Dzień dobry w Dniu Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów

W ramach odpoczynku mamy teraz godzinę więcej na sen
Jak u was z przestawianiem czasu? Wolicie przestawiać, czy raczej czas stały?
W ramach odpoczynku mamy dzisiaj:

  • Dzień Pluszowych Przytulanek
  • Dzień Czekolady
    A pozostałe święta to:
  • Dzień Rosnących Dziko Jadalnych Owoców i Warzyw
  • Światowy Dzień Animacji
  • Dzień Konfetti
  • w Grecji Dzień Ochi, zwany również “No Day”
  • Opublikowanie Układu Okresowego Mendelejewa (1869)

Mój stary zegar znanej marki Junghans. A wy jakie macie zegary?

image

2 polubienia

Dzien dobry
Ponoc szczesliwi czasu nie mierza))
Nerwy mam spokojne,a w razie csego mam na nie lekarstwo.
Google Photos

1 polubienie

Marka sie wytarla, zegar ma tak ponad 120 lat, po babci…
A z dni wybieram tablice Mendelejewa - byle nie we wspolczesnej postaci E-xxxx opisujacej sklad mojego sniadania. Dziś wyszlo mi w miare bezpiecznie - w jogurcie prawdziwy cukier, troche krochmalu, kawalki truskawek i podbarwiany sokiem z buraka. Przyswajalny.

1 polubienie

Mam wiele zegarków, jednym z nich jest ten ze zdjęcia na moim nadgarstku. Odwiedziłem miasto w którym został około 50 lat temu wyprodukowany. Mam nadzieję, że ktoś odgadnie markę.

bettlach

4 polubienia

Czesc Atka! Chyba zrobie sobie ten odpoczynek od NERW!!! A w ogole to lubie zmieniac czas na letni. Teraz to nawet nie patrze na zegarek jak sie budze!

1 polubienie

Atlantic! Ale sprawdzilam… :hushed:

2 polubienia

Atlantic?

2 polubienia

To juz wiemy!!! :grin:

2 polubienia

Nie czytalam wczesniej, a atlantic , w spadku po teściu lezy w szufladzie, kiedys sprawdzalam co to za stworzenie boze…

1 polubienie

Brawo @elsie, @okonek … Dokładnie ten poniżej tylko pasek zmieniony.

Zegarki są wdzięcznym tematem do zagadek. Już niedługo na mojej stronce zapodam pewną kolejną zagadkę z zegarkiem w roli głównej. :sunglasses:

3 polubienia

Ale musza byc WSKAZOWKI, bo inaczej nie dam rady… :grin:

3 polubienia

Będą wskazówki elsie. To będą tradycyjne zegarki, ze wskazówkami :wink:

5 polubień

Dzień dobry,
Byłam na wypoczynku w górach ale pół czasu spędziłam na konsekwencjach zatrucia życiem :neutral_face: nerwy mam zszargane i chętnie położyłabym się spać i obudziła za kilka lat.
Miłego mimo wszystko…

3 polubienia

BENIU!!! Ja Cie kiedys zamorduje… :joy:

2 polubienia

Mój pierwszy zegarek marki Pobieda dostałem w wieku 17 lat. Ileż to było radości.
Potem było ich wiele, różnych, ale sie nie zachowały. Teraz, z wyboru, zegarka naręcznego nie używam, jako że i tak otaczają mnie zegary (budzik, w OTV, stojący elektronik, w komórce, w komputerze) Lodówkę, piec i inne AGD mam jeszcze bezzegarowe. Na ścianie w przedpokoju i kuchni wiszą ozdobne ale niechodzące, pewnie też uznały że ich wskazania nie są już potrzebne.
Żadne z moich zegarków nie biją godzin, pewnie dla Odpoczynku od Zszarganych Nerwów.:stuck_out_tongue_closed_eyes:

4 polubienia

Szwajcarskie zegarki, to klasa sama w sobie. Byłem w Bettlach.

3 polubienia

Obecnie w Bettlach nie ma śladu po miejscu, gdzie zegarki były wytwarzane. Ja przynajmniej nic nie znalazłem, ludzie też nic nie wiedzieli. Fabryczka jest podobno przeniesiona do pobliskiego Grenchen. Nie wiem, czy w tym ostatnim mieście można tam zajrzeć i o Atlanticach pogadać. Gdyby ktoś coś wiedział, niech napisze.

2 polubienia

Właśnie miałem coś w tym temacie napisać, ale oderwano mnie od kompa.

2 polubienia

Jest jeszcze Bettlach we Francji.

3 polubienia

Tak, ale to zbieżność nazw.

3 polubienia