienie

W Japonii system malzenstw zawieranych przez posrednictwo matrymonialne ma dluga tradycje, ktora tak naprawde nigdy nie wygasla, a co do pracy? To tez przedluzenie ich kultury, gdzie sluzy sie grupie nie myslac o wlasnym zyciu. Tradycyjny podzial rol spolecznych zachowany przez kilka wiekow izolacji od wplywow zewnetrznych jest jednak bombardowany przez inne kultury i na ile skutecznie? Czas pokaze.

2 polubienia

Tak , tylko że teraz rząd finansuje swatanie i szkolenie ludzi w tym kierunku , nawet randki sponsoruje , obce kultury ciągle są tam trzymane na uboczu.

2 polubienia

A co maja robic? Roboty wszystkiego nie zalatwia.

2 polubienia

To ich problem , my mamy swoje w Polsce.

1 polubienie

Moze byc to zaskakujace, ale troche Japonczykow w Polsce mieszka i to z wlasnej woli :blush: a raczej w jasyrze u Polek. :smiling_face_with_three_hearts:

2 polubienia