Dzień dobry w Dniu Nauki Polskiej

Dzisiaj również:

  • Rocznica urodzin Mikołaja Kopernika ( Niklas Koppernigk) 1473 r
  • Dzień Miętowej Czekolady (Lubicie?)
    - Karnawał w Rio!

3 polubienia

Dzień dobry Ata :slight_smile:
Lubię miętowe czekoladki szczególnie te

4 polubienia

Ależ wprawiłaś się w obróbce zdjęć! Coś pięknego. Chodzi o tego Kopernika co to on był kobietą??? :sweat_smile:

1 polubienie

Mietowa to lubie tylko paste do zebow i cukierki tic-tac :blush:
Z ta polska nauka to az tak zle nie jest, ale z praktycznymi zastosowaniami to juz cieniutko.
Zlosliwie zestaw osiagniec to kamien do przyciskania kapusty i palety transportowe? Naklady na badania podstawowe w porownaniu do bizantyjskich wydatkow na propagande i walke z przeciwnikami politycznymi, nie liczac dofinansowywania igrzysk dla ludu? Zalosne.

2 polubienia

Tic - tac moje ulubione!

1 polubienie

Nienawidzę mięty, nawet nie dopuszczam jej w paście do zębów. Za to karnawał w Rio… marzenie, aby tam być choć raz w życiu.

1 polubienie

@elsie
Dziekuje, ale czasu to troche zabiera ta obrobka
Tak to ten Kopernik. On nie tylko byl kobieta, ale wedlug niektorych “Zrodel” niemieckich byl Niemcem ( :dizzy_face:)

1 polubienie

No cóż, pamiętajmy, że Chopin był Francuzem…

1 polubienie

@okonek
Z ta nauka to kryzys na calym swiecie
I kontrasty pomiedzy sztuczna inteligencja a sredniowiecznymi pogladami

1 polubienie

@Bocca-Lupo
Tez kiedys lubilam, ale odkad dotarly do mnie materialy dokumentalne o firmie Nestlé to juz unikam wyrobow tej firmy (i nie tylko ja)

1 polubienie

Calkiem niezly karnawal maja na Wyspach Kanaryjskich, bardziej kameralny, niekoniecznie sambe tancza, ale kolorowo jest nie mniej niz w Rio. No i ma te zalete, ze blizej :smile:
W Las Palmas gdzie glowne imprezy balowac zaczeli wczoraj.

2 polubienia

Dziwne sa te smaki czasem. Nie spotkalam sie z kims, kto nie lubi miety
Ja natomiast nie lubie cynamonu

Miety z czekolada i angielskiego sosu mietowego do baraniny nie cierpie.
Naromiast mietowo cytrynowy zimny napoj na upaly jest pyszny.
Jest jeszcze srodziemnomorska i poludniowoamerykanska odmiana - ale to jest jakby porownywac limke z cytryna. Sa bardziej aromatyczne i lagodniejsze w smaku.

1 polubienie

A propos Kopernika – mój brat w czasie studiów historycznych pojechał na wymianę naukowa do Bolonii. I tam miał nie lada gratkę obejrzeć autentyczną, XV-wieczną księgę studentów, którzy sami wpisywali się do niej na początku studiów. Zapis z roku 1496, dokonany ręką słynnego Torunianina brzmi: Nikolaus Kopernikus Germanus :slight_smile:

4 polubienia

:dizzy_face:
Szczesciarz z tego brata. Chetnie bym tez zobaczylam
Nawet nie wiedzialam ze w Bolonii tez sa slady Kopernika
Ale podpisany Germanus jednak…ciekawe

Wiem, włożyłem kij w mrowisko. Ówczesne zapisy jednak miały charakter geograficzny, bo pojecie narodu w tych czasach nie istniało. Nie ma żadnych dowodów na to, by Kopernik uważał sie za Niemca. Byc może chodziło o przynależność do korporacji studenckiej.

1 polubienie

Okonek, podejrzewam, że smakowałyby Ci również takie “landrynkowe” cukierki o nazwie “ice” lub “lodowe”. Są smaczniejsze od tic-tac.

1 polubienie

@Bingola
U nas podaja ze byl kanonikiem w Prusach (urodzony w Toruniu)

1 polubienie

Na Warmii a nie w Prusach wschodnich :joy:

2 polubienia

@joko
Podaje wedlug wiadomosci niemieckich
Ja z historii nie jestem mocna, a tam podaja ze ziemie w ktorych dzialal i urodzil sie Kopernik nalezaly da Prus, ale potem toczyly sie wojny o te tereny, tak ze w koncu nie wiem
To nie moja dzialka. Moze @birbant bedzie dokladniej wiedzial jak wroci

2 polubienia